DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Herşey Dahil Otelde Neler Yapılır?

Herşey Dahil Otelde Neler Yapılır?
15.11.2021 14:26
0
A+
A-

Herşey Dahil Otelde Neler Yapılır?

Otel konseptlerinden biri olan her şey dahil, otel içinde yeme ve içme kavramıyla ilgilidir. Bu kavram, yeme ve içmeye her şeyin dahil olduğunu gösterir. Tatil boyunca insanların sınırsız yiyebileceğini ifade eder. Günün her öğününde mevcut olan her yemekten misafirlerin yararlanabileceği ve vermiş olunan her hizmetten faydalanabileceğini belirtir. Bu konsept, oteldeki tüm alkolsüz içkileri kapsamaktadır, alkollü içeceklerden ise sadece yerli alkolleri kapsar. Bu içeceklerden otel misafirleri günün her zamanında ve sınırsız olarak faydalanabilir. Fakat ithal alkollü içecekler buna dahil değildir.

Yeme – İçme

Yeme – içme sisteminde her şeyin dahil olduğu kesindir fakat bu hizmet belirli saatlerde sunulmaktadır ve yalnızca belirlenen o saatler içinde yemek servis yapılmaktadır. Bunları takip etmeniz gerekmektedir. Sabah kahvaltısı, öğle saatinde öğle yemeği ve akşam yemeği verilmektedir. Bunun dışında ki diğer hizmetler otelden otele değişiklik gösterebilir. Örneğin, bazı otellerin konseptlerinde öğle yemeğinden sonra belirlenen bazı saatler; dondurma saati, atıştırma saati gibidir. Ve bu saatlerde dondurma hizmeti verilir ya da atıştırma saatinde pizza, hamburger, gözleme gibi ara öğün hizmeti verilir. Bazı otellerde ise gece çorbası vardır. Akşam yemeğinden sonra karnı acıkan ve hafif bir şeyler atıştırmak isteyen misafirler için verilen bir hizmettir. Yani her şey dahil otele karar vermeden önce otelin verdiği bilgileri ve sunduğu hizmetler dikkatle incelenmelidir. Otelin belirlemiş olduğu saatlere uyduktan sonra bir sorun yaşamadan gününüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Sunulan Hizmetler

Bu konsepte deniz havluları dahildir. Kendi deniz havlunuzu yanınızda taşımaya gerek yoktur. Her dahil otellerde deniz havlusu için size kart verir. Ve bu kart sayesinde kişi başına bir adet düşmek üzere otel size kullanmanız için havlu verecektir. Otelden ayrılırken havluyu teslim etmeniz gerekir. Bu otellerin sunduğu diğer hizmet ise ücretsiz internettir. Resepsiyondan wifi şifresini öğrendiğiniz takdirde otelin her alanında otelin sunduğu internetten yararlanabilirsiniz.

Aktiviteler

Her şey dahil denildiği zaman akla gelen bir diğer şey ise aktivitelerdir. Her otelin sunmuş olduğu birçok aktivite ve hizmet mevcuttur. Bazıları konsepte tabi olup ücretsiz olurken bazıları ise ayrı ücretlendirmeleri olabilir. Her aktiviteden önce bilgi almak ve temkinli olmak gerekir. Genellikle her şey dahil otele dahil olanlar; animasyon ekibinin tüm etkinlikleri, havuz sporları, su topu oyunları vb. her şey dahil konseptine sahip olan otellerin akşam animatör ekibinin hazırladığı eğlenceli gösterileri mevcuttur ve ücretsiz olarak bunları izleyebilirsiniz. Bu gösterilerde kimi zaman dansçılar dans ederken kimi zaman komedyenler gelerek gösteri yapabilir. Bazı otellerde mini klüp adı verilen 2-6 yaş arası çocukların oyalanması için belli saatler arasında yapılan eğlence mevcuttur. Bazı otellerde ise animasyon ekibi tarafından öğle saatlerinde havuzda oyunlar düzenlenir ya da su jimnastiği yapılır. Bu eğlencelerde otelden otele değişir. Eğlenceler misafirlerin keyifli tatil geçirmeleri için gerçekleşir.

Genellikle konsepte dahil olmayan hizmetler; masaj, cilt bakımı, tekne turu ya da yakın çevrede düzenlenen gezilerdir. Kısaca her şey dahil otelde yapılacaklar her türlü yemek yeme, alkolsüz ya da yerli alkollü içeceklerden sınırsız yararlanma imkanıdır. Aynı şekilde, otelin sunduğu eğlendirme ekibi tarafından düzenlenen ücretsiz etkinlikler sayesinde tatiliniz daha keyifli bir hale gelebilir. Otele giriş yaparken resepsiyon görevlisinden yemek saatleri, restaurantları, barları ve aktiviteler hakkında bilgi almanız önerilir. Basit detaylara dikkat edildiği sürece tatil konsepti her imkanı fazlasıyla ve sınırsızca size sunmaktadır.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.