DOLAR
21,0745
EURO
22,6586
ALTIN
1.320,65
BIST
5.114,97

Akademi Sivil Memur Alımı Yapıyor

Akademi Sivil Memur Alımı Yapıyor
08.12.2021 14:43
0
A+
A-

Kurumlar emekliye ayrılan, istifa eden veya görevinden uzaklaştırılan personeller nedeniyle ortaya çıkan ihtiyacı karşılamak adına memur alımı yapıyorlar. Böylelikle kurum ihtiyacı karşılanırken pek çok mezunun da meslek sahibi olması sağlanıyor. Mezunların başvurabileceği memur alım ilanları arasında ise akademi sivil memur alımı yapıyor ilanı oluyor. Söz konusu ilan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından yayınlanıyor.

Alım İçin 60 Kişilik Kadro Ayrıldı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından yapılacak memur alımı için 60 kişilik kadro ayrıldı. Akademi ilanda ve tabloda belirttiği şartlar ile özellikleri taşıyan adaylardan 60 kişiyi belirleyerek akademi bünyesine katacak. Bu sayede Jandarma Genel Komutanlığının ve akademinin personel ihtiyacı ortadan kaldırılacak.

 Akademi Sivil Memur Alımı Yapıyor


Akademi Sivil Memur Alımı Yapıyor

Sivil Memur İlanına Başvurular Nasıl Yapılıyor?

60 kişilik sivil memur ilanına adayların tablo ve şartları inceleyerek başvuruda bulunmaları gerekiyor. Başvuru 21 Aralık 23.59 tarihine kadar yapılacak başvuruların şahsen yapılması veya postayla başvurulması gibi imkanlar bulunmuyor. Başvurularını tamamlayan kişilerin sınava kabul edilip edilmeyeceklerini takip etmeleri gerekiyor. Başvuru sonuçları içinse adayların https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresini takip etmeleri gerekiyor.

Sivil Memurluk İçin Taşınması Gereken Özellikler Neler?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’ne yapılacak sivil memur başvurularını yapabilmeleri için adayların taşıması gereken özellikler bulunuyor.

Bu özelliklerin şunlar olduğu yayınlanan ilanda belirtiliyor;

  • Devlet memuru kanunda belirlenmiş olan şartlara uymak (48.madde)
  • 18 yaşını tamamlamak (müracaat tarihine göre)
  • TC vatandaşı olmak
  • Dolandırıcılık, rüşvet, zimmet, anayasal düzene karşıtlık, devlet güvenliğine saldırı veya hırsızlık gibi suçlardan mahkumiyet almamış olmak
  • Kasten işlenmiş bir suç nedeniyle 1 yıldan fazla sürede ceza almamış olmak
  • Askerlikten muaf olmak, tecilli olmak veya askerliğini yapmış olmak (erkekler için)
  • Terör örgütü üyeliği bulunmamak ve terör faaliyetlerine katılmamak
  • Siyasi parti üyeliği bulunmamak
  • Jandarma Genel Komutanlığı veya Türk Silahlı Kuvvetleri’nden atılmış olmamak veya istifa etmemiş olmak
  • Kamu haklarına kullanmaktan yoksun olmamak

Bu şartlara ek olarak sivil memur adaylarının başvuracakları unvanlar için tabloda belirlenmiş olan özel şartlara uygunluk taşımaları gerekiyor. Bu nedenle başvuru için tablo ve özel şartların okunması ve ardından başvurunun yapılması gerekiyor.

Jandarma Ve Sahil Güvenlik Akademisi İletişim Adresleri

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ile yapılacak olan memur alımları için adayların iletişim adreslerine ihtiyacı oluyor. Başvuru için adayların öncelikle www.jsga.edu.tr ve www.jandarma.gov.tr adreslerini bilmeleri gerekiyor. Bunun yanı sıra adaylar alımlar için merak ettikleri soruları (0312) 464 4836 numarası üzerinden cevap bulabiliyorlar. Sınava girmeye hak kazananlar ise akademinin Ankara Çankaya’da bulunan yerleşkesine ulaşarak sınava girme imkanı bulabiliyorlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.