DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Geleceği En Parlak Coinler 

Geleceği En Parlak Coinler 
24.12.2021 13:49
0
A+
A-

Geleceği En Parlak Coinler

Kripto Para Birimleri Nelerdir?

Geleceği en parlak coinler sıralamasına daha yakından bakmadan önce, kripto para birimi ve altcoin kavramlarının ne olduğuna bakalım. Geniş tanımlı bir kripto para birimi coin veya “madeni para” şeklinde ifade edilen bir para türü olmaktadır. Şu an kullanımda olan bazı kripto para değerleri, kredi kartları veya diğer projelerle desteklense bile büyük bir kripto para alanında hala henüz bu tarz imkanların bulunmadığını söyleyebiliriz.

Kripto para birimlerinde mevcut bulunan “kripto”, bu sayede dijital para birimlerinin oluşumuna ve işlenmesine ayrıca bu paraların merkezi sistemi bulunmayan işlemlerine müsaade eden karmaşık kriptografiyi amaçlamaktadır. Bu para birimlerinin içinde bulundurduğu “kripto” belirteci ile birlikte merkeziyetçiliğe bağlı olmayan ortak bir taahhüt; kripto para birimleri içinde sürekli olmasa da madencilik diye tabir edilen bir süreç aracılığıyla ve başka kontrollerini gerçekleştiren ekiplerce bir kod olarak geliştirilmektedir.

Kripto Paranın Geleceği

Önümüzdeki aylarda ve yıllarda kripto para biriminin yatırımcılar için ne gibi bir değere gelebileceğine dair öngörülerde bulunabiliriz ve belki birçoğu ileride buna sahip olacaktır, ancak gerçek şu ki, tahminlerin dayanağı olan sebepler halen fazla bir geçmişi olmayan bu değerler üzerinde kaygan bir zeminde yapılmaktadır. Belirli bir uzmanın ne düşündüğü veya söylediği çok fazla takip edilse de, kimse geleceği en parlak coinler hangileri olduğunu gerçekten bilmiyor. Bu nedenle, bu piyasaya girmeden önce risklerini iyi araştırmanız yapınız geleneksel tarz yatırım yapmaya uygun ise uzun vadeli daha sabit yatırımlara bağlı kalmanız önemlidir. Yatırımlarınızı küçük tutun ve kripto yatırımlarını çok uzun vadeli planları düşünerek birikim yapmak ve yüksek faizli borçları ödemek gibi diğer finansal hedeflerin üzerine koymayın.

Birçok kripto para analistine göre aşağıdaki beş kripto para birimi için çok daha fazla potansiyel ve daha parlak bir gelecek vadetmektedir.

 

1. Ethereum

Ethereum (CRYPTO: ETH) şüphe götürmeden coin piyasasında en köklü kripto para birimi olmaya adaydır. Aynı zamanda en gerçek dünya etkisini yaratandır.Ethereumun bu kadar güçlenmesinin sebebi merkeziyetsiz tanımını oluşturan DEFİ finansal sistemidir. Ether merkeziyetsiz bir değerdir, blok zincirler tarafından üretildiğinden birim olarak Ether olarak tanımlanır. Bu nedenle değişmezdir. Siber saldırılara korumalı bir şekilde geliştirilen bir yazılıma sahiptir. Bir yönetime bağlı olmadığı için merkeziyetsizdir.

Ethereum kullanıcıları için birden fazla çeşitte kullanım imkânı sağlamaktadır. Hem kripto para birimi Ether, hem ICO ve Token olarak hem de DApp ve CryptoKitties olarak kullanım imkânı vardır. Etherin günümüzde kullandığı ağ bir tek yönetim tarafından kontrol edilmemekte her etabını ayrı bir otorite tarafından kontrol edilmektedir. Bu da bu kripto para cinsinin ağına yapılan saldırıları mümkün kılmamaktadır.

 

2. Nano

Nano, piyasa değerine göre (Kasım 2021 itibariyle 820 milyon dolar) 117. en büyük dijital para birimidir

Finansal odaklı bu blok zincirinin amacı, ödeme anlaşma sürelerini hızlandırmak, kripto maliyetlerini hissedilir oranda azaltmak ve büyük bir kesimin katılımına kapı aralamak için süreci yaygınlaştırmaktır.Nano Coinin çalışma prensibi tam olarak şu şekildedir. Nano cüzdan bakiyenizde gelen ve giden işlemlere özel dataları depolamakta böylelikle cüzdan bakiyesi daima güvende tutulmaktadır. Bu sistemin çıkış amacı zaten ölçeklenebilir olma teriminden türemiştir. Güvenlik konusunda oldukça sıkı olan bu sistem işlem hızı ve ücretlendirme konusunda da oldukça rekabetçi yöntemler sergiliyor.

 

Nano’yu öne çıkan bir diğer şey ise Nano’nun ücretsiz işlemleridir. Nano için yatırım yapmaya karar verdiğiniz an doğru cüzdan seçimi önemli olmaktadır.

 

3. Cardano

Cardano geliştirme gecikmeleri yaşasa da Cardano geliştiricileri ağı geliştirmek ve büyütmek için geliştirecekleri sistemler bütünü için hedef belirlemiştir. 2020 yılından bu yana yapılan çalışmaları ile birlikte ağ katılımcılarının sayısında büyük bir yükseliş görünmüştür. Cardano’nun blok zincirinde gerçekleşen işlem adedi günlük olarak 2.000’den günlük olarak 100.000’in üstüne sıçrayış göstererek büyük bir gelişim göstermiştir. Eylül 2021’de büyük bir kesim için önemli bir gelişme olan Goguen güncellenme durumu açıklandı. Goguen, Cardano’nun ağında bulunan finansal ve finansal özellik taşımayan dApp’lerin önünü açan akıllı sözleşmeleri serbest bıraktığını açıkladı.

Cardano’nun ağının önemli ölçüde ölçeklenebileceğini ve güvenli tutulabileceğini varsayımları ile, ekiplerin son günlerde bunun üzerinde çalıştığı bilinmektedir. Bu nedenle, Ethereum ve Solana’ya ciddi bir rakip olabilir. Son olarak Cardano (CRYPTO:ADA), birçok kripto para biriminden çok daha parlak bir geleceğe sahip gibi görünüyor.

 

4. Stellar

Blok zinciri tabanlı ödeme ağı ve geleceği en parlak coinler listesinde yer alan Stellar (CRYPTO:XLM), bir çok analistin geleceği olduğuna inandığı başka bir kripto para birimidir.

Günümüzün gelişen sistemleri üzerinden ülkeler arası transfer imkanına sahip olabilir. Stelların para birimi olan Lümen’e (ağın protokol simgesi olan XLM) dönüştürülebilir, küresel boyutta hızla aktarılabilir ve yerel itibari para birimlerine geri dönüştürülebilir. İşlemi gerçekleştirmenin maliyeti oldukça düşük şu an an itibari ile sadece 0,00001 XLM, bu da işlem başına 0,0000038 ABD Doları anlamına gelir. Yani işlemi gerçekleşip 1 dolarlık ücret hakkı elde etmek için 263.000’den fazlaca işlemi gerçekleştirmek gereklidir.

Hızlı, düşük maliyetli yürütmenin yanı sıra, Stellar’ın bazı gerçek dünya yönetimleri de olmuştur. Hızlı ve güvenilir aynı zamanda düşük maliyetli gerçekleştirilen işlemler için Stellar ekipleri çok ünlü bankalarla ayrı ayrı çalışmalar yapmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.