DOLAR
18,8218
EURO
20,4877
ALTIN
1.165,43
BIST
4.968,30

Devlet Hava Meydanları Hava Trafik Kontrolörü Personeli Alacak

Devlet Hava Meydanları Hava Trafik Kontrolörü Personeli Alacak
02.12.2021 10:12
0
A+
A-

Devlet Hava Meydanları İşletmesi asistan hava trafik kontrolü ve stajyer hava trafik kontrolü alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Alımları sınav ile gerçekleştirecek. Başvuru yapmak isteyen kişiler gerekli şartları taşıması gerekir. Başvuru işlemlerinden sonra sınava katılacak adaylar davet edilecek. Sınavı başarı ile geçenler Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nde hava trafik kontrolörü olarak göreve başlayacak.

Alım Yapılacak Kadrolar ve Kadro Sayısı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi 11 kişi asistan hava trafik kontrolörü ve 50 kişi stajyer hava trafik kontrolörü alımı yapacak. Alımlar sınav ile yapılacak. Başvurular 2020 KPSS puanı ile gerçekleştirilecek ve KPSSP3 puan türünden en az 70 almış olmak gerekiyor.

Sınava Katılma Şartları

Hava trafik kontrolörü sınavına başvuracak adaylar belirli şartları taşıyor olması gerekir. Bu şartlar arasında Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması, askerlik çağına gelmemiş olması ya da erteletmiş olması, herhangi bir suçtan dolayı hükümlü olmamak, Kamu Personeli Seçme Sınavı’na katılmış olmak ve en az P3 puan türünden 70 puan almış olmak, lisans mezunu olmak, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Havacılık Sağlık Talimatı hükümleri doğrultusunda düzenlenmiş bir Sınıf 3 Sağlık Sertifikası almış olmak, en az ”C” seviyesinde İngilizce yabancı dil bilgisi olması ve hava kontrolör lisansına sahip olmak gibi şartlar yer alıyor.

Başvuru Şekli

Başvurular 1 Aralık 2021 tarihinde başlayacak olup, 13 Aralık 2021 tarihine kadar sürecek. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını bu tarihler arasında ”Kariyer Kapısı” üzerinden gerçekleştirecek. İlanda belirtilen belgeler sisteme yüklenecek. Şahsen ya da posta yolu ile başvurular kabul edilmeyecek. Başvuru sırasında sisteme yabancı dil bilgisi sınavı belgesi, hava trafik kontrolörü lisansı yüklenmesi gerekiyor.

Sınav Yeri ve Sınav Konuları

Başvuru işlemlerini eksiksiz olarak gerçekleştiren adayların sınav yerleri, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin resmi internet adresi üzerinden duyuru yapılacak. Sınavda genel yetenek soruları, zeka ve hafıza ölçme soruları, şekil ve rakamdan oluşan sorular ve dizilerin tespiti gibi sorular yer alacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.