DOLAR
21,1468
EURO
22,9458
ALTIN
1.325,43
BIST
5.114,97

İğnesiz Saç Ekimi

İğnesiz saç ekimi özellikle iğneye karşı fobisi olan ve iğne ile yapılan enjeksiyon anında ağrı hissi yaşamak istemeyen kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. İğnesiz saç ekimi yönteminde anestezik ilaçlar iğnesiz tıbbi araçlar kullanılarak intradermal projeksiyon yöntemi ile hastanın cildine temas etmeden enjekte edilmektedi

İğnesiz Saç Ekimi
11.11.2021 13:16
0
A+
A-

İğnesiz Saç Ekimi

İğnesiz saç ekimi özellikle iğneye karşı fobisi olan ve iğne ile yapılan enjeksiyon anında ağrı hissi yaşamak istemeyen kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. İğnesiz saç ekimi yönteminde anestezik ilaçlar iğnesiz tıbbi araçlar kullanılarak intradermal projeksiyon yöntemi ile hastanın cildine temas etmeden enjekte edilmektedir. Bu enjeksiyon yöntemi ile hasta saç ekimi operasyonu boyunca hiçbir şekilde ağrı ve acı hissetmemektedir. Özellikle saç dökülmesi ve kellik problemi yaşayan ve iğneden korkusu sebebiyle saç ekimi operasyonundan uzak kalan hastaların rahatlıkla yaptırabileceği bir operasyon yöntemidir.

İğnesiz Saç Ekimi’ne Uygun Hastalar Kimlerdir?

Saç dökülmesine bağlı gelişen kellik durumu hem erkeklerde hem de kadınlarda duygusal olarak kabullenilmesi oldukça zor olabilmektedir. Özellikle erken yaşta saç dökülmesi yaşayan kişinin özgüvenini de etkileyebilmektedir. Neyse ki saç dökülmesi yaşayan insanlar için geliştirilen FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemi gibi kalıcı ve kesin teknikler geliştirilmiştir. FUE çatısı altında da birçok alternatif çözümsel tedavi yöntemi bulunmaktadır. İğne fobisi olan hastalar da bu çatı altındaki iğnesiz saç ekimi operasyonlarından rahatlıkla faydalanabilir. İğnesiz saç ekim tekniği FUE saç ekimine uygun olan her hasta için uygulanabilmektedir.

İğnesiz Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

İğnesiz saç ekimi tekniğinin FUE’den tek farkı yapılan anestezik işlemin iğnelerle değil intradermal projeksiyon yöntemiyle uygulanmasıdır. Bu yöntem sayesinde teninize iğne değmeden ekim yapılacak ve alım yapılacak yerler anastezi verilerek uyuşturulur. Bu uyuşturma sonrasında ise ekim işleminiz standart olarak devam eder.

İğnesiz Saç Ekimi’nin Avantajları Nelerdir?

  • Ağrı ve acı hissetmezsiniz
  • Günlük hayatınızı kesintiye uğratmaz
  • Uzman ekip ve cerrahlarca yapılır
  • Herkes için uygundur
  • Daha fazla greft alımına olanak sağlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.