DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

İzmir’de İş Arayanlar Dikkat! Yaşar Üniversitesi Eleman Alımı Yapacağını Duyurdu!

İzmir’de İş Arayanlar Dikkat! Yaşar Üniversitesi Eleman Alımı Yapacağını Duyurdu!
05.12.2021 11:50
0
A+
A-

Yaşar Üniversitesi Öğretim Görevlisi alım ilanı yayınladı. Hukuk, Mühendislik ve İletişim alanlarından mezun olan kişilerin başvuru yapabileceği 7 pozisyona öğretim görevlisi alınacağını duyurdu. Yapılan duyuruda başvuru yapacak adayların başvurularını 15 gün içinde Yaşar Üniversitesine iletmek zorunda olduğu bildirilen duyuruda istenilen şartlar ise şu şekilde açıklandı.

Öğretim Görevlisi Alımı İçin Şartlar

İletişim, hukuk, mühendislik alanlarında açılan kadrolara 7 adet öğretim görevlisi alınacak. İhtiyaç duyulan pozisyonlara Hukuk fakültesi için Özel Hukuk alanında çalışmak üzere iki adet Prof. Dr. Bir adet Dr. Öğretim Üyesi, İletişim Fakültesi bünyesine iki adet Dr. Öğretim Üyesi, Mühendislik Fakültesi ve Adalet Bölümü bünyesine ise iki adet Dr. Öğretim üyesi alınacak.

Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi İlanı

Hukuk fakültesi Özel Hukuk Bölümü bünyesine alınacak öğretim üyesi adaylarının taşıması gereken şartlar ise şu şekilde;

Prof. Dr. unvanına sahip olması, Doçentlik derecesini Milletler arası hukuk alanında almış olması, Uluslararası Kamu Hukuku ve Uluslararası İnsan Hakları alanlarında araştırma ve yayınlar yapmış olması gerekiyor.

Hukuk Fakültesi Özel Hukuk alanına alınacak bir diğer Prof. Dr. kadrosu için ise Doçentlik derecesini İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku bilim alanında almış olması ve aynı alanda araştırma ve yayınlar yapmış olması gerekiyor.

Yine aynı bölüme alınacak Dr. Öğretim Üyesi kadrosu için ise adayların doktora derecesini Özel hukuk alanında yapmış olması ve bu alanda araştırma ve yayınlar yapmış olması istenilen şartlar arasında.

İzmir’de İş Arayanlar Dikkat! Yaşar Üniversitesi Eleman Alımı Yapacağını Duyurdu!İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi İlanı

İletişim Fakültesi bünyesine alınacak olan öğretim üyesi adaylarının taşıması gereken şartlar arasında Görsel İletişim Tasarımı alanında uzmanlaşmış olması, ilgili alanlarda araştırma ve yayınların bulunması isteniyor.

Mühendislik Fakültesi Ve Adalet Bölümü Eleman Alımı

Yaşar Üniversitesi bünyesine alınacak Öğretim Görevlisi eleman alım ilanında Mühendislik fakültesi bünyesine doktora derecesini Makine Mühendisliği alanında almış, malzemeler ve imalat yöntemleri alanında uzmanlaşmış Dr. Öğretim Üyesi alınacağı duyuruldu.

Aynı ilanda Adalet bölümüne ise Doktora derecesini İdare Hukuku alanında almış Dr. Öğretim Üyesini alınacağı bildirildi. Başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıması gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.