DOLAR
21,0607
EURO
22,5861
ALTIN
1.318,07
BIST
5.114,97

SYDV İşçi Alımı Başlıyor

SYDV İşçi Alımı Başlıyor
26.11.2021 10:30
0
A+
A-

İşçi olarak çalışmak isteyenler İşkur tarafından yayınlanan ilanları takip ederek yayınlanan ilanlara başlıyorlar. İşçi kadrosunda çalışmak isteyenlere yeni bir umut olacak SYDV işçi alımı başlıyor. Ankara’nın Keçiören semtinde hizmet veren SYDV (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı) tarafından yapılacak alım için 24 Kasım-1 Aralık tarihlerinde başvuru kabul edilmesi planlanıyor. Vakıf tarafından aranan nitelikleri taşıyan adayların başvurularını yaparak sonuçlara göre işçi olarak çalışmaya başlaması bekleniyor.

24 Kasım sabahı itibariyle başvuruların yapılmaya başlandığı işçi alımı daimi olarak planlanıyor. İlana başvuran kişiler eğer vakıf tarafından kabul edilirlerse vakıf bünyesinde daimi olarak çalışmaya başvurabilecekler. İşkur tarafından yayınlanan işçi alımı ilanına başvurmak isteyenlerin taşımaları gereken şartların başında ise B sınıfı ehliyeti geliyor. Yayınlanan ilana göre yapılacak işçi alımlarına B sınıfı ehliyet sahipleri başvurabilecek. Ehliyete sahip olan kişilerin vakfa işçi olarak alınmaları durumunda büro işçisi olarak çalışacakları belirtiliyor.

İşçi Alımı İçin Kimler Başvurabiliyor?

Ankara Keçiören SYDV için yapılan işçi alımlarına başvuracak adayların vakıf tarafından belirlenen şartları taşımaları gerekiyor. Bu sayede başvurularını yaparak işçi olarak çalışma şansı yakalayabiliyorlar.

Vakıf tarafından yapılan işçi alımlarına şu kişiler başvurabiliyor;

 • TC vatandaşı olanlar
 • 18-35 yaş aralığında olanlar
 • Lisans mezunu olanlar (en az)
 • Medeni haklarını kullanabilenler
 • Kamu personeli seçme sınavına girenler ve sınavda 60 puan alanlar (en az)
 • Askerlik yapanlar, askerlikten muaf olanlar veya askerlik ilişkisi olmayanlar
 • B sınıfı ehliyete sahip olanlar
 • Cinsiyeti erkek olanlar
 • Kamu haklarını kullanmaktan mahrum olmayanlar
 • Bilgisayar becerisi bulunanlar (temel)
 • İlanda belirtilen işleri yapmasına engel durumu (sağlık sorunu) bulunmayanlar

Belirtilen şartları taşıyan kişilerin vakıfın talep ettiği evrakları hazırlayarak Keçiören’de hizmet veren vakfa teslim etmeleri ve başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Başvuruların kabul edilmesi için bizzat evrakların teslim edilmesi gerekiyor.

İşçi Alımı İçin Gereken Belgeler Neler?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde çalıştırılmak üzere alınacak işçi alımlarında belirlenen şartları taşıyan kişilerin belge teslimi yapmaları gerekiyor. Alımın yapılabilmesi için adayların hazırlaması gereken belgeler şunlardan oluşuyor; Kpss sonuç belgesi, ehliyet ve kimlik fotokopisi, mezuniyet belgesi ve fotokopisi, sağlık raporu, ikametgah belgesi, askerlik belgesi, adli sicil kaydı ve bilgisayar sertifikası oluyor.

İşçi Alımı İçin Müracaat Adresi Hangisi?

Daimi işçi alımına başvurabilmek için aranan şartları taşıyanlar ve gerekli belgeleri hazırlayanlar müracaat adresini merak ediyorlar. Başvuru için adaylar Güçlükaya Mahallesi Keçiören Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı adresine giderek başvurularını yapabiliyorlar. Ayrıca vakıf yeri ve başvurular hakkında bilgi almak için vakfa ait olan 0312 356 52 48/ 16 18 numaradan yararlanabiliyorlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.