DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Adalet Bakanlığı’na Personel Alımı

Adalet Bakanlığı’na Personel Alımı
25.11.2021 10:27
0
A+
A-

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül bugün personel alımı ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Gül bu haberle Bakanlığa 12.400 personel alınacağını duyurdu. Bu konuda gerekli planlamayı yapan Bakan Gül personel sayısının artması yönünde çalışmalarını sürdüreceğini dile getiriyor.

Asliye Ceza Mahkemeleri İlgili Açıklamalar

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül personel alımı dışında bazı mahkemeler görev alanı ile açıklamalarda bulundu. Bu mahkemelerden biri Asliye Ceza Mahkemesi tutuklamaya itiraz durumlarında görevli olacağına dile getiriyor. Ayrıca Bakan Gül adaletin sadece mahkemelerde değil hayatın her alanında olması gerektiğini dile getirerek yargısal adaletin çok önemli olduğunu vurguluyor.

FETÖ Darbe Girişimin Adalete Etkisi

Bakan Gül, yargıda her zaman milletin beklentisine uygun reformlar yaparak FETÖ darbe döneminde araçsallaşan bir durumdan kurtarmaya çalıştığını dile getiriyor. Hukuk devletinde yargının yegana güç adalet olduğu ve yargının ele geçirilecek bir mevzu değil de el değmeyecek bir merci olmuştur. Gül, FETÖ’nün cübbeli hainleri tezgah kurup devleti tuzaklamaya çalıştığını söylüyor.

Personel Alınacak Kadrolar

Adalet Bakanlığı bünyesinde yargılama kadroları dışında idari kadrolarda bulunuyor. Bakan Gül tarafından şu kadrolara personel alınacağına dair açıklamalara yer verdi. Mübaşir, zabıt katibi ve infaz koruma memuru kadrolarına alım yapılması planlanıyor. Ayrıca bu konuyla ilgili detayların 2022 yılında netleşeceği ön görülüyor. Bakan Gül aynı zamanda personel alım sayısını da daha da artırmak için gerekli çabayı göstereceklerini söylüyor. Bu haberi duyan birçok memur adayının sevinmesine vesile olmuştur.

2021 yılında yaşanan Covid-19 pandemisinden dünyada bulunan bütün ülkelerin ekonomileri olumsuz etkilemiştir. Bu durum ekonomiyi ve aynı zamanda ülkemizde kamuya personel alımlarını da etkilediğini görüyoruz. Ancak yavaş yavaş pandeminin etkisi azalınca hem ekonomi hem de personel alımlarında olumlu haberler gelmeye başlıyor.

Adalet Bakanı Gül, 12 bin 400 personel alımı yapılacağını dile getirmesi bunun bir örneği olmuştur. Personel alımı ile ilgili haber detaylarına ulaşmak isteyenler yukarıda yer alan haber linkinden kolay bir şekilde ulaşabilir. Ayrıca Adalet Bakanın yargı ile ilgili açıklamaları haberde yer alıyor. Memur adaylarının bundan sonra Bakanlığın web sitesini takip ederek personel alımlarına başvuru yapabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.