DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Yükselen Coinler

Yükselen Coinler
09.12.2021 16:42
0
A+
A-

Yükselen Coinler

Son dönemlerde bazı kripto para birimlerinde tıpkı Ethereum ve Bitcoin gibi adından sıkça söz ettirmeye başladı. Yükselen coinler listesinde büyük çıkışlar yaparak yer alan coinlerden bazıları; Shiba, Hamster, Raca, Mana, Dogecoin, Fil, Enjin, Starlink, Atlas, Ceek, Solana sayılabilir.

Kripto dünyasında her ay bir yenisi parlayan kripto dünyasında gem coin keşfeden yatırımcılar büyük oranda karlar elde etmektedir. Son aylarda Meta verse, Adidas gibi projelerin yayımlanması coin dünyasındaki hareketlenmeyi de hızlandırdı. Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) Avustralya, Singapur, Güney Afrika ve Malezya merkez bankaları arasında kripto varlıklarla test yayınlayacaklarını duyurmaları bu piyasaların hacimlerini daha da arttırdı. Kripto varlıkların atası kabul edilen Bitcoin fiyatları bu işlemler ardından 50 bin dolar seviyesini geçti. Ethereum da bu yükselişi takip etti ve 4 ayın en yüksek seviyelerine geldi. Ancak yatırımcıların gözü kulağı ise yükselecek coinler arasında adı geçen altcoinler de. Özellikle Meta verse projelerinde adı geçen FİLECOİN, MANA, RACA, ATLAS, STARLINK VE ENJİN, bunların yanı sıra kendi özellikleri ile coin balinaların bolca giriş yaptıkları SOLANO (SOL), AVALANCHE (AVAX), CARDANO (ADA). Meme coin ya da köpek coin olarak nitelenen ve Elon Musk gibi zengin iş adamlarının desteklediği DOGECOİN (DOGE), SHİBA COİN (SHIB), HAMSTER COİN(HAM) gibi altcoinler ön plana çıkmaya başladı.

Yükselen Alt Coinler Hangileridir?

Ağustos ayı itibari ile öngörülemez bir yükseliş gösteren ilk altcoin incelememizde SOLANO(SOL) var. %300’ün üzerinde değer kazanan bu alt coin yeni bir rekor için proje özellikleri yayınlaması bekleniyor. Bir diğer coin ise DOGECOİN(DOGE) Elon Musk tarafından Twitter üzerinde bir tweet ile ani yükselişler yapan Doge ‘in gelecek zamanda 1 dolar üzerine çıkacağı ön görülmektedir. Yatırımcılarının alttan topladıkları bu coindeki yükseliş bakalım ne kadar olacak. Bir diğer altcoin ise CARDANO(ADA)önümüzdeki günlerde yeni projesinin yayımlanacağı coin sahipleri tarafından açıklandı. Güncellemesi ile yeniden rekor kıracağa benzeyen bu coin sepetlerde yer alabilir. Birkaç ay önce AVALANCHE(AVAX) coin herkes tarafından bilinmezken son 1 aylık süreçte harika bir performans ile yükselişini sürdürdü. Yatırımcılarını sevindiren bu coinler, merkeziyetsiz coinler arasında en çok dikkatleri üzerine geçenlerdendir.

Metaverse ve Yükselen Altcoinler Hangileridir?

Facebook kurucusu Mark Z. Tarafından açıklanan şirket isminin Meta olarak değiştirilmesi projesi ve anlaşma sağlanan alt coinler çok hızlı yükselişe geçti. Alttan düşük fiyatlarda sepetlerinde FİLECOİN (FİL), DECENTRALAND (MANA), RACA, STARLİNK, ATLAS da temmuz ayından beri yatırımcısının yüzünü güldürdü. Piyasa değeri büyüklüğü sıralamasına yeni katılan bu coinlerin güçlü projeler ile sıkı bir yükseliş izlemesi beklenilmektedir.

Bu coinlerden bahsederken merkeziyetsiz yani arkasında kimse yok demek lafları da kripto varlıklar için tarih olmak üzere. Elon M. Ve Mark Z. Başta olmak üzere pek çok zengin iş adamı artık kripto varlıkların arkasındaki gücü göstermektedir.

Yükselen Coinler Arasında Büyük Çıkış Beklenen Altcoinler

Yükselen coinler arasında yakın zamanda hangileri olacak diye yatırımcılar araştırmalarına devam etmektedir. Kripto varlıkların veri grafikleri hacimlerindeki artış ve azalış incelendiğinde aslında uzun bir zamandır sıkışma gösteren ve yükselen coinler arasında adı geçen coinlerden biri FILECOİN(FIL) ancak bu coinde var olan sıkışmaya rağmen piyasaya her gün sürülmeye devam eden coinlerle beklenen çıkış henüz gerçekleşmedi. Yatırımcısı tarafından beklenen çıkışın aralık sonlarına doğru artık gerçekleşmezse Çöp coin olma yönünde ilerleyecek ancak beklenen kırılma gerçekleşirse FİLECOİN yeniden 50, 60, 70 Dolar üzerine çıkacak gibi durmaktadır. Şu anda bir FILECOİN 41,47 Dolar civarındadır.

Dogecoin ve Shiba INU kripto varlık dünyasında inişli çıkışlı yükselişleri ile dikkatleri üzerinde tutan ve 867 coin arasında en çok ziyaret edilen, incelemesi yapılan 2 coindir. Elon Musk tarafından desteklenen bu coinler arasında en fazla bilinen ve geleceğin Ethereum’u olacak denilen DOGECOİN son zamanlarda yaşadığı düşüş ile oldukça gözden düştü. Ancak aralık ayında Bitcoin kaynaklı tüm coinlerde düşüşler görüldü. Piyasanın önümüzdeki günlerde toparlanarak yeniden sepetlerde yüzde 300’lük kazanlar olacağı beklenmektedir.

Yükselen coinler arasında son 2 aydır özellikle adını duyduğumuz iki coin daha bulunmaktadır. Bunlardan ilki Raca, diğeri de Ceek olmaktadır. İçerisinde büyük yatırımcıların adı geçen bu coinler 0 silme noktasında hızlıca ilerlemektedir. Sundukları iddialı projeler ile adını daha sıkça duyacağımız bu coinleri hangi kripto varlık sitelerinde bulacağınızı merak ediyorsanız ilgili diğer makalelerimize bakabilirsiniz.

Bahsetmeden geçmek istemediğim bir coin daha bulunmaktadır. Star ATLAS kısa adı ile ATLAS bir Meta verse projesi coinidir. Şu anda değeri 268,36 M dolar olan ATLAS’IN 24 saatlik hacmi 24,70 M dolar olarak görülmektedir. Atlas son zamanlarda yaptığı çıkışlar ile dikkatleri epeyce topladı. Sepetinizde mutlaka bulunmaz gereken bir coin olarak kripto varlıkçılar tarafından söylenmektedir.

Kripto varlıklarla dolu bir sepet oluşturmadan önce uzmanların yorumlarını incelemeli, kripto varlık birimlerinin son durumlarını, grafiklerini, yeni güncellemeler ile özellikler eklenip eklenilmeyeceğini ya da farklı projelerde yer alıp almadığını takip etmenizde fayda vardır.

Yükselen coinler listemizde bugün bahsi geçen coinlerin en kısa sürede kripto varlık uzmanların görüşlerini sizlere sunduk. Yukarıda bahsedilen coinler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınızı en son kendi görüşleriniz ve kendi kararlarınızla yapmanızda fayda vardır. Kripto varlıklarla ilgili en güncel haberleri dakika dakika sizlere sunan sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.