DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

AFAD İş arayan Vatandaşlara Müjdeli Haberi Verdi

AFAD İş arayan Vatandaşlara Müjdeli Haberi Verdi
20.11.2021 17:53
0
A+
A-

Afet ve Acil Durum Başkanlığı son yayımladığı ilanda, 1749 eleman alımı yapacağını duyurdu. Afet ve Acil Durum Başkanlığının resmi sitesi üzerinden duyurulan haberde başvuracak vatandaşlar için son tarih 27 Kasım olarak açıklandı. İlan’da yer alan meslek grubuna başvuru yapacak kişilerin başvuruları E-devlet, afad.gov.tr ya da kariyer kapısı üzerinden alınacak.

1101 Arama Kurtarma Teknisyeni Alımı

AFAD tarafından yayımlanan ilanda Afet ve Acil Durum Başkanlığı Taşra Teşkilatında görevlendirilecek 1101 pozisyona sözleşmeli Arama Kurtarma Teknisyeni Alımı yapılacak. Boş pozisyonlara yapılacak yerleştirme de uygulama ve sözlü sınav gerçekleştirilecek.

648 Sözleşmeli Personel

Yayımlanan ilanda Afet ve Acil Durum Başkanlığı bünyesinde ki 648 boş pozisyona alım yapılacağı duyuruldu. AFAD tarafından yapılacak yerleştirmede çeşitli meslek gruplarından boş pozisyon alınacağı yayımlandı. Boş pozisyonlara yerleştirilecek meslek grupları arasında, Avukat, Mühendis, Veteriner Hekim, Sosyal Çalışmacı, Büro Personeli, Teknisyen, Destek Personeli, Diğer Sağlık Personeli, Koruma ve Güvenlik Personeli kadroları bulunuyor. Yerleştirilecek kadrolara en düşük 3.788 TL ücret verilirken, en yüksek rakam ise 7.419 Türk Lirası olarak açıklandı.

AFAD İş arayan Vatandaşlara Müjdeli Haberi Verdi

Başvuru için Gerekenler

Afet ve Acil Durum Başkanlığı’nın yayımladığı ilanlar için başvuracak vatandaşların Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan 60 puan ve üzeri almış olması gerekiyor. Aynı zamanda farklı bir devlet kurumunda çalışmıyor olması, güvenlik soruşturmasının da olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Ayrıca yerleştirilecek adayların Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesine sahip olmak, Herhangi bir suç kaydının olmaması, Askerlik ile ilişiğinin bulunmaması, başvuru tarihlerinde 35 yaşını doldurmamış olması, görevini yapmasını engelleyecek bir sağlık probleminin olmaması, kamu haklarından mahrum edilecek bir durumunun olmaması gibi hususlara dikkat edileceği duyuruldu.

Güvenlik ve Koruma Görevlisi alımı için boy ve kilo özellikleri ’de dikkate alınacak. Yayımlanan ilanda, Güvenlik ve Koruma Görevlisi Pozisyonu için başvuracak vatandaşların erkeklerde 1,70’den kadınlarda ise 1,60’dan kısa olmaması, boy uzunluğunun son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark on üç ’den fazla on yedi ’den az olmaması gerekmektedir.

Başvurular 18 Kasım ile 27 Kasım arasında yapılacak, kabul edilen ve gerekli şartları taşıyan kişilerin onay ilanları Afet ve Acil Durum Başkanlığı resmi sitesinden duyurulacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.