DOLAR
21,0745
EURO
22,6586
ALTIN
1.320,65
BIST
5.114,97

Erken Tatil Rezervasyonu Ne Zaman Yapılmalı?

Erken Tatil Rezervasyonu Ne Zaman Yapılmalı?
15.11.2021 14:35
0
A+
A-

Erken Tatil Rezervasyonu Ne Zaman Yapılmalı?

Erken rezervasyon tüm dünyada uygulanan, ülkemizde ise son yıllarda daha yaygın olarak kullanılmaya başlayan bir sistemdir. Erken rezervasyon kavramı ülkemizde seyahat severlerin alışkanlıkları arasına girmeyi başarmış ve insanlara ekonomik ve cazip tatil fırsatları sunmaktadır. Rezervasyonun mümkün olduğunca erken yapılması gerekir, böylece tatil için ödenecek tutar çok daha az maliyetli olmaktadır.

Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

Erken rezervasyon; nisan – ekim ayları arasında gerçekleştirmeyi planladığınız tatilinizi önceden çok daha indirimli ve ekonomik bir şekilde birkaç ay öncesinden satın almanızı sağlayan bir sistemdir. Erken rezervasyon kampanyaları aylık düzenlenir ve ilki kasım – aralık aylarında başlar ve yazın başına doğru sona erer. Erken rezervasyonun ilk döneminde rezervasyon yaptırmak önemlidir çünkü bu dönemde en yüksek indirim oranı uygulanır ve tatilin en uygun fiyata gelen dönemidir. İlerleyen dönemlerde, bu indirim oranı kademeli olarak azalır. Erken rezervasyonun birçok avantajı da mevcuttur. Bütçenizi aşmadan, istediğiniz otelde tatil yapma şansı verir. Sezonda yükselen fiyatlar sizi etkilemez. Konaklama yapmak istediğiniz otelde yer bulamama gibi bir sıkıntı yaşamak söz konusu değildir. Erken rezerve edilen oteller farklı birçok konaklama seçenekleri sunduğundan istediğiniz konsepte uygun bir tatil planı yapabilirsiniz. Erken rezervasyon yapmak için gerekli olan bazı önemli unsurlar vardır, bunlar tamamlandıktan sonra tatil planınızı ve rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Bu unsurlar;

Tatil Tarihini Belirlemek Gerekli

Tatil planı için tarihi bu kadar önceden bilmek ve kararlaştırmak bazı insanlar için zor gibi gözükse de bazı durumlarda bu zorluk aşılabilir. Örneğin, kurumsal şirketlerde her yıl aşağı yukarı belirlenmiş tatil zaman dilimleri vardır. Bu tarihler için önceden şirkete tatil yapmak istediğiniz tarihi belirten bir yazı yazabilir ve onay alabilirsiniz. Ve ya kendi işiniz ise önceden tatil yapılacak dönemi belirlemeniz gerekir. Çünkü erken rezervasyonda dönemler bulunur ve bu dönemlere göre indirim oranları belirlenir. İlk dönemde indirim oranı en yüksek olurken, tatil zamanına yaklaştıkça indirim oranı düşmektedir. Hatta tatil tarihine yaklaşınca otelde yer bulunamadığı durumlar bile olmaktadır. Erken rezervasyon yaptıran tatil severler yer bulamama sorunu yaşamamaktadır.

Tatile Gidilecek Bölgeye Ve Şehre Karar Verilmeli

Erken rezervasyon Ege ve Akdeniz kıyılarında geçerlidir. Bodrum, Marmaris, Fethiye, Kaş, Kalkan, Side vb. gibi tatil yapılacak yere karar verdikten sonraki önemli aşama otelin belirlenmesidir. Otelleri araştırarak ve hakkındaki yorumlar incelendikten sonra otele karar verilmelidir. Otele karar verdikten sonra tatil sitesinde en iyi fiyatı sunan aracı şirketi bulun. Erken rezervasyon güvenilir bir turizm firması aracılığıyla yapılması önerilmektedir. Bu konuda deneyimli olan ve kolayca ulaşabileceğiniz bir firma tercih edilmelidir. En son husus ise iptal güvencesi konusudur. Erken rezervasyon yaptırdıktan sonra ortaya çıkan aksilikle tatilinizin iptal edilmesi durumunda, işleminizi sorunsuz gerçekleştirebilecek bir firma tercih etmelisiniz.

Bu koşullar sağlandıktan sonra, kasım-aralık gibi başlayan erken rezervasyon fırsatını yakalayarak dilediğiniz otelde indirimli bir şekilde rezervasyonunuzu yaptırabilir ve tatil dönemi geldiğinde tatilinizin tadını çıkarma fırsatı bulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.