DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Akdeniz Üniversitesi 28 Sözleşmeli Sağlık Personeli Almayı Düşünüyor

Akdeniz Üniversitesi 28 Sözleşmeli Sağlık Personeli Almayı Düşünüyor
09.12.2021 13:30
0
A+
A-

Sözleşmeli personel alımına ilişkin bakanlar kurulu kararı bulunmaktadır. Bu karar 06.06.1978 tarihli ve 7/ 15754 sayılı kurula ilişkin esaslara göre 654 sayılı devlet memurları kanununa göre giderler özel bütçeden karşılanmak sureti ile üniversitemiz sağlık araştırma ve uygulama merkezi Diş Hekimliği ve Başhekimlik istihdam edilmek için kpss puanı esas alınır. Akdeniz üniversitesi 28 sözleşmeli sağlık personeli alacak açıklaması yaparak personel alımı yapacağını duyurdu.

Sözleşmeli Personel Almada Şartlar Nedir?

İlk ve en önemli şart Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmaktır.

  • Erkek adaylar için askerliğin yapmış olması şartı var. Eğer askerlik yapılmamışsa muaf veya tescilli olmak zorunda.
  • Lisans mezunları için 2020 kpss ( p3 ) puanını almış olması gerekiyor. Önlisans mezunları için de 2020 kpss ( p93 ) puanını almış olması gerekiyor. Bu şart yerine getirildiğinde personel alımı olur.
  • Hemşire adaylarının 50 ve 50 üzeri puana sahip olmaları gerekiyor.
  • Hemşire dışında kalan diğer sağlık personelleri için alım şartının puanı 60′ tır.

    Akdeniz Üniversitesi 28 Sözleşmeli Sağlık Personeli Almayı Düşünüyor

    Akdeniz Üniversitesi 28 Sözleşmeli Sağlık Personeli Almayı Düşünüyor

Kimler Başvuruda Bulunamaz

Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılan kişiler sözleşmeli olarak çalışma haklarını kaybeder. Bir daha sözleşmeli olarak çalışma imkanı bulamaz. Başvuru yaptıktan sonra onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek için başvuru onay işleminiz tamamlanmıştır ibaresini görüntülemeniz gerekiyor. Aksi halde başvuru onaylanmamış olur. İlanlarda yer alan şartları taşımayan bireylerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvurular Hangi Tarihler Arasında Yapılır?

Başvuru işlemleri resmi gazete’ de ilanın yayımlanması ile birlikte 15 gün içerisinde başvuru yapılabilir. Başvuru tarihini geçiren kişilere ek bir süre tanınmaz ve başvuru yapamazlar. Tarihlerin dikkate alınması gerekiyor.

Hangi Başvurular Kabul Edilmez

Eksik bir şekilde doldurulmuş ve yanlış bilgiler verilen başvurular değerlendirmeye alınmaz. Online başvuruların dışında kalan posta ya da E – posta şeklinde yapılmış olan başvurular kabul görmez. Online başvuru esnasında gerçeğe aykırı olan belgeler verildiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilir ise başvurular geçersiz sayılacaktır. Sözleşmeleri gerçekleştirilmiş olsa dahi, sözleşme iptal edilecek ve şahıs hakkında yasal işlemler başlatılacaktır.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.