DOLAR
21,0607
EURO
22,5861
ALTIN
1.318,07
BIST
5.114,97

İstanbul Üniversitesi Personel Alımı Yapacak

İstanbul Üniversitesi Personel Alımı Yapacak
19.11.2021 11:17
0
A+
A-

İstanbul Üniversitesi lise, ön lisans ve lisans mezunlarından alım yapacak. 36 kişi alacağını duyuran İstanbul Üniversitesi KPSS puanına sahip olma şartı da istiyor. Başvuru yapabilmek için KPSS sınavından en az 60 puan almak gerekiyor.

Alım Yapılacak Kadrolar

İstanbul üniversitesi koruma ve güvenlik görevlisi, bilgisayar teknisyeni, elektrik teknisyeni, destek personeli, sağlık personeli (laboratuvar, radyoloji), hemşire ve sağlık sekreteri kadrolarında toplamda 36 kişi alacak. Lise mezunları için 24, ön lisans mezunu için 2 ve lisans mezunları için 10 kişilik alım gerçekleştirecek.

Başvuru Şartları

Koruma ve güvenlik görevlisi kadrosuna başvuru yapacak kişiler özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olması gerekir. Ortaöğretim mezunu olması, erkek olması, 30 yaşını doldurmamış olması ve 2020 KPSS P94 puan türünde en az 60 puana sahip olma şartları yer almaktadır. Destek personeli kadrosu için, ortaöğretim mezunu olması ve KPSS P94 puan türünde 60 puana sahip olması gerekir.

Elektrik teknisyenine başvuracak kişiler Ortaöğretim kurumlarının Elektrik ya da Elektrik – Elektronik alanında mezun olması ve KPSS P94 puan türünden 60 puana sahip olması gerekir. Bilgisayar teknisyeni için de, Ortaöğretim kurumlarının Bilgisayar, Bilgisayar İşletimi, Bilgisayar İşletimi Teknisyenliği, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Yazılım ve Bilgi İşlem alanlarından mezun olma şartı yer alıyor.

Hemşire kadrosuna başvuru yapacak kişiler Hemşirelik lisans programından mezun olması gerekir. 2020 KPSS P3 puan türünden en az 50 puan alması şartı da yer alıyor. Radyoloji sağlık personeli için Radyoloji Teknisyenliği bölümünden mezun olması ve KPSS P94 puan türünden 60 puana sahip olması gerekir. Sağlık teknikeri için de Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ön lisans programından mezun olma şartı bulunuyor.

Başvuruların Değerlendirilmesi

İstanbul Üniversitesi personel alım ilanına başvuru işlemlerini gerçekleştiren kişiler KPSS puan sırasına göre en yüksekten en düşüğe kadar sıralanacaktır. Bu sıralamaya göre 36 Asil ve kadro sayısının 5 katı kadar yedek aday belirlenecektir.

Başvuru Sonuçlarının Açıklanması

Başvuru şartlarına uygun bir şekilde başvuru işlemlerini gerçekleştiren kişiler belirlenerek, 7 iş günü içerisinde İstanbul Üniversitesi tarafından sonuçlar açıklanacaktır. Adaylar sonuçlarını İstanbul Üniversitesi’nin resmi internet adresi üzerinden öğrenebilecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.