DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Mobil Uygulamalar Nasıl Güncellenir?

Günümüzün internet ve teknoloji çağı olmasından dolayı mobil uygulamalar ile baya içli dışlı bir hal almış durumdayız. Tabletler ve akılı telefonlar her geçen yıl kendi özelliklerine daha da fazla özellik ekleyerek bu mobil uygulamaları güncelleme yoluna gidiyor. Gelen bu yeniliklerden yararlanmak için gerekli olan güncellemenin yapılması gerekiyor.

Mobil Uygulamalar Nasıl Güncellenir?
11.11.2021 11:23
0
A+
A-

Mobil Uygulamalar Nasıl Güncellenir?

Günümüzün internet ve teknoloji çağı olmasından dolayı mobil uygulamalar ile baya içli dışlı bir hal almış durumdayız. Tabletler ve akılı telefonlar her geçen yıl kendi özelliklerine daha da fazla özellik ekleyerek bu mobil uygulamaları güncelleme yoluna gidiyor. Gelen bu yeniliklerden yararlanmak için gerekli olan güncellemenin yapılması gerekiyor. Cihaz içerisinde çok sayıda bulunan mobil uygulamaları tek tek güncellemek çok zor olacağı için telefon ya da tabletlerde bulunan otomatik güncelleme seçeneğini açmak en ideali olacaktır. Böylece telefon ya da tablet güncelleme geldikçe sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan uygulamalarınızı güncelleyecektir. Kullanılan telefon ya da tabletin türüne göre mobil uygulama güncelleme şekilleri de farklılık gösterir.

İos Mobil Uygulama Güncelleme Nasıl Yapılır?

Otomatik güncelleme mobil uygulama güncelleme yöntemleri arasında en ideal yöntem olacaktır. Fakat her telefon ya da tablette otomatik güncelleme aynı şekilde olmaz. Tabanı İOS sistemine dayanan telefon ya da tabletlerde kişilerin telefona otomatik olarak güncelleme iznini vermesi gerekir. Bu işlem yapıldıktan sonra kişinin hiçbir şey yapmasına gerek kalmıyor. Otomatik güncelleme talimatından sonra telefonun arka planında bulunan bütün mobil uygulamalar kendiliğinden güncellemeye tabi tutulur. Aynı zamanda telefon ya da tabletin işlevsizleşmesini de sağlamazlar. Android telefonda otomatik güncelleme kararı verilince tüm uygulamalar için bu geçerli olurken İOS sistemi bulunan telefon ya da tabletlerde hangi mobil uygulamanın otomatik olarak güncelleyip güncellemeyeceğini de seçmek mümkündür. Bu şekilde istenilen her uygulamayı tek tek uğraşmak yerine kolayca güncellemek mümkündür. En ideal mobil uygulama yöntemlerinden biridir.

Android Mobil Güncelleme Nasıl Yapılır?

İOS telefonlarda olduğu gibi Android telefon ya da tablette de mobil uygulama güncelleme otomatik güncelleme şeklinde çok kolay bir şekilde güncellemeye tabi tutulabilir. İçeriğinde en çok mobil uygulama barındıran bir telefon olan Android sistemindeki tüm uygulamaları tek tek manuel bir şekilde yapmak pek de mümkün olmaz. Bu sebeple otomatik güncelleme Android uygulamalarda hayat kurtaran bir şey olur. Bu cihazlarda otomatik güncelleme yapmak için ilk olarak uygulama cihazları üzerinden erişime izin vermek gerekir.  Daha sonra ise menüden ayarlar kısmına giderek burada Genel yazılı kısma giriş yapmak gerekir. Daha sonra bu kısımdan otomatik güncelleme seçeneğini seçerek halletmek mümkündür. İOS işletimli telefonlarda olduğu gibi istediğin mobil uygulamayı seçip otomatik güncellemesini sağlamak mümkün olmaz. Bu sebeple tüm uygulamaların güncelleneceğini bilmek gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.