DOLAR
21,1468
EURO
22,9458
ALTIN
1.325,43
BIST
5.114,97

500 Sözleşmeli Personel Alımı (Kültür ve Turizm Bakanlığı’na)

500 Sözleşmeli Personel Alımı (Kültür ve Turizm Bakanlığı’na)
06.12.2021 15:28
0
A+
A-

İstihdam konusunda sevindirici bir haber olarak haberler arasında yer alan Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 500 sözleşmeli personel alımı yapacağı işsizleri sevindirdi. Personel alımı ile ilgili detaylı açıklamaların yer aldığı Bakanlık sitesi takibe alındı. Sitede alımların 657 sayılı Devlet Memurluğu Kanunu’na göre yapılacağı belirtilirken alım ile ilgili detaylı bilgilere 7/24 erişim sağlanıyor.

Sözleşmeli Personel Alımı

Personel alımı konusunda yayınlanan kadro ünvanları 100 kişi destek elemanı (temizlik işleri) ve 400 kişi güvenlik kadrosu ünvanlı olmak üzere toplamda 500 kişi olacaktır. Alımlar ihtiyaç duyulan iller için açıklanmış olup, her il için tek bir ünvana başvuru yapılması uygun görülmüştür.

Müracaat Başlama ve Bitiş Tarihi

Duyurunun yapıldığı sitede müracaat tarihi 07.12.2021 tarihinde başlayıp 17.12.2021 tarihi mesai bitimine kadar devam edecektir. Müracaatlar elektronik ortamda online olarak Bakanlığın duyuru yaptığı link üzerinden yapılacaktır.

Genel Şartlar

Kültür ve Turizm Bakanlığının alım yapacağı sözleşmeli kadrolar için genel şartlar arasında KPPS şartı yer alıyor. KPSS puanı en az 55 olmak zorundadır. Ayrıca 657 Devlet Memurluğu kanununun 68. maddesi gereğince yapılacaktır. T.C Vatandaşı olmak ve +18 yaş ve 35 yaş üstü olmamaktır. Genel şartlardan bir diğeri erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin bulunmaması yönünde. Genel şartlar arasında yer alan bir diğer madde kamu hizmetlerinde ihraç edilmemiş olmaktır.

Personel alımları il ve ilçelerde görevlendirme şeklinde yapılacaktır.

Başvuru Esnasında Gerekli Belgeler

İnternet üzerinden online yapılacak başvurular Bakanlığın ilgili adresinde yer alan duyurular kısmında yer alan linkten yapılabilir. Başvuru esnasında talep edilen evraklar arasında; başvuru formu eksiksiz doldurulacak ve gerektiğinde sunulmak üzere ıslak imzalı çıktısı alınacaktır.

Aday değerlendirmeleri sonrasında sözleşmeli personel olmayı hak kazanan adaylar ilgili siteden müracaat ilanından sonra en geç 15 gün içerisinde ilan edilecektir. Süresi içerisinde başlamayan hak sahibi hakkını kaybedecek yerine yedek belirlenen aday alınacaktır. Yanlış beyanda bulunan ve eksik belge sunan adaylar kazanmış olsalar bile müracaatları geçersiz sayılacaktır.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.