DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Hangi Coinler Alınmalı?

Hangi Coinler Alınmalı?
07.03.2022 12:14
0
A+
A-

Hangi Coinler Alınmalı?

Geçtiğimiz hafta başlayan Rusya’nın Ukrayna işgali piyasalarda adeta bomba etkisi yarattı. Sadece kripto varlık borsaları değil bütün dünyada borsalar ani düşüşler görülmeye başladı. Tüm dünya da Ukrayna işgaline sert tepkiler göstermeye devam ederken bu işgalin hemen bitirilmesi için devletler ve ekonomik, sosyal, spor, sanat ve siyasi topluluklar, kurum ve kuruluşlardan da tek tek yaptırımlar açıklanmaya başlandı. Rusya’nın tıpkı İran gibi SWIFT sisteminden çıkarılması önerisinin gelmesinin ardından kripto varlıklarda yükseliş görülmeye başladı. Hafta başında 36.000 Dolar seviyelerine gelen Bitcoin, bu ekonomik yaptırımlar sonrası 40.000 Dolara kadar yükseldi. Kripto uzmanlarına göre Rusya’nın SWIFT sisteminden çıkarılması buradaki tüm yatırımların Bitcoin ve altcoinlere akacağı yönündedir. Peki, kripto paralarda yükselişi işaret eden gelişmeler ardından hangi coinler alınmalı sorusu akıllara geldi.

Hangi Coinler Yakın Zamanda Yükselir?

Kripto analistlerine göre kripto varlıklar uzun bir süredir grafiklerinde düzeltmeler yapıyordu. Bull Market içerisinde görülen kısa dönem bir Bearish markete işaret ediyordu. Ancak tüm analistlerin ortak görüşü kripto varlıklarda mart ayı ile birlikte yükselişlerin geleceği yönündedir. Uzmanların en uç hedefleri olarak görülen 100.000 Dolar seviyelerine bu yıl ulaşıp ulaşamayacağı merakla beklemektedir. Kripto varlıklara yatırım yapmak için bekleyen yatırımcılar hangi coinler alınmalı soruları ile sık sık sitemizde araştırmalar yapmaktadır. En ünlü analistlerin görüşlerinden derlediğimiz kripto varlıklarda yükseliş beklenenleri sizlere şu şekilde açıklayalım.

THE SANDBOX, DECENTLAND, FILECOIN, ENJIN

FACEBOOK yani yeni ismi ile META tarafından açılanan projenin en önemli altcoinlerden olan SAND, MANA, FILE, ENJ bu projenin en çok yükselmesi beklenen coinleri arasında gösterilmektedir. Bitcoindeki düşüşe rağmen bu altcoinlerin grafiklerine ve hacimlerine baktığınızda hala çok yüksek olduğunu görebilmekteyiz. Bu yıl için çok yüksek hedefler biçilen bu coinlerin şu an düşüşte iken almanın doğru olacağı söylenecektir. Yatırımcısına uzun ve orta vadede çok iyi kazançlar sağlayacağı beklenen bu coinleri yakından takip edebilirsiniz.

Yükselmesi Beklenen Altcoinler Hangilerdir?

Kripto varlıklar her geçen gün çok yaygın bir hale gelmektedir. Merkeziyetsiz olarak tabir edilen coinler artık devletler tarafından yasal hale getirilmeye çalışılmaktadır. Aktif kullanıcı sayısı gün geçtikçe artan bu mecra içerisinde gem coin araştırması yapan kullanıcıların hangi coin alınmalıdır araştırmaları hız kesmeden devam etmektedir.

Bull market sezonu başlamadan evvel sizlere yüksek oranda kazandıracak bazı coinleri şimdiden keşfetmeniz sizler için faydalı olmaktadır.

 • THE STORJ (STORJ)
 • STAR ATLAS (ATLAS)
 • RADIO CACA (RACA)
 • AXIE INFINITY (AXS)
 • CEEK VR (CEEK)
 • ZIGNALY (ZIG)

Bol sıfırlı olan bu coinlerin tıpkı SHIB gibi sıfırları atacakları bit yıl olacağı düşünülmektedir. Bu coinlerden bazıları Metaverse projesinde bazıları da büyük markalar ile anlaştığından desteklenmeleri de oldukça yüksek olmaktadır.

Yükselmesi Beklenen Hangi Coinler Alınmalı

Kripto varlıklar dünyasında her gün birçok coin projeleri ile gündeme gelmektedir. Bazı coinlerin 2022 yılında çok daha farklı sıyrılacağı düşünüldüğünden bu coinleri yakından takip etmenizde fayda vardır. Bunlardan bazılarını sizler için derledik;

FLOKI INU (FLOKI)

Türkiye’deki birçok spor kulübü ile de anlaşan FLOKI geçtiğimiz günlerde resmi olarak reklamları ile de karşımıza çıktı. 2022 yılında Bitcoin yükselmesi ve piyasanın rahatlaması ile FLOKI bu yıla damga vuracak coinler arasındadır.

CARDANO (ADA)

ADA olarak da bildiğimiz bu coin yılın başından 2 Eylül tarihine kadar %1,600 oranından fazla değerlendirme gösterdi. Bu büyük bir çıkış sayesinde yatırımcıların iştahını da kabarttı. Akıllı sözleşmeleri ile kısa sürede daha fazla değer kazanacağı beklenen bu coin aynı zamanda en büyük kripto varlıklar arasında da anılmaktadır.

POLKADOT (DOT)

Blok zincir teknolojisi kullanarak büyük ortalıklara imza atan bu coin, birim değeri şu anda oldukça yüksektir. DOT bu yıl en çok yükselmesi beklenen coinler arasındadır.

THE GRAPH (GRT)

Hangi coin alınmalı sorusu üzerine en çok yapılan araştırmalar bu coini öne çıkarmaktadır. Ünlü analistlere göre yükseliş ve düşüş tablosundaki sistemli bir ilerleme gösterdiği görülmektedir. 1 Dolar olma yolunda büyük ilerleme gösteren GRT yakın takibe alarak sizlerde yatırım sepetinizde bulundurabilirsiniz.

GALA, DOGECOIN ve SHIBA INU

Geçtiğimiz haftanın en çok kazandıran coinleri arasında GALA’nın adını sıkça gördük. 2022 yılında büyük mumlar dikmesi ve yatırımcılara bir günde çok yüksek oranda kar getirmesi ile dikkatleri üzerine çekti.

DOGECOIN ise Elon Musk’ın 2022 DOGE YILI olacak tweeti ile beklenen çıkışı henüz gösteremedi. Bitcoindeki düşüşten en çok etkilenen coinler arasında yer alan bu coin geçtiğimiz hafta ABD’nin en büyük TV olan SPLING TV üzerinde de ödeme kabul edilmesinin ardından kısa bir yükseliş gösterdi. Önümüzdeki günlerde başka anlaşmalar da yapması planlanan bu coin de meme coinler arasında sepetlerinizde bulundurabilirsiniz.

2021 yılındaki büyük yükselişlerin ardından bu yılda hız kesmeden yükselmesi devam eden bir meme coin SHIBA INU, şu anda hacmi ve destekçileri en yüksek coinler arasındır. Zaman zaman coin yakılmasının ardından daha da değerlenen bu coin de diğer meme coinler gibi anlaşmaları ile kripto varlıklar dünyasında en çok kazandıran coinler arasındadır.

Gem Coinler ve 2022Yılında En Çok Yükselmesi Beklenen Hangi Coinler Alınmalı

Henüz çok fazla keşfedilmemiş geleceği olan coinler kripto varlıklar dünyasında gem olarak adlandırılır. Aşağıda ünlü analistlerden derlediğimiz bazı gem coin örnekleri bulunmaktadır. Sizlerde araştırmalarınızı yaparak sepetinize bu coinleri ekleyebilirsiniz;

 • SHIBA INU (SHIB)
 • DOGELON
 • RADIO CACA (RACA)
 • CEEK VR (CEEK)
 • ZIGNALY (ZIG)
 • HAMSTER
 • BEEFY FINANCE (BIFI)
 • COINSPAID (CPD)
 • FANTOM STARTER (FS)
 • ASTAR (ASTR)
 • IOTA
 • HOT
 • BLOK
 • ARPA
 • TLM
 • REEF

Yukarıda adı geçen tüm coinler yatırım tavsiyesi değildir. Bu yazı bir yatırım danışmanlığı için yazılmamıştır. Yatırımlarınızı kendi kararlarınız ile almanız en doğru seçenektir. Kripto varlıklar dünyasında beklenen en güncel gelişmeleri sizler için araştıran sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.