DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

İçişleri Bakanlığı’ndan Yüksek Maaşla Personel Alım İlanı

İçişleri Bakanlığı’ndan Yüksek Maaşla Personel Alım İlanı
21.11.2021 22:46
0
A+
A-

İçişleri Bakanlığı tarafından verilen ilana göre 4 bin 500 TL ve 7 bin TL aralığındaki maaşlarla sözleşmeli personel alımı yapılacak. İlanda yer alan bilgilerde maaşların kişinin deneyim süresine göre değişiklik göstereceği belirtiliyor. Ayrıca başvuru yapmak isteyenlerin KPSS sınavından en az 60 almış olması gerekiyor.

Personel Alınacak Pozisyonlar

Başvuru için 2021 yılı KPSS sınavından 60 puan almış olma şartı aranan İçişleri Bakanlığı kadrolarına sosyal çalışmacı, tercümen, avukat, mühendis, psikolog gibi unvanlara sahip kişiler yerleştirilecek. Her pozisyona gerekli KPSS puanına sahip olan ve gerekli unvana sahip olan kişiler başvurabilecek. İlan eklerinde hangi pozisyona kaç kişinin alınacağına dair bilgiler bulunuyor.

Merkez ve Taşra Teşkilatı Personel İhtiyacı

Yapılacak sözleşmeli personel alımıyla İçişleri Bakanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatındaki personel ihtiyacını giderilmesi hedefleniyor. İlan ekinde merkezde ve taşradaki şehirlerde hangi pozisyonda kaç kişinin alınacağına dair detaylı bilgiler içeren tablolar bulunuyor.

İçişleri Bakanlığı’ndan Yüksek Maaşla Personel Alım İlanı

Alınacak Personelin Alacağı Maaş Bilgileri

İlan ve ekleri içeriğinde bulunan bilgilere göre alınacak personelin maaşların belirlenmesi iki kritere göre belli olacak. Bunlardan birincisi hangi unvanla işe alındığı, ikincisi ise kişinin o unvanda çalışmış olduğu hizmet yılı.

Her unvan için şu hizmet sürelerine göre maaş miktarı öngörülmüş bulunuyor:

  • Hizmet yılı 5 yıldan az olanlar,
  • Hizmet yılı 5 yıldan 10 yıla kadar olanalar,
  • Hizmet yılı 10 yıldan 15 yıla kadar olanlar,
  • Hizmet yılı 15 yıldan 20 yıla kadar olanlar,
  • Hizmet yılı 20 yıldan fazla olanlar,

Her unvan için ilgilinin hizmet süresine göre ne kadar maaş alacağı ilanda görülebiliyor. Verilen miktarlar brüt ücretleri gösteriyor ve 2021 yılı Temmuz ayındaki artışlara uygun olarak veriliyor. Yerleştirilen personelin maaşı yapılacak artışlardan diğer personelle aynı şartlarda yararlanacaktır.

Sözlü Sınava Giriş Şartları

Belirtilen pozisyonlara başvuran adaylar sözlü sınava tabi tutulacak. Bu sınava girmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, sözlü sınavın yapıldığı yılın ocak ayı itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, kanunda belirtilen koşullarda bir akıl hastalığının olmaması gibi şartlar da bulunuyor.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.