DOLAR
21,0761
EURO
22,6144
ALTIN
1.320,54
BIST
5.114,97

Üniversite 40 Kişilik Alım Yapıyor

Üniversite 40 Kişilik Alım Yapıyor
10.12.2021 13:23
0
A+
A-

Personel eksikliği bulunan İstanbul Medeniyet Üniversitesi yayınladığı ilan ile personel alımı yapacağını duyurdu. Üniversite rektörlüğünün yayınladığı ilana göre üniversite 40 kişilik alım yapıyor. 40 kişilik alımın ise farklı meslek dallarında olması planlanıyor.

Üniversite Hangi Kadrolarda Alım Yapıyor?

İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin yayınlamış olduğu ilana göre alımlar farklı kadrolar için yapılıyor. Alımın yapıldığı 40 kişilik kadroda şu meslekler yer alıyor; hemşire, mühendis, büro personeli, tekniker, sağlık teknikeri ve teknisyen oluyor. Bu mesleklerden başvuru yapan kişilerin üniversitede sözleşmeli personel olarak istihdam edileceği ifadesi ilanda yer alıyor. Alım yapılacak personel sayısı ise meslek grubuna ve eğitim düzeyine göre değişiklik gösteriyor.

Sözleşmeli Personel İlanı Genel Şartları

Üniversitenin yapacağı sözleşmeli personel alımına başvuru yapmayı planlayan kişilerin ilanda belirlenen genel şartları taşımaları gerekiyor. Lisans eğitim düzeyindeki kadrolara başvurmak isteyen kişilerin KPSS P3 ve ön lisans eğitim düzeyindeki kadrolara başvurmak isteyen kişilerinse KPSS P93 puanına sahip olması gerekiyor. Teknisyen kadrolarına başvurmak isteyen orta öğretim mezunlarının ise KPSS P94 puanının olması gerekiyor. Ancak bu puanların 2020 yılında gerçekleşen KPSS sınavında alınmış olması şartı bulunuyor.

Başvuruda bulunacak kişilerin sözleşmeli personel olarak çalışırken sözleşmelerini feshetmiş olmamaları, emeklilik veya yaşlılık aylığı alma durumlarının olmaması gerekiyor. Bunlara ek olarak ise pozisyona göre değişen 35-40 yaş sınırını geçmemiş olmaları şartı bulunuyor.

Başvuru Yapılacak Kadrolar İçin Aranan Şartlar

Üniversitede sözleşmeli personel olarak çalışmak isteyenlerin genel şartlar yanı sıra başvuracakları kadroya özel belirlenen şartları da taşımaları gerekiyor.

Kadroya göre değişim gösteren şartlardan en önemlileri ise şunlar oluyor;

  • Hemşire kadrosu için üniversitelerin hemşirelik ön lisans ve lisans programlarından mezun olmak
  • Mühendis kadrosu için inşaat, elektrik, makine, elektrik ve elektronik mühendisliği programlarından mezun olmak
  • Tekniker kadrosu için üniversitelerin radyoloji, sıhhi tesisat, bilgisayar programcılığı, peyzaj ve veterinerlik gibi bölümlerinden mezun olmak
  • Teknisyen kadrosu için orta öğretim kurumlarının radyoloji, ahşap teknolojisi, elektrik ve elektronik alanlarından mezun olmak
  • Büro personeli için bilgi ve belge yönetimi, muhasebe, bilgisayar programcılığı, işletme, iktisat ve bilgi yönetimi bölümlerinden mezun olmak

Mezuniyet şartları tercih edilecek kadronun lisans v ön lisans düzeyinde olmasına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Bu nedenle adayların ilanda yer alan tabloyu incelemeleri gerekiyor. Genel şartları ve kadro şartlarını taşıyan adayların başvurularını 20 Aralık 2021’e kadar tamamlamış olmaları gerekiyor.

Sözleşmeli Personel Başvurusu Nereye Yapılıyor?

İlanda yer alan bölüm, mezuniyet ve genel şartları taşıyan kişilerin başvurularını yapabilmeleri için 20 Aralık tarihine kadar süresi bulunuyor. Bu süre içerisinde adaylar e-devlet aracılığıyla başvuru yapabiliyorlar. E-devlet girişini yaptıktan sonra İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin ilanına ulaşarak başvurularını tamamlayabiliyorlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.