DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı
03.12.2021 11:54
0
A+
A-

Personel eksikliğini tamamlamak isteyen İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapıyor. Bakanlığın yaptığı alım çağrı karşılama personeli alımı oluyor. Bakanlığa yapılacak çağrıları karşılayabilecek yetkinliğe sahip olan adayların sözleşmeli olarak çalışmak için ilana başvurması gerekiyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak çağrı karşılama personeli alımı en az ön lisans mezunu olan kişiler arasında seçilecek. Bu nedenle ilana başvuracak adayların en az bu eğitim seviyesine sahip olmaları gerekiyor. Ayrıca bakanlık sözleşmeli olarak bu kadro için yapacağı alımlarda personellere en az 4 bin TL maaş vermeyi planlıyor. Bakanlığın alım yapacağı personel sayısının ise 90 kişi olduğu biliniyor.

İçişleri Bakanlığı Personel Alımı Yapılan Şehirler

İçişleri Bakanlığı’nın personel eksikliğini tamamlamak için yaptığı sözleşmeli personel alımı 35 şehir için planlanıyor. Bu şehirlerde bakanlık bünyesinde çalışacak ve belirlenen şartları taşıyan adayların ilana başvurması bekleniyor. Alım yapılan şehirler arasında ise şunlar bulunuyor; Afyon, Sakarya, Rize, Kayseri, Çankırı, Trabzon, İzmir, Yozgat, Karabük, Zonguldak, Kırıkkale, Balıkesir, Edirne, Kastamonu, Eskişehir, Erzurum, Tokat, Mardin, Sivas, Ordu, Aydın, Bilecek ve Hakkari bulunuyor. Bu şehirlerde alım yapılacak kişi sayısı ise farklılık gösteriyor.

Sözleşmeli Personel Alım Şartları

Çağrı karşılama personeli kadrosunda 4/B sözleşmeli personel alımına başvurmak isteyenlerin şartları taşıması gerekiyor. İlanı başvurmak için taşınması gereken en önemli şart ön lisans mezunu olunması oluyor.

Adayların bir kısmında çağrı hizmetleri bölümünden mezun olma şartı aranıyor. Bölüm şartını taşımayan kişiler bölüm şartı aranmayan kadrolar için başvuru yapabiliyor. Bunun dışında ilana başvuru için adayların sözleşmeli personel olarak farklı kuruluşta çalışmıyor olması gerekiyor. Personel alımına başvurmak için ayrıca adayların 2020 yılında yapılmış olan KPSS sınavına girmiş olmaları gerekiyor. Bu sınava giren kişilerin ise 60 puan (en az) almış olması gerekiyor.

Çağrı Karşılama Personeli Maaşları Ne Kadar?

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan çağrı karşılama personeli alımına başvuracak adayların ne kadar maaş alacakları merak ediliyor. Sözleşmeli olarak çalışacak kişilerin 3962,13 TL ücretle çalışmaları planlanıyor. Bu ücretler kişinin bakanlıkta çalıştığı hizmet yılının artışına bağlı olarak yükseliyor. Bu maaşla çalışan adayların 29 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında ilana başvurmaları gerekiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.