DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

MÜ 15 Gün İçinde 88 Personel Alıyor

MÜ 15 Gün İçinde 88 Personel Alıyor
28.11.2021 10:24
0
A+
A-

Eğitimlerini tamamlayan ve iş bulamayan kişiler başvurabilecekleri personel alımlarını takip ediyorlar. İş arayanları mutlu edecek personel alım haberi Marmara Üniversitesi’nden (MÜ) geldi. Üniversiteye ait web sitesinde yayınlanan ilana göre MÜ 15 gün içinde 88 personel alıyor.

Marmara Üniversitesi tarafından yayınlanan ilana göre üniversite bünyesine 88 personel alınacak. Adaylar tarafından alınacak personellerin hangi kadrolar için yapılacağı merakla araştırılıyor. Yayınlanan ilana göre alımlar her alanda yapılıyor. Bu sayede farklı alanlarda eğitim almış kişilerin ilanlara başvurma imkanı bulunuyor. Ayrıca başvuruları kabul edilen adayların üniversiteye bağlı farklı fakültelerde çalışması bekleniyor.

Atatürk Eğitim Fakültesi Personel Kadroları

Marmara Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek alımların belirli bölümü Atatürk Eğitim Fakültesi için yapılıyor. Fakülte bünyesinde yer alan farklı bölümler için profesör, doçent ve öğretim üyesi alımı yapılıyor. Adayların kendilerine uygun kadroya başvuru yapması gerekiyor. Adaylarda aranan şartlar ise başvuru yapılacak bölüme, anabilim dalına ve kadroya göre değişiklik gösteriyor.

Eğitim bilimleri bölümü için alınacak doçentin, doçentlik ve doktorasının eğitim bilimleri bölümünde tamamlamış olması gerekiyor. Okul öncesi eğitim ana bilim dalına alınacak doçentin ise Çocuk Gelişimi üzerine doçentlik eğitimi almış olması gerekiyor. Adaylar başvuracakları kadroya ait alım şartlarını personel alım tablosundan öğrenebiliyorlar.

Fen Edebiyat Fakültesi Doçent Alımları

Marmara Üniversitesi bünyesinde doçent alımının yapılacağı fakültelerden birisi de Fen Edebiyat Fakültesi oluyor. Fakülteye bağlı Biyoloji, Coğrafya, Matematik ile Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerine alım yapılıyor. Adayların ilana başvurabilmeleri içinse bölüme uygun alanlarda doçentlik eğitimi almış olması gerekiyor. Ayrıca doçentlik adaylarından belirlenmiş alanlarda çalışma yapmış olmaları gerekiyor.

Matematik alanına doçent olarak başvuracak kişilerin Matematik alanında doçentlik eğitimi almış olması gerekiyor. Ayrıca buna ek olarak Manifoldlar üzerine yayın yapan dergilerde yayınlanmış yazısı bulunması gerekiyor. Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne doçent olarak başvuracakların eğitime ek olarak halk şiiri üzerine çalışmalarının bulunması gerekiyor.

Personel Alımı Yapılan Diğer Fakülteler Neler?

MÜ tarafından personel alımının yapıldığı fakülteler Atatürk Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi ile sınırlı kalmıyor. Ayrıca üniversite Hukuk, İktisat, Güzel Sanatlar, İşletme, İlahiyat, Mühendislik, Teknoloji ve Sağlık Bilimleri Fakültesi yer alıyor. Bu fakültelere doçent ve profesör alımları gerçekleştiriliyor. Bunlar dışında üniversite meslek yüksekokulları içinde öğretim üyesi alımı yapıyor. Tüm bu fakülteler ve fakülteler için yapılacak alımlara dair kadrolar ile aranan şartlar için sayfada yayınlanan listenin incelenmesi gerekiyor.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.