DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

RAY Coin

RAY Coin
24.12.2021 13:54
0
A+
A-

RAY Coin

RAY Coin Nedir?

RAY , Raydium ekosisteminin yerel yardımcı program simgesidir. 21 Şubat 2021’de başlatılan ilk arzı, 555 milyonla sınırlandırıldı. Geliştirme ekibine toplam arzın %20’si tahsis edildi ve geliştiricilerin bunları satamaması için üç yıla kadar kilitlendi. RAY coin arzının üçte biri (188 milyon) çıkarılabilir. Blok ödüllerinin altı ayda bir yarıya indirilmesi öngörülmektedir. Aynı zamanda platformda yapılan işlem ücretlerinin %0,03’ü stakerlara ödül olarak gönderilir.

RAY tokenların dağıtımı şu şekildedir:

Dolaşımdaki maksimum miktar: 555.000.000 RAY

Likidite Madencilik Rezervi: %34

Ortaklıklar ve Ekosistem: %30

Geliştirme Ekibi: %20 (1 ile 3 yıl arasında kilitli)

Likidite: %8

Topluluk: %6 (1 yıl süreyle kilitli)

Danışmanlar: %2 (1 ila 3 yıl arasında kilitli)

 

RAY Coin Ne İçin Kullanılabilir?

RAY coin belirteci, sahiplerinin ilgisini çekmeye ve sınırlı bir şekilde de olsa da protokolün yönetimine müdahale etmesine olanak tanır. RAY sahipleri, stake yoluyla faiz işlem ücretlerinin %0,03’ü oranında faiz alır.

RAY ayrıca RAY topluluğu için tekliflere ve değişikliklere katılmanıza ve oy vermenize de olanak tanır. RAY coin sahipleri topluluğa gönderilen sorunlar için oy kullanabilir. Bir kullanıcının sahip olduğu RAY miktarı, sahip oldukları oy gücünü belirler.

 

RAY Coin Nasıl Çalışır?

Raydium, iki temel özelliği olan bir AMM’dir. İlk olarak, Serum’un sipariş defterine erişim sağlar. İkincisi, algoritması sabit bir fonksiyona, CFAMM’ye (sabit fonksiyon otomatikleştirilmiş piyasa yapıcısı) dayanmaktadır. Mimarisinin Solana ve Serum’a bağlı olduğunu unutmamak gereklidir.

RAY Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Raydium’un yerel simgesi RAY, birkaç kripto borsasında listelenmiştir ancak, doğrudan Raydium’dan satın almak istediğinizde, RAY satın almak çoğu dijital varlıktan oldukça farklıdır. Bunun nedeni, borsanın herhangi bir fiyat para birimini kabul etmemesidir.

Bitcoin, Ether, USDT ve diğerleri gibi kripto para birimlerini önde gelen borsalardan satın alarak RAY satın alabilirsiniz. Ardından diğer kripto varlığınızı RAY ile değiştirebilirsiniz. RAY satın almak için kullanılacak platformlardan bazıları Binance, FXT, ZT, BKEX, Gate.io ve diğerleridir.

Binance’den RAY satın alma adımları:

 

Çevrimiçi bir borsa hesabı için kaydolun – Binance borsasından RAY coin satın almak için bir borsa hesabına kaydolmak üzere resmi web sitesini ziyaret edersiniz. Platform, adınız, telefon numaranız, ev, e-posta adresleriniz vb. gibi kişisel bilgileri isteyecektir. Ayrıca, hesaba giriş yapmak için bir kullanıcı adı ve şifre oluşturacaksınız. Hesabınıza daha fazla güvenlik sağlamak için güçlü bir parola kullandığınızdan emin olun.

Kimliğinizi yükleyin – Bir sonraki adım hesabınızı doğrulamaktır. Çoğu saygın ve denetime tabi borsalar, ehliyet veya pasaport gibi devlet tarafından verilmiş herhangi bir kimliği yüklemenizi isteyecektir. Ayrıca, son elektrik faturanızı veya banka ekstrenizi de yükleyeceksiniz. Bunlar, Müşterinizi Tanıyın (KYC) belgeleri olarak hizmet ederler. Belgeler tamamen yüklendiğinde hesap doğrulamasını bekleyebilirsiniz.

Paranızı yatırın – Hesap doğrulamanız için bir onay aldığınızda, itibari para biriminizi yatırmaya devam edebilirsiniz. Binance, banka havaleleri, banka/kredi kartları, Paypal, Skrill ve diğerleri aracılığıyla yapılan ödemeleri destekler. Para yatırmak için uygun herhangi bir seçeneği seçin.

Bitcoin/Ether Satın Alın – Depozitonuz hesabınıza yansıdığında, arama kutusundan Bitcoin veya Ether arayabilir ve kriptoyu seçebilirsiniz. Ardından dijital varlığı satın almak için SATIN AL düğmesine tıklayın.

RAY coin satın alma işleminiz tamamlandı.

 

RAY Coin’i Benzersiz Yapan Nedir?

Diğer AMM Dex’ler ve DeFi protokolleri, likiditeye yalnızca havuzları içinde erişebilir ve bu nedenle, merkezi bir sipariş defterine erişemezler. Ayrıca, borsaların çoğu Ethereum blok zincirinde çalışır ve ağ tıkanıklığına neden olur bu nedenle, işlem oranları yavaştır ve ağ, gaz fiyatı için yüksek ücretler alır.

Solana blok zincirinde Serum ile birleşmesi sayesinde Raydium, müşterileri için token ticareti, stake, takas ve çiftçilik gibi bazı önemli özellikler içerir. Protokol hem Solana blok zinciri hızını hem de bir DEX limit sipariş defterini optimize eden ilk AMM olarak yerini koruyor. Bu, sınırsız likidite arzını, sürtünmesiz verim çiftçiliğini ve hızlı token takasını açıklamaya yeterli olacaktır.

Raydium(RAY), onu DeFi’deki diğer AMM’lerden ayıran aşağıdaki temel avantajlara sahiptir:

Daha ucuz ve daha hızlı – Solana blok zincirindeki Serum üzerindeki etkisi sayesinde Raydium, işlemleri Ethereum’dan daha hızlı gerçekleştirir.

Merkezi limit sipariş defteri aracılığıyla ekosistem için geniş likidite – Raydium, Serum’un merkezi limit emir defterine sınırsız likidite sağlar. Böylece, tüm Solana ekosistemi, Raydium’un işlevselliği aracılığıyla kesintisiz likiditeye ve düzen akışına erişebilir.

Harika ticaret ara yüzü – Harika tasarlanmış ara yüzü sayesinde kullanıcılar Ticaret çizelgelerini görüntüleyebilir. Bu onların işlemlerini kontrol etmelerine ve limit emirleri belirlemelerine yardımcı olacaktır.

Ayrıca Raydium, Serum’da çalışan bir AMM olarak öncü bir avantaja sahiptir. Bu, ayrılmaz bir parça anlamına gelir; yeni ve mevcut protokolleri ve projeleri ekosisteme çekebilir. Ayrıca Solana blok zincirine ve Serum DEX’e genişlemek isteyen projeler için bir bağlantı olacaktır. Bu, her zaman Raydium’u ve yerel parası olan RAY jetonunu ön plana çıkaracaktır. Platformda, ortaklarla ve tüm ekosistemde geliştirmeyi kolaylaştırmanın temeli olacaklar.

 

Ek olarak Raydium, Serum DEX’te AMM’ler ve likidite sağlayıcıları arasındaki liderlik konumunu ele geçirme ve sürdürme konusunda bir gelecek öngörüyor. Solana’nın gücü sayesinde protokol, DeFi’nin ilerlemesini sağlamayı planlıyor. Sonuç olarak, merkezi olmayan finans alanında lider merkezi olmayan borsa (DEX) olmaya devam edecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.