DOLAR
21,0607
EURO
22,5861
ALTIN
1.318,07
BIST
5.114,97

En Ucuz Altcoinler

En Ucuz Altcoinler
29.12.2021 15:06
0
A+
A-

En Ucuz Altcoinler

Kripto para borsasının gizli cevherlerinin yer aldığı ve oldukça uygun olan piyasada yer alan kripto paralara altcoin denmektedir. Oldukça popüler ve uygun olan bu coinler, yatırımcılarına çok ciddi miktarlarda para kazandırabilmektedirler. Bu yüzden de kripto para yatırımcıları tarafından oldukça sıklıkla tercih edilmektedirler. Peki en ucuz altcoin çeşitleri nelerdir? Peki en çok kazandıran altcoin hangisidir. Gelin hep birlikte cevaplayalım.

En Ucuz Altcoinler Hangileridir?

En ucuz altcoinlere bakacak olursak listede GoChain, Polygon ve ChainLink gibi pek olmasada diğerlerine oranla biraz daha yaygın olan coin çeşitleri de bulunmaktadır. Yatırımcısı için en uygun olan altcoinlerin tam listesine bakacak olursak;

GoChain (GO)

Popüler ve en ucuz altcoinlerden olan GoChain, en hızlı Web 3.0 tabanlı bir Blokchain’dir. PoR konsensüs algoritması kullanmakta, dağıtılmış uygulamalar ile akıllı sözleşmeler için daha az maliyetli çözüm önerileri hedeflemektedir. En hızlı altcoin projelerinden birisi olmanın yanında, doğa dostu olarak da bilinmektedir. Şu anda, 0.02365 dolar değere sahiptir.

Altcoin Fusion (FSN)

En ucuz kripto para birimlerinden biri olan Fusion, borsasız şekilde kripto para alışverişi yapabilmeyi amaçlamaktadır. Ethereum Blokchainin üzerine inşa edilmiş ve işlemler için Fusion token kullanmaktadır. Bu proje aynı zamanda, Blokchain’leri birleştirmeyi amaçlamaktadır. FSN şu anda 0.5017 dolardan işlem görmektedir.

NavCoin (NAV)

NavCoin, oldukça uygun fiyatlı olan ve hızlı kripto para işlemleri için gizlilik ve kolaylığı hedef alan bir Proof of Stake kripto para birimidir. NavCoin’in Blockhain sisteminde işlemlerin tamamlanması yaklaşık olarak 30 saniye sürer. Gönüllüler tarafından finanse edilmekte ve herhangi bir listede yer almadan piyasaya sürülen ender altcoin projelerinden birisi olmasıyla da ön plana çıkmaktadır. Bu arada, NavCoin Binance kullanıcılarına açıktır. NAV şu anda, 0.5075 dolardan işlem görmektedir.

Altcoin Aergo

Oldukça popüler ve aynı zamanda da en ucuz 10 altcoin projelerinden bir diğeri olan Aergo, 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. Bu sanal para birimi, kurumsal ve devlet düzeyinde kullanıma yönelik olan bir Blokchcain sistemini kullanır. Gelişmiş bir BT hizmet platformuna dayanır ve kendini güvenli ve istikrarlı bir Blokchcain sistemi olarak pazarlar. Aslında ticari işlemler için özel olarak tasarlanmıştır. Toplamda yaklaşık 5 milyon arza sahiptir. Yüksek performans, kullanılabilirlik ve ölçeklenebilir bir kripto para birimi olmak en önemli amacıdır. Alergo altcoin, şu anda 0.197 dolar gibi bir değere sahiptir.

Altcoin Anyswap

Anyswap, Fusion DCRM teknolojisini kullanan Anyswap Blokchain sistemine sahip bir kripto para birimidir. Platform kripto paraların daha kolay değişmesine yöneliktir. Desteklediği özelliklerden bazıları ise merkezsiz cross-chain köprüler, takaslar ve programlanmış fiyatlandırma ile likiditeleridir. Şu anda toplam arzı 100 milyondur. Bunun yaklaşık 10 milyonu topluluğun ve Anyswap ekosisteminin gelişimi için, 5 milyonu ise başlangıç likiditesi için kullanılmıştır. Anyswap şu anda, 2,50 dolar değere sahiptir.

Polygon (MATIC)

Listenin en popüler altcoin projesi olarak kabul edilmektedir. 2017’de hazırlandı ve ilk olarak 2020’de piyasaya sürüldü. Ethereum tabanlı bir para birimidir ve DeFi, DApp’ler ve DAO’lar ile uyumludur. Tüm Ethereum tabanlı ağları birbirine entegre etmeyi amaçlamaktadır. Polygon, Asya ülkelerinde oldukça popülerdir. 2021 Mayıs ayında, en ucuz kripto paralardan birisi olmasına rağmen, genel piyasa değeri 10 milyar doları aşmıştır. Şu anda, 1,09 dolardan işlem görmektedir.

VeChain (VET)

VeChain, 2017 yılında BitSe firması tarafından başlatılmış olan bir kripto para birimidir. Temel aldığı Blockchain sistemi, finansal hizmetlere başta olmak üzere tedarik zinciri çözümlerine ve buna ek olarak akıllı sözleşmelere odaklanır. VET, Çin çıkışlı bir kripto paradır ve bunun yanında Çin hükümetiyle ortak olmayı başarabilen ilk kripto para birimi olma onuruna sahiptir. Aynı zamanda da bir felaket kurtarma planına sahiptir. VeChain, şu anda 0.0963 dolardan işlem görmektedir.

AMP (AMP)

AMPen ucuz ve en çok talep gören kripto para birimleri arasında yer almaktadır. AMP, 2020’de duyuruldu ve aslında Flexacoin ile Consensys arasında bir ortaklık olarak ortaya çıktı. Dolaşımda ise şu anlık 35 milyarı arzı var ve bunun yanında 100 milyar sabit arza sahip. AMP, aynı zamanda dünyanın en değerli 50 kripto para birimi arasında yer alıyor ve benzer işlem sürelere ve daha yüksek ücretlere sahip olan daha büyük kripto para birimlerinin aksine, bireysel olarak ödeme yapmanın en hızlı ve güvenli yollarından biri olduğu dolayısıyla kripto paranın kullanımı artıyor.AMP’nin değeri, son 24 saate %1,70 yükselerek 0.06124 dolara ulaşmıştır.

Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK), ABD merkezli bir firma olan SmartContract tarafından 2017 yılında piyasaya sürülmüş olan bir kripto para birimidir. Ethereum sistemi üzerine inşa edilmiş olan bir Blockchain oracle ağı kullanmaktadır. Sergey Nazarov ve Steve Ellis, şu anda 441 milyon adet olmanın yanında 1 milyar arz sınırına sahip olan coinin geliştiricileridir. LINK’in arzı 7 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri vardır.

Stellar Lumens (XLM)

Son olarak popüler altcoin altcoin projelerinden olan Stellar Lumens, 2014 yılında kullanıma başlayan bir kripto para birimidir ve bu para biriminin kurucuları Jed McCaleb ve Joyce Kim’dir. Kullanıldığı platformun asıl amacı, bankalar ve piyasalar arasında aşırı hızlı dijital ödemeler arasında ortak bir takas ağı kurarak ortak hareket etmeyi sağlamaktır. Bu ağdaki işlemler 3 ya da 5 saniye içerisinde tamamlanabilir ve ücretler yaklaşık olarak 0,01 dolara kadar düşebilmektedir. XLM şu anda, 0.285 dolardan işlem görmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.