DOLAR
21,1468
EURO
22,9458
ALTIN
1.325,43
BIST
5.114,97

Yükselecek Kripto Paralar Hangileridir?

Yükselecek Kripto Paralar Hangileridir?
25.02.2022 16:40
0
A+
A-

Yükselecek Kripto Paralar Hangileridir?

2022 yılına girdiğimiz günden beri yatırımcılar tarafından beklenen yükselim trendinin hala başlamadığını görmekteyiz. Kazakistan iç olayları, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan gibi ülkelerden gelen ve kripto varlıkları spekülasyona uğratan haberler, Rusya ve Kazakistan arasındaki savaş olacak mı haberleri derken Bitcoin ve diğer tüm altcoinlerin yaşadıkları baskılama fiyatlarda da düşüşleri gösterdi.

Ocak ayında 33.000 dolar seviyelerine gelen Bitcoin, altcoinleri adeta yıkıma uğrattı. ETHEREUM başta olmak üzere DOGE COIN, THE SAND, DECENDLAND, SOLANA, ATOM gibi birçok altcoinde beklentilerin bile altında fiyatlamalar görüldü. Ancak bu durum kısa sürdü ve Bitcoin yeniden 45.000 dolar seviyelerin üzerine çıktı. Bu durumda altcoinlerde toparlanmalar ortaya çıktı. Ancak belirsizliklerin ve savaş çıkacak haberlerinin yaydığı FUDlar Bitcoin fiyatlarında yeniden baskılanmalara neden oldu ve Şubat ayının son haftasına girerken Bitcoin yeniden 36.000 dolar seviyelerine geldi. Birçok alt coinde uzun kırmızı mumların yeniden ortaya çıktığını da görmüş olduk.

Bitcoin grafiklerindeki düzeltmelerin ve düşüşlerin daha ne kadar devam edeceğine dair uzmanların yeni bir dip sonrası ancak yükseliş trendinin başlayacağını söylemektedir. Bu hafta uzmanların yaptığı yorumlara göre yükselecek kripto paralar hangileridir birlikte öğrenelim.

Yükselmesi Beklenen Kripto Varlıklar

Birçok ünlü kripto para uzmanı mart ayında Bitcoindeki baskılamanın sona ereceğini ve Bullish sezonu başlayacağını düşünmektedir. Sahadan gelen olumsuz haberlerin artık Bitcoin’i etkilemeyeceğini ve düşüşlerin sona ereceğini düşünmektedir. Çünkü geçtiğimiz yıl mayıs ayında da benzer bir düzeltmenin olduğunu o dönemde Karabağ sorunun söz konusu olduğu gibi örnekler incelendiğinde Bitcoin sıyrılması da an meselesidir. Bu durumda yatırımcılar kendilerine büyük kazançlar sağlayacağı coinleri araştırmaktadır. Her gün binlerce yatırımcı yatırım danışmalarından, yatırım uzmanlarının yorumlarına bakarak altcoin sepetlerini güçlendirmektedir. Peki, kısa sürede yükselecek kripto paralar hangileridir?

Düşükte Balinalar Hangi Coinleri Almaktadır?

Bitcoin dünyasında balinaların yani zengin yatırımcıları takip etmek herkesin yaptığı bir işlemdir. Özellikle düşüş fiyatlarda alttan toplayabildikleri kadar toplayan bu yatırımcılar genelde güvenli altcoinlere yönelmektedir. Son yaptığımız araştırmalara göre balinaların en çok topladığı altcoinler; Sand, Mana, Shib, Sol, Baby Doge, Floki, Zıg, Ceek, Raca, Ada ve Dot.

Uzmanlara göre Rusya- Ukrayna arasındaki anlaşmazlıklar diplomasinin hız kazanması ile çözülecek şubat ayındaki faiz artırımı konusu da geçince Bitcoin grafikleri yükseliş trendine girecekler. Bunun için mart ayını işaret eden ünlü analistler haftalık ve günlük grafikleri bu şekilde yorumlamaktadır.

Yükselecek Metaverse Altcoinleri

Dünyanın her yerinde devlet yavaş yavaş kripto varlık yasa çalışmalarını başlattı. El Salvador ardından 2.hangi devletin kripto varlıkları ödeme olarak tanıyacağı ise merak konusudur. Her gün devlet ya da özel kurum ya da kuruluşlardan kripto varlıklara yönelik olumlu haberler yayılmaya başladı. Bunlarla ilgili en büyük haberler ise Metaverse üzerinde yapılan açılışlar ve arsa satımları oldu. Birçok büyük marka metaverse üzerinde ürün ve hizmet tanıtımlarını başlattı. Bu durum metaverse altcoinlerin grafiklerine de yansıdı. MANA ve SAND özellikle metaverse içerisinde en çok anlaşma yapan iki altcoindir. Bu dönem içerisinde Bitcoin 100.000 Dolar olursa, Mana ve Sand da 10xleri göreceğiz tarzından yorumlar balinaları da bu coinlere yöneltti. Bunların haricinde şu anda büyük kripto para borsalarında listelenmeye başlayan RACA, CEEK ve ZIG gibi bol sıfırlı olan coinlerin 2022 yılında büyük çıkışlar yaşayacağı düşünülmektedir. Bu coinleri şimdiden cüzdanlarında bulunduran yatırımcıların ayrıca ilgilendikleri metaverse coinleri; ATLAS, FIL, STORJ, ENJ, ILV, MBOX, STARL, MAGIC, OVR, XTM olmaktadır.

Yükselmesi Beklenen Meme Coinler

Köpek coinler, meme coinler diye adlandırılan bu coinler de özellikle sosyal medya platformları üzerinde destekçileri ile bilinmektedir. Yükselecek kripto paralar hangileridir araştırmalarınızı sosyal medya platformları üzerinden yaparsanız meme coinlerin isimleri ile sıkça karşılaşabilirsiniz.Elon Musk ve ailesi tarafından oldukça fazla desteklenen bu coinler metaverse coinlerinden daha fazla duyulmaktadır. Düşüş döneminde balinalar tarafından da satın alınan ve en çok çıkış beklenen bazı meme altcoinler ise; DOGECOIN, SHIB, FLOKI, BABY DOGE, DOGE CASH, KISHU, CATE, DOGELON, ELON sayılabilir.

Özellikle Elon Musk’ın hem Tesla hem Space X şirketlerinde ödeme aracı olarak kullanabileceğinizi söylediği DOGE, geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletlerindeki SLing TV tarafından da ödeme aracı olarak kabul edildi. Ayrıca çok hızlı bir şekilde sıfır atan, projeler içerisinde yer alan geliştiricileri ve sosyal medya gücü çok yüksek olan SHIBA INU 2022 yılında yükselmesi en çok beklenen kripto varlıklar arasındadır.

Bu iki coin haricinde Türkiye’de spor kulüpleri ile anlaşan ve reklam gösterimine başlayan Floki UNI de bu yıl yüksek çıkış beklenen coinler arasındadır.

2022 Yükselmesi Beklenen Coinler

2022 covid 19 salgınını geride bırakacağımız ve olumsuz durumlardan arınacağımız bir yıl olarak değerlendirilmektedir. Kripto varlıkların daha fazla resmiyet kazanılacağı düşünülen bu dönemde bir Bullish Market olarak değerlendiren pek çok analist bulunmaktadır. Bu durumda güçlü bir sepet yaparak sizler de daha yüksek bir kazanç elde edebilirsiniz. Geleceğin altını Bitcoin de yükselecek kripto paralar hangileridir merak ediyorsanız ünlü analistlerden derlediğimiz bazı altcoinler şu şekildedir;

 • SHIBA INU (SHIB)
 • RADIO CACA (RACA)
 • DECENTRALAND (MANA)
 • THE SANDBOX (SAND)
 • FILECOIN (FIL)
 • THE STORJ (STORJ)
 • STAR ATLAS (ATLAS)
 • RADIO CACA (RACA)
 • ENJIN (ENJ)
 • AXIE INFINITY (AXS)
 • CEEK VR (CEEK)
 • ZIGNALY (ZIG)
 • BEEFY FINANCE (BIFI)
 • COINSPAID (CPD)
 • FANTOM STARTER (FS)
 • DOGECOIN (DOGE)
 • FLOKI INU (FLOKI)
 • BABY DOGE
 • DOGELON
 • HAMSTER
 • ETHERUM (ETH)
 • SOLANA (SOL)

Yukarıda adı geçen tüm kripto varlıklar yatırım tavsiyesi değildir. Bu yazı yatırım danışmanlığı içermemektedir. Sadece analist yorumlarının düzenlenmiş halidir. Yatırımlarınıza yön verirken kripto varlıklar dünyasında en son gelişmeleri sizler ile paylaştığımız sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.