DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Yükselmesi Muhtemel Kripto Paralar

Yükselmesi Muhtemel Kripto Paralar
09.05.2022 20:54
0
A+
A-

Yükselmesi Muhtemel Kripto Paralar

Kripto varlıklar dünyasında yükselmesi muhtemel kripto paralar diye bir tabir kullanmak aslında pek doğru değildir. Bugün neredeyse yüzlerce kripto varlık bulunmaktadır. Binance, Coinbase, Gatei.o, Kucoin, Huobi, FTX3 gibi global borsaların yanı sıra ülkelerin kendi içerisinde kullandıkları onlarca kripto borsa uygulaması içerisinde bulunan her coin mutlaka belirli dönemlerde ATH yapması olabilir. Örneğin; ülkemizde hizmet veren ve şu sıralar Coinbase tarafından alınacağı gibi duyumları yayımlanan BTCTURK hesabı üzerinde 55 coin ve 133 çift bulunmaktadır. Bu coinlere her hafta bir yenisi eklenmektedir. Bu kripto varlıklar arasında yükselmesi muhtemel kripto paralar hangileri olacaktır?

BTC Ne Zaman Yükselir?

Aralık ayından beri hala kripto yatırımcıların istediği oranda yükseliş göstermeyen BTC ne yazık ki altcoinleri de baskıladığından henüz yükselişler görülmedi. Beklenen “BULL MARKET” dönemin ne zaman başlayacağı ya da “BEAR MARKET” ne zaman bitecek soruları birçok kez yatırımcılar tarafından araştırılmaktadır.

Kripto dünyasında tahminleri gerçekleşen en ünlü analistlerin yorumlarına göre kripto dünyası şu anda Amerika Birleşik Devletleri borsaları ile yatay seyirde gitmektedir. Nasdaq, S&P 500, Dow Jones gibi ABD borsalarından etkilenmesinin sona ermesi ise mayıs ve haziran ayını göstermektedir. Sosyal medya hesaplarında paylaştıkları grafiklerde mayıs ayında kripto varlıklarda beklenen yeşil mumlar yanmaya başlayacak. Bitcoin bir süre yatay seyir etmesi ise altcoinlerin daha hızlı toparlanmasına yardımcı olacaktır.

Kripto Paralarda Yükseliş Bekleyen Coinler

Kripto varlıklar dünyasında yükseliş beklenen coinler genelde güçlü projeleri duyuran coinler arasında olmaktadır. Kripto varlıklara yatırım yapmadan evvel mutlaka yatırım yapacağınız coinin yakın zamanda ilan edilmesi gereken bir projesi olup olmadığınızı bilmek, kısa sürede alım ve satımlarınızdan kar elde etmenize olanak sağlar. Örneğin; geçtiğimiz günlerde bir proje açıklayacağını duyuran STORJ kısa sürede ATH yaptı. Yatırımcısına kısa sürede çok fazla kar bırakan bu coini düşük fiyattan alan kullanıcılar yüksek oranda kar elde etti.

Yükselmesi Muhtemel Kripto Varlıklar

2022 yılında bazı coinlerin adını yükseliş trendlerinde daha çok duyacağımızın işaretleri piyasalarda haftalardan beri var. Örneğin; yatırımcısına aylardır birkaç kez ATH yapan APECOIN bunlardan biri. Yaptığı çıkışlar ile şu anda en çok takip edilen coinler arasında yer alan APE, bu yıl fiyatlarında daha fazla kazanç getireceğe benzemektedir.

Bir başka umut vaat eden coin ise SAND, 2021 yılında 6,73 dolar seviyelerine kadar çıkabilen bu coin, BTC düşüşünden oldukça fazla etkilendi. Şu anda 2,70 dolar seviyelerinde olan SAND, bu yıl yapacağı yatırımlar için yüklü miktarda yatırım ayırdığını duyurdu. Birçok insanın Meta Verse projesi içerisinde yer alan THE SANDBOX bu yıl yine eskisi gibi 6,73 dolar seviyelerine mayıs ayında geleceğine, ardından yeni bir rekor tazeleyeceği yönünde tahmin grafikleri yayınladılar. Yükselmesi muhtemel kripto paralar arasında yapmış olduğumuz araştırmalara göre önemli bir coin ise DOGE olmaktadır. DOGECOIN, Elon Musk tarafından desteklenen bu coin aslında birçok yerde ödeme aracı olarak kabul edilmesine rağmen hala yatırımcısının istediği oranlara gelmedi. 1 dolar olması beklenen DOGE için yatırımcılar sosyal medya hesaplarında da desteklemelerine devam etmektedir. Kripto varlıklar dünyasında en fazla destekçi gruba sahip coinlerden biri olan DOGE için Elon Musk tarafından Tesla için de ödeme aracı olarak kabul edilmesi beklenilmektedir. Bu yıl içerisinde umut vaat eden coinler arasında DOGE yatırımcısına ne kadar kazandıracak bekleyip göreceğiz.

Bir başka coin ise AVAX, son 2 yıldır yapmış olduğu yatırım ve projeler ile adını sıkça duyuran AVAX, Türkiye’nin ilk elektrikli arabası olan TOGG ile de anlaşmalar yaptı. Son 2 aydır yapmış olduğu uzun yeşil mumlar AVAX yatırımcılarını oldukça memnun etti. Bu yıl adını daha güçlü duyuracak AVAX’ın güncel fiyatı 75.931 olmaktadır. Bu coinler ek olarak bu yıl ünlü analistlerin yüksek oranda yükselmesini bekledikleri bazı coinler ise şöyledir;

 • TERRA LUNA (LUNA)
 • COSMOS (ATOM)
 • CARDANO (ADA)
 • SOLANA (SOL)
 • NEAR PROTOCOL (NEAR)
 • POLYGON (MATIC)
 • POLKADOT (DOT)
 • CHAINLINK (LINK)
 • DECENTRALAND (MANA)
 • GALA (GALA)
 • BLOKTOPIA (BLOK)

Bu kripto varlıklar arasında adını duymadığımız belki bir başka coin yıl içerisinde karşımıza çıkabilir. Kripto varlıklar hayatımızda yaygınlaşmaya devam ettikçe hang coinlerin yükseleceğini tam olarak öğrenebiliriz. Kripto varlıklar normal borsalardan farklı olarak 7 gün 24 saat hareketli olduklarından bunu kestirmek oldukça güçtür.

ATH Yapması Beklenen Bol Sıfırlı Coinler

Birçok yatırımcı gem coin adı verilen bol sıfırlı coinlere yönelmektedir. Bu coinler ileride daha fazla kazanç getirmesi yatırımcıların bu coinlerden elde etmeye yöneltmektedir. Bir zamanlar BTC dâhil olmak üzere tüm coinler birer gem coin projesi idi. Ancak kısa sürede kendilerini ispat ettiler ve yatırımcılarına çok büyük kazançlar sağladılar. Gem coinlerde genelde milyarder olmak isteyenler bu coinlerden alsın diye sosyal medyalarda yönlendirmeler görmekteyiz. Ancak gem coin alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Özellikle bu coinlerin arkasında kimler olduğu, geliştiricilerin kim olduğu, hangi vaatlerde bulunduklarına mutlaka bakmalısınız. Çünkü bu projeler arasında dolandırıcılar da olabilir.

2022 yılında uzun mumlar yakarak bol sıfırlarından kurtulması beklenen, yani yükselmesi muhtemel kripto paralar arasında şu coinlerin adı sıkça geçmektedir;

 • RADIO CACA (RACA)
 • CEEK VR (CEEK)
 • FLOKI INU (FLOKI)
 • SHIBA INU (SHIB)
 • APENFT (NFT)
 • TELCOIN (TEL)
 • BITTORENT (BTT)
 • THEKEY (TKY)
 • DOGELON MARS (ELON)
 • JASMY COIN (JASMY)

Bu coinler ünlü analistlerin son bir haftaki yorumları derlenerek hazırlanmıştır, bahsi geçen hiçbir coin yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınızı kendi kararlarınız ile almalısınız.

Kripto varlıklar dünyasında yaşanan son dakika gelişmeleri sitemiz ile takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.