DOLAR
21,0745
EURO
22,6586
ALTIN
1.320,65
BIST
5.114,97

En Çok Hangi Coin Kazandırır

En Çok Hangi Coin Kazandırır
25.03.2022 19:05
0
A+
A-

En Çok Hangi Coin Kazandırır

Bitcoin de yeniden yükseliş hareketlerinin görülmesinin ardından yatırımcılar da en çok hangi coin kazandırır, hangi coinlere yatırım yapmalıyız sorularını araştırmaya başladı. 41.000 Dolar seviyelerinde hareketlenmeler yapan Bitcoin, altcoinlerde de toparlanmaların başladığını gösterdi. Altcoinlerde henüz istenilen seviyede bir toparlanma söz konusu değilse de mart sonunda artık coinlerde kazanç elde edileceğine dair piyasa işaretleri görüldü. Bu durumda şu an düşük seviyelerde olan hangi altcoinlere yönelmeli ya da hangi coinlerden sepet oluşturmalıyız diye araştırmalar yapan yatırımcılara özel ünlü analistlerden ve piyasada bulunan fenomenlerden derlediğimiz en çok hangi coin kazandırır yazımız sizlerle.

Hangi Coine Yatırım Yapmalıyız?

Bitcoin, ocak ayından beri 34.000 Dolar seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin de görülen bu düşüş altcoinlerde ise adeta yıkımlar ile sonuçlandı. Bu düşüş altında yatan sebepler Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş, FED faiz politikaları, tüm dünyada etkisi hala devam eden Corona virüs ve varyantlar, enerji krizleri vs. Olmaktadır. Mart ayına kadar kripto paralar üzerindeki bu baskılama sürse de kripto varlıklar sonunda zinciri kırmaya başardı. Bitcoin geçtiğimiz günlerde yeniden 45.000 Dolar seviyelerine ulaştı. Bitcoin 41.000 dolar ile 45. Dolar arasında seyir ettikçe altcoinlerde beklenilen toparlanmanın etkisi görüldü. Bu dönemde yatırımcılar yeni gem coin ve geleceği olan altcoinlere yöneldi. En çok hangi coin kazandırır merak eden yatırımcılar için şimdi hangi coinlere yönelmeliyiz araştıralım.

Bitcoin ve Altcoin Satın Alma da Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bitcoin olmasa da kripto varlıklar dünyasında yatırım yapacağımız sepetinizi oluştururken Satoshi adı verilen en küçük Bitcoin birimlerinden sepete bulundurmanızda fayda olabilir. Miktarı ne olursa olsun küçük miktarda da olsa Bitcoin satın alarak işe başlayabilirsiniz. Bitcoin haricinde ufak da olsa yatırımlar için şimdi kripto uzmanlarının yorumlarına göz atalım.

Ethereum (ETH)

Ethereum da Bitcoin gibi son zamanlarda çok büyük düşüşler yaşadı. Grafikleri incelendiğimizde Bitcoin yakın zamanda grafiğindeki düzeltmeleri tamamlamaya başlayınca ETH de bu durum yansıdı. Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta, ülkelerin Rusya’ya karşı ambargo uygulaması buradaki yatırımların da Bitcoin’e kaymaya başladı. Ethereum da Rusya’da desteklenen bir coin ve fiyatlarında düzeltmeler yapmaya devam etmektedir. Şu anda grafiklerini incelediğimizde 2,900 Dolar civarındadır. ETH, 2023-2024 hedeflerinde 10,000 Dolar olması uzak hedeflerinde ise daha büyük rakamlar düşünülmektedir. Şimdiden sepetinizde bulundurmanız gereken bir coindir.

DOGE COIN (DOGE)

Elon Musk tarafından sıkça dile getirilen ve en büyük destekçileri arasında olması DOGE için büyük bir fırsattır. 2022 DOGE yılı olacak derken, Tesla, Space X gibi şirketlerde ödeme olarak kullanabileceğini açıkladı. Bunun ardından bazı film sitelerinde de ödeme aracı olarak kabul edildi. Bir dönem MC DONALDS, Burger King gibi büyük yemek zincirlerinde de adı geçse de henüz bir resmiyet kazandıracak bir adım atılmadı. Twitter gibi tüm dünyada aktif bir şekilde kullanılan sosyal medya uygulamaları üzerinde destekçileri en fazla olan kripto varlıklar arasında yer alan DOGE bu yılki hedef 1 Dolar üzerine çıkmasıdır. Şu anda 0,1189 dolar civarında olmaktadır.

Metaverse Coinleri

En çok hangi coin kazandırır diye araştırma yaptığımızda ünlü analistlerin neredeyse 10 kişiden 8’i Metaverse coinlerini işaret etmektedir. Her gün metaverse dünyasında yenilikler ve gelişmeler görülmektedir. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg tarafından açılanan projenin ardından metaverse coinleri adeta coşmaya başladı. Metaverse projeleri içerisinde en çok rağbet gören coinler; Decentland (MANA), The Sandbox (SAND), Enjin (ENJ), Star Atlas (ATLAS), Filecoin (FIL), Ceek VR (CEEK) olmaktadır.

Şu anda grafikleri incelendiğinde CEEK, SAND ve MANA alım bölgelerinde olmaktadır. Sepetinizde mutlaka olması gereken bu coinlerin projelerini inceleyip sizlerde karar verebilirisiniz.

APE Coin

Son zamanlarda yüksek çıkışları, kripto varlıklar tabiri ile yeşil mumları ile adeta etrafı kavuran yeni bir coin olarak APE, şu anda alım bölgesinde olan ve gelecek vaat eden coinler arasında yer almaktadır. Son dakika gelişmesi olarak TIME MAGAZINE tarafından ödeme aracı olarak kabul edileceği duyurulan bu coin sepetinizde bulundurmak istediğinizde kripto varlık projeleri araştırabilirsiniz. Bu tarz gem coinleri satın almadan önce dikkatli olmanızda fayda vardır. Ani yükselişler gösteren bu tarz coinler daha sonra uzun bir süre atak yapmayabilir.

Gem Coinler

ZIG, CEEK, SHIB, RACA, HAMSTER, BABYDOGE, FLOKI her biri zamanın en büyük gem coinleri arasında ve yatırımcısına çok ciddi oranda paralar kazandırmıştır. Özellikle SHIB grafikleri incelendiğinde bol sıfırları kısa sürede atmayı başaran ve günümüzde hala rağbet gören coinler arasındadır. Birçok kişi gem coinleri daha fazla kazandırdığı için tercih etmektedir. Ancak bu coinleri almadan proje geliştirircileri ve vaatleri hakkında iyi bir araştırma yapılmalıdır.

POLYGON (MATIC)

Kripto uzmanlarına göre bu yıl yüksek çıkışlar yapması beklenen coinlerden biti MATIC olmaktadır. Şu anda grafikleri incelendiğinde alım bölgesinde olduğu işaret edilen MATIC, Bitcoin yeniden 48.000 Dolar üzerinde olduğunda daha da yüksek bir mum dikeceği yönünde görüşler mevcuttur.

Hangi Coin Almalıyız?

Kripto varlıklar dünyasında milyonlarca coin bulunmakta ve bunlar arasında gelecek vaat edenleri bulmak oldukça zordur. Coin sepeti oluşturmadan önce yapmanız gereken şey bu varlıkların projeleri, geliştiricileri, destekçileri, anlaşma yaptığı şirketler ya da yapacakları anlaşmalar hakkında detaylı bir araştırma yapmanızda fayda vardır. Bu yazı kripto alım ve satım danışmanlığı yapmamaktadır. Yatırımlarınızı kendi kararlarınız doğrultusunda almanız daha doğrusudur.

En çok hangi coin kazandırır ve kripto varlıklar dünyasındaki son gelişmeleri sizler için derleyen sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.