DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne Personel Alınıyor

Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne Personel Alınıyor
29.11.2021 10:48
0
A+
A-

Sağlık Bakanlığı hastane ve sağlık ocaklarından alınacak randevular için MHRS (merkezi hekim randevu sistemi) sistemini kullanıyor. Tedavi görmek amacıyla sıra alması gereken kişiler MHRS için hazırlanmış olan ALO 182’yi arayabiliyorlar. Bu arama sayesinde kimlik, tedavi olunacak doktor, hastane ve şehir gibi bilgileri vererek randevu olabiliyorlar. Randevuların verilmesi ise MHRS bünyesinde çalışan çağrı merkezi personelleri sayesinde oluyor. Bu nedenle personel eksikliğinin giderilmesini sağlamak amacıyla merkezi hekim randevu sistemine personel alınıyor.

Sağlık Bakanlığı adına hizmet veren 182 hattı kişiler tarafından 24 saat boyunca kullanılabiliyor. Böylelikle istenilen randevunun alınması mümkün oluyor. Bu nedenle de çağrıları cevaplayacak elemanlara ihtiyaç duyuluyor. Yayınlanan personel alım ilanı ile eleman ihtiyacının giderilmesini planlanıyor. Alımlara başvuru için adayların en az lise mezuniyetinin bulunması gerekiyor. 24 Kasım 2021 itibariyle yayınlanan ilana online başvuru yapılabiliyor. Online başvuru için AssisTT web sitesi kullanılabiliyor.

MHRS Personel Alımında Yaş Sınırı Bulunuyor

MHRS alımlarına başvuruda bulunacak olan adayların en merak ettiği konu adaylarda KPSS şartı aranıp aranmaması oluyor. Ancak Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre adayların KPSS puanına ihtiyaç duyulmuyor. Bunun yerine yaş sınırı bulunuyor. Adayların başvuruda bulunabilmeleri için 18 yaşlarını doldurmaları gerekiyor.

MHRS Personellerinde Hangi Özellikleri Aranıyor?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışacak MHRS personellerinin başvurularının kabul edilmesi ve başvuru yapabilmeleri için çeşitli özelliklere sahip olmaları gerekiyor.

Bu özellikler arasında şunlar bulunuyor;

  • Rize ilinde ikamet ediyor olmak
  • Telefon aracılığıyla kaliteli iletişim kurmak
  • Klavye kullanabilmek
  • Office programlarını kullanabilmek
  • Diksiyonu düzgün olmak
  • Vardiyalı olarak çalışabilecek olmak
  • Askerliğini yapmış olmak veya tecil ettirmek (2 yıl)
  • Randevu aramalarında hastalara yol gösterebilmek
  • 35 yaşını geçmemiş olmak

Bu şartları taşıyan kişilerin online başvuruda bulunma hakkı bulunuyor. MHRS için yayınlanan bu ilan Rize için geçerli olurken zaman içerisinde ihtiyaca göre farklı şehirlerde de alımlar yapılabiliyor.

MHRS Personeli Alımında Mülakat Yapılıyor

MHRS ya da ALO 182 hattında çalışmak için online başvuru yapanlar başvurularının sonuçlarını başvuruların tamamlanmasının ardından öğrenebiliyorlar. Başvuruları kabul edilen kişilerin ise sözlü mülakata ve klavye mülakatına girmeleri gerekiyor. Bu mülakatlarda başarılı olan kişiler MHRS bünyesinde çalışmaya başlayabiliyorlar ve yapılan randevu aramalarında insanlara yardımcı olabiliyorlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.