DOLAR
21,1468
EURO
22,9458
ALTIN
1.325,43
BIST
5.114,97

Eczacı, Tabip ve Uzman Diş Tabip Atama Sonuçları

Eczacı, Tabip ve Uzman Diş Tabip Atama Sonuçları
27.11.2021 10:24
0
A+
A-

Sağlık Bakanlığı eczacı, tabip ve uzman diş tabip gibi kadrolar için 12 Kasım-16 Kasım 2021 personel alım ilanı yayınladı. Bakanlık bünyesinde çalışmak isteyen adaylar tarafından belirlenen tarihlerde başvuru yapıldı. Başvurularını yapan adaylar bu tarihten sonra atam sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merakla beklemeye başladı. Eczacı, tabip ve uzman tabip atama sonuçları 24 Kasım itibariyle açıklandı.

Başvuruların Sonucu Nasıl Öğrenilecek?

Personel alımı ve atama için başvuruda bulunan adaylar sonuçların açıklandığını ilan edilmesinin ardından başvuru sonuçlarını öğrenecekleri adresi araştırmaya başladı. Sonuçlar bakanlık tarafından kullanılan PBS (personel bilgi sistemi) üzerinden öğrenilebiliyor. Bunun için adayların kimlik doğrulamasını e-devlet üzerinden yapmalar gerekiyor.

Personel alımı için yapılan başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların gözleri kura çekim zamanına çevrildi. PBS’ye girerek başvurularının kabul edildiğini öğrenen adaylar kura için 2 Aralık tarihine kadar bekleyecekler. 2 Aralık’ta gerçekleşecek atama sayesinde Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışabilecek personel olacaklar.

Başvuru Sonuçlarına İtiraz Edilebilir Mi?

Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı tabip, eczacı, uzman tabip, diş tabibi ve uzman diş tabibi kadrolarına başvuru yapanların başvuruları reddedilebiliyor. Kişiler PBS üzerinden sorgulama yaptıklarında başvurularının reddedilme ve kabul edilme durumunu öğrenebiliyorlar. Başvurusu reddedilen kişilerin ise itiraz hakkı bulunuyor. Bu durumdaki kişiler 24-25 Kasım tarihleri arasında itirazlarını PBS üzerinden yapabiliyorlar. Bunun için belirlenmiş formu doldurmaları gerekiyor. İtiraz edecek kişilerin 25 Kasım saat 18.00’e kadar itirazlarını tamamlamaları gerekiyor.

Personel Alımı Kurası Şartları Neler?

Personel alımını yaptıkları başvuruları olumlu sonuçlanan kişilerin kuraya katılma hakkı bulunuyor. Ancak kuraya katılım sağlamak içinde belirtilen şartların taşınması gerekiyor. Bu şartlar arasında belirlenen kadro için diploma ve uzmanlık belgesine sahip olunması yer alır. Bu belgelerin ise tescil ettirilmesi gerekir (Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından).

Tescil ettirilen belgeler PBS üzerine yüklenmek zorundadır. Ayrıca başvuruda bulunacak kişilerin aday memur olmamaları gerekir. Bunlara ek olarak adayların başvurularını PBS üzerinden kesinleştirmiş olmaları şartı vardır. Bakanlığın aradığı şartların uygun olmaması durumunda adaylar çekilen kura ile atansalar dahi atamanın iptal olması mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.