DOLAR
21,0761
EURO
22,6144
ALTIN
1.320,54
BIST
5.114,97

Altcoin Tavsiyeleri

Altcoin Tavsiyeleri
23.12.2021 11:48
0
A+
A-

Altcoin Tavsiyeleri

Kripto para borsasına yatırım yapmak isteyen pek çok yatırımcının ilgilediği noktalardan birisi olan altcoin piyasası, pek çok önemli cevherlere sahiptir. Pek çok potansiyele sahip olan kripto para birimi, altcoin piyasasında yer almaktadır. Bu yüzden de kripto para yatırımcılarının her biri, bir yandan piyasayı takip ederken diğer yandan da altcoin piyasasını da sürekli olarak incelemektedir. Peki altcoin piyasasında dikkat çekebilecek kripto para birimleri hangileridir? Hangi altcoin diğerlerinden daha yüksek bir değere sahiptir? Hangi alt kripto para birimine yatırım yapmak daha mantıklıdır? Bu sorulara cevap bulmak için kripto para borsasını ve özellikle altcoin borsasını bilmeniz oldukça önemlidir. Bu yüzden detaylı araştırma yapmalı ve buna göre hareket etmelisiniz. Riskli ihtimallere çok büyük yatırım yapmak yerine yatırım yapmak yerine daha güvenilir adımlar atmanız sizler için oldukça önemlidir.

Yatırım Yapılabilecek Altcoinler Hangileridir?

Kripto para borsasında altoin borsası oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü altcoin piyasasında yer alan pek çok coin diğerlerine oranla oldukça uygun fiyata alınabilmektedir ve bazıları ise çok ciddi bir potansiyele sahiptir. Bu altoinlere Olympus (OHM), Klima DAO (KLIMA) Ren (REN), KILT Protocol (KILT) ve Energy Web Token (EWT) örnek olarak verilebilir. Bu altcoinler oldukça ciddi potansiyele sahiptir ve yatırımcılarını memnun etme olasılıkları oldukça yüksektir. Ancak yine de her bir kripto para birimi gibi yatırımcılarına zarar ettirme olasılığına da sahiptirler. Bu yüzden yatırım yaparken son durumlarını iyice incelemeli ve ona göre yatırım yapmalısınız. Çünkü kripto para borsası oldukça değişken ve dengesiz bir yapıya sahiptir.

1. Olympus (OHM)

Kripto para analistlerinin düşündüğüne göre Olympus, altcoin piyasasında en çok çeşitlendirilen protokol dışı token mücevherlerinin en önemlilerinden bir tanesi haline geldi. Üstelik bu ‘Mücevher’ sadece OHM kripto parasından oluşmuyor, diğer pek çok değerli kripto varlığını da sahip olduğunuz hazinenize ekleyebiliyorsunuz. Piyasa değeri 1,2 milyarın üzerinde olmakta ve 732,02 dolardan işlem görmektedir. Olympus, sahip olduğu yatırımcıların Hazine varlıklarını risksiz bir şekilde satın alarak hazinesinde biriktiren ve şu anlık beş gün olan belirli bir hakkı geri kazanma süresinden sonra OHM olarak indirimli bir şekilde geri ödeyen bir ekosistemdir. En çok tercih edilen altcoin birimlerinden birisidir.

2. Klima DAO (KLIMA)

Klima DAO’nun en önemli özelliği dünyanın en likit karbon kredileri üzerinden bir piyasa oluşturmak için OHM protokolünü kullanan ve bu karbon varlıkları aracılığı ile fiyat artışını hızlandıran bir proje olmasıdır. KLIMA, şu anlık 100 milyon dolar civarında bir değere sahip olan 11,2 milyon ton civarında karbonu oldukça kısa bir süre içinde kendi hazinesinde biriktirdi. KLIMA şu anda 1,248,19$ piyasa değeri üzerinden işlem görüyor. Oldukça sık tercih edilen bir altcoin birimidir.

3. Ren (REN)

Ren (REN), farklı blok zincirlerinin arasında kripto para transferi yapabilmek için Ren’in açık protokolünü çalıştırmakta olan bir Ethereum tokenidir. Ren; Bitcoin ve Zcash gibi popüler kripto para birimlerini, Ethereum dahil pek çok blok zincirine getirmeyi ve bu birimlerin çok zincirli ve merkezsiz finans ekosistemine dahil olmasını sağlamayı amaçlar. Ren değeri, son bir hafta içinde %17,60 artış gösterdi. Güncel fiyatı, REN başına ₺10,993905 iken Ren, şu anki ₺22,61 değerinin ile tüm zamanların en yüksek değerinin %51,38 altında işlem görmektedir.

4. KILT Protocol (KILT)

KILT’nin ana hedefi, kişisel veriler üzerindeki kontrolü tamamen verilerin sahibine vererek, bireye sahip olması gereken gizliliği geri kazandırmak ve kimlik ile kimlik bilgileri etrafında yenilikçi iş modellerini mümkün kılmayı sağlamaktır. KILT, gerçek dünyada oluşan güveni blok zinciri teknolojisinin bizlere sağladığı yararlar ile birleştirerek bunu başarmayı hedefliyor. Geliştiriciler, insanlar, makineler, verilen hizmetler ve kimliklerin oluşturulabileceği bütün her şey için özel tanımlayıcılar oluşturmak için KILT’yi kullanabilir. KILT, Parity Substrate sistemi üzerine inşa edilmiştir ve Eylül 2021’de yeni bir Kusama parachain olarak ana ağı piyasaya sürmüştür. Substrate, oyun, NFT’ler, DeFi ve DEX’ler gibi Kusama ve Polkadot projeleri ile kusursuz entegrasyon fırsatları sunmaktadır; KILT ayrıca enerji, sağlık ve bankacılık piyasalarında kurumsal ortaklıklar uygulamaktadır. KILT Protocol yaklaşık olarak fiyatı $8,21 USD ve yaklaşık 24 saatlik işlem hacmi ise $3.772.947 USD. KILT Protokolü ise son 24 saatte yaklaşık %11,24 düşüş yaşadı.

5. Energy Web Token (EWT)

Energy Web Token (EWT) ise enerji sektöründeki kurumsal düzeyde uygulamaları desteklemek için özel olarak tasarlanmış ve halka açık olan ve Proof-of-Authority Ethereum Sanal Makine blok zinciri kullanan Energy Web Zincirine ait yerel tokenıdır. Energy Web Chain, kamu hizmetleri, şebeke operatörleri ile yeni başlayanlar da dahil olmak üzere 15 tane ülkeden 25 adetin üzerinde Validator düğümü ile işletilmekte ve yönetilmektedir. Yerel olan bu tokene ek olarak, EW Zinciri bütün ERC standartlarını desteklemektedir. Energy Web Chain, Haziran 2019 tarihinde blok zincirinin enerji sektöründeki potansiyelini açığa çıkarmayı hedefleyen ve hiçbir kâr amacı gütmeyen, küresel bir kuruluş olan Energy Web Foundation ve diğer yukarı akışlı enerji şirketleri, kamu hizmetleri, şebeke operatörleri ve yazılım geliştiriciler ya da teknoloji satıcılarını içeren küresel Üyeler konsorsiyumu tarafından başlatılmıştı. Energy Web Token’ın bugünkü değeri 9,16 USD ve son 24 saatlik işlem hacmi 2.663.074,27 USD olmuştur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.