DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Sony Nasıl Bir Telefon?

Sony Nasıl Bir Telefon?
14.02.2022 03:07
0
A+
A-

Sony Nasıl Bir Telefon?

Sony, genel merkezi Japonya, Tokyo’da bulunan teknolojik ürün üretimi yapan bir şirkettir. Bünyesinde birçok teknolojik ürün barındıran Sony genel olarak kalitesinden ve müşteri memnuniyetinden son derece olumlu dönüşler alan markadır. Ürettiği teknolojik ürünler arasında bugün tüm dünya çapında ciddi miktarda satışı yapılan PlayStation (PS) ve ardından ürettiği android telefonlar gelmektedir.

Sony Marka Telefonlar

Sony’nin telefonların malzeme kalitesi, standardı ve özellikleri göz önüne alındığında harika işler başardığını söylemek mümkündür. Nitekim Sony marka telefon kullanan müşterilerden alınan geri dönüşler de bunu doğrulamaktadır. Ancak telefon sektöründe teknoloji devi olan Sony, son yıllarda birçok ülke pazarından çekileceklerini duyurmuştur. Bu ülkelerin arasında Türkiye olduğu gibi Çin ve Hindistan’ın yanında Amerika Birleşik Devletleri de bulunmaktadır. Buna karşın Sony, şimdilik pazarını kendi ülkesi, Hong Kong, Tayvan ve Avrupa olarak belirlemiştir. Buna karşın Sony marka telefonları edinmek isteyen kişiler, ithal edip ülkeye getiren ve satan kişilerden alabileceklerdir. Sony’nin bu hamlesinin altında masrafları az aza indirmek, kaliteyi devam ettirmek ve pazarlarda en azından bulunmak isteği yatmaktadır.

Sony Marka Android Telefon Alınır mı?

Öncelikle Sony’nin android telefon pazarında bulunduğu ülkelerden birisinde yaşanılıyorsa elbette ki seçenekler arasında olabilecek bir markadır. Gerek malzeme kalitesi gerek dayanıklılığı, müşteri memnuniyeti ve yetkili servisleri bakımından pek de sorun çıkmayacaktır. Ancak Sony’nin çekilme kararı aldığı bir ülkede yaşanılıyorsa tüm bu hususlar göz önüne alınmalıdır. Örneğin satın alınacak şirket yahut kişi Sony marka adı altında ürünü satmayacaktır. Tedarikçi şirket yahut kişi garanti süresi de vermeyebilir verse dahi Sony yetkili servis gibi müşterilere standart davranmayabilir. Ürünün çalıntı, kopya çıkma veya başka telefonların IMEI numaralarını kullanma gibi durumlarla karşı karşıya gelinebilir. Tabii ki iyi bir tedarikçi edinildiyse bu markanın android telefonları satın alınıp uzun bir süre kullanılabilir.

Sony Marka Ürünler Ne Kadar Dayanıklıdır?

Sony firması eskiden olduğu gibi günümüzde de başarısını sürdürdüğünü söylemeyiz. Bazı ülkelerin pazarlarından çekilmek ve eskisi gibi android telefon üretmeyip başka ürünlere ağırlık vermek gibi birtakım olgular dikkate alındığında Sony, bu duruma kalitesiz, dayanıksız ve ucuz telefon yapmak yerine pazarı küçültmek üretimi azaltma yoluna gidip kaliteyi korumak olduğunu belirtmiştir. Nitekim Sony’nin geçmişteki tecrübeleri, günümüzde yeni yeni ortaya çıkıp amiral gemisi android telefon üreten birçok firmanın tecrübesinden daha fazladır. Dolayısıyla bununla doğru orantılı olarak telefon kalitesi konusunda kendini göstermektedir. Tüm bu durumlar göz önüne alındığında Sony, gerek telefon gerek bir başka teknolojik üründe her zaman kalitesini konuşturmuş, dayanıklılığından ve performansından söz ettirmiştir. Halihazırda amiral gemisi telefon üreten ve ürettikleri telefon iki yılı görmeden servise götürülmek zorunda kalınan firmalara göre Sony teknoloji devi olarak sessiz de olsa varlığını devam ettirmektedir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.