DOLAR
21,0745
EURO
22,6586
ALTIN
1.320,65
BIST
5.114,97

White Hat Geri Bağlantıları

White Hat Geri Bağlantıları
20.11.2021 19:50
0
A+
A-

İçindekiler Tablosu

White Hat Geri Bağlantıları

Muhtemelen white hat geri bağlantılarının ne olduğunu ve onları nasıl elde edeceğinizi merak ediyorsunuz?

Şimdi buna cevap verelim.

White hat bağlantıları veya genel olarak white hat SEO, Google tarafından yasal veya yasal kabul edilen stratejilerdir. Yüksek kaliteli bağlantı kurma basittir ancak kolay değildir, ancak sonuçlar bu fırsatları gözden kaçırmak için çok caziptir:

  1. Alıntı Olarak Geri Bağlantılar

Çalışmanız ilham verici ve bilgilendiriciyse, diğer yazarlar ve blog yazarları ona doğru çekilebilir. Ve eğer referans bölümünde sizin eserinizden bahsederlerse, ücretsiz olarak bir geri bağlantı alacaksınız.

Bunun için elbette, nişinizde bir otorite olarak yerleşmiş olmanız ve başkalarının değerli görebileceği içgörülere sahip olmanız gerekir. Sadece her zaman yeşil bir içerik akışı sağlayın (hızlı hale getirin) ve sonunda bu tür geri bağlantılardan yararlanacaksınız.

Ayrıca yazarlara ve blog yazarlarına ulaşabilir, çalışmalarınızı onlarla paylaşabilirsiniz ve belki de projeniz üzerinde çalışmaya meyilli olabilirler!

  1. Konuk Bloglama Yoluyla Geri Bağlantılar

Geri bağlantı almanın en yaygın yöntemi misafir bloglamadır. Fikir basit: Alanınızda etkili bloglar bulun, web sayfanıza bir geri bağlantı karşılığında siteleri için bir blog yazmalarını teklif edin. Bu tür siteler, genellikle, geri bağlantılara izin verip vermedikleri de dahil olmak üzere, misafir gönderileri için tanımlanmış bir politikaya sahiptir.

Burada başarının anahtarı şudur:

  • Alakalı ve istekli blogları ve web sitelerini arayın
  • Zorlayıcı bir teklif yazın
  • Talimatlarını olabildiğince iyi takip edin
  1. Dijital Profillerden Gelen Geri Bağlantılar

Ayrıca internete yayılmış profillerinizden ve portföylerinizden de geri bağlantılar alabilirsiniz. Hepsine web sitenize bir bağlantı koymanız yeterlidir – bu tamamen yasal ve oldukça etkilidir. Ama unutmayın, spama düşmeyin.

Sosyal medya, bu protokolü başlatmak için en iyi yer.

  1. Web Seminerleri Yoluyla Kazanılan Geri Bağlantılar

Niş alanınızla ilgili etkinliklere ev sahipliği yapıyor veya sponsorluk yapıyorsanız, tüm katılımcılarla işletmeniz için bazı yüksek kaliteli geri bağlantılar oluşturabilirsiniz. Bir web semineri veya etkinlik için her şeyi mükemmel bir şekilde düzenlemek için zaman ve çaba harcamanız gerekecek, ancak buna değecek!

  1. Konuk Gönderi Yazar Biyografisinden Geri Bağlantılar

Bazı blogların ve web sitelerinin sayfaları için katı bir “geri bağlantı yok” politikası vardır ve buna saygı göstermelisiniz. Ancak onlara yazarın biyografisinde geri bağlantılara izin verip vermediklerini sorabilirsiniz. Çoğu evet diyecek. İlgi çekici bir teklif yazın, okuyucu dostu bir konuk gönderisi hazırlayın ve işte bu.

Sadece bir not, yazarınızın biyografisini de çekici hale getirin!

  1. Basın Bültenlerinden Geri Bağlantılar

Geri bağlantıları PR çabalarınızla entegre edebilirsiniz. Bu, bültenlerinde veya basın bültenlerinde zaten takipçisi olan işletmeler için daha etkili olacaktır. Bağımsız gazeteciler ve blogcular da bu taktiği büyük bir etki için kullanabilirler.

  1. Blog Yorumlarından Geri Bağlantılar

Blog yorumu, işleri belirli bir şekilde yaparsanız, bazı sıralama artışlarını kurtarmanıza yardımcı olabilir. Yorumunuzu bırakmak için yalnızca en alakalı blogları ve forumları seçtiğinizden emin olun.

Sadece URL’nizi atmayın ve daha sonra ortadan kaybolmayın, yaklaşık 100 ila 200 kelime yazın, açıklayıcı olun, blog yazarının içeriği hakkında görüşlerinizi ifade edin ve ardından web sitenizin bağlantısını doğal olarak dahil etme şansını çalmayın.

BLACK HAT GERİ BAĞLANTILAR

Kendinizi bağlantı kurma çabalarıyla meşgul ederken, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) sizi aşağı çekebilecek aşağıdaki yanlış uygulamalardan kaçının:

Backlink satın almayın. Bazı etkileyiciler ve bloglar, geri bağlantı içeren blogunuz için bir gönderim ücreti talep edebilir ve bunda bir sorun yok. Ancak alakasız sitelerde noktalı spam içerikli bağlantılar için ödeme yapmak aptalca bir yatırımdır. Sadece sitenizi aşağı sıralar.

Alaka düzeyini unutma. Miktarın sizi temel bilgileri unutmaya itmesine izin vermeyin: bağlantılarınızın tümü niş alanınızla alakalı olmalıdır. Dağınık ve alakasız bağlantılar yalnızca arama sıralamanıza zarar verir.

Düşük kaliteli forumlarda bağlantı oluşturmaya çalışmayın. Bağlantınızın kalitesi, web sitenizin kalitesini doğrudan yansıtacaktır, bu yüzden burada dikkatli olun.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.