DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Diyarbakır Belediyesi’ne Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Diyarbakır Belediyesi’ne Zabıta Memuru Alımı Yapılacak
12.12.2021 14:07
0
A+
A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 75 zabıta memuru alımı yapacağını duyurdu. Alımlar açıktan atama yolu ile yapılacak. Alım yapılacak olan zabıta memurları 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde istihdam edilecek.

Genel Başvuru Şartları

Zabıta memuru kadrosuna başvuru yapmak isteyen kişiler ilanda belirtilen şartları da taşıyor olması gerekir. Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmaması, akıl hastalığı gibi sağlık sorunlarının olmaması ve bedensel engeli olmaması gerekir.

Özel Şartlar

Genel başvuru şartlarını taşıyan kişiler ilanda belirtilen özel şartları da taşıyor olması gerekir. Zabıta memuru kadrosu için belirtilen öğrenim şartlarını ve diğer kriterleri taşıyan kişiler başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Başvuru için istenen özel şartlar ise;

  • 2020 KPSS puanına sahip olmak,
  • Erkeklerde en az1.67 metre, kadınlarda ise en az 1.60 metre boya sahip olmak,
  • Boyunun 1 metre fazlası ile kilosu arasında (+,-) 10 kg ağırlıktan fazla olmaması,
  • 30 yaşını doldurmamış olmak,
  • B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvuru yapacak olan kişilerin ayrıca, daha önce çalıştığı yerlerden disiplin ve ahlaki sebeplerden dolayı çıkarılmamış olması da gerekir.

Diyarbakır Belediyesi'ne Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Diyarbakır Belediyesi’ne Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Başvuru İçin İstenen Belgeler

Başvuru için nüfus cüzdanı aslı ya da fotokopisi, diploma ya da e-devlet sisteminden alınmış barkodlu mezun belgesi, sürücü belgesi, KPSS sonuç belgesi, askerlik durum belgesi, 2 adet fotoğraf başvuru esnasında adaylardan temin edilecektir.

Başvuru Tarihi ve Yeri

Diyarbakır Belediyesi bünyesinde istihdam edilecek olan zabıta memurluğu kadrosuna başvuru yapmak isteyen adaylar, 24/01/2022 – 28/01/2022 tarihleri arasında şahsen müracaat yapacaktır. Başvurular, belediyemizden alınacak olan başvuru formu ve diğer belgeler ile birlikte Diyarbakır Belediyesi’ne gelerek gerçekleştirecektir.

Başvuru adresi ise, Elazığ yolu, Yenişehir mahallesi, Ali Emiri Toplantı Salonu. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binasının arka kısmında yer alıyor. Posta yolu ile ve elektronik ortamda yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru esnasında eksik bilgi ya da belge sunan, gerekli şartları taşımadığı anlaşılan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.