Uber'e Erişim Engeli Kalktı

Uber'e Erişim Engeli Kalktı

İstinaf Mahkemesi bugün aldığı karar ile Uber'e, Türkiye'de erişim engelini kaldırdı

  • Giriş

    2020-12-24 14:09:45
  • Son Güncelleme

    2020-12-24 14:09:45
  • HP
  • ABONE OL

Geçtiğimiz yıl hem web sitesine, hemde uygulamasına erişim engeli getirilen Uber’e, istinaf mahkemesinden müjdeli haber geldi. İstinaf Mahkemesi, ilk derece mahkemenin aldığı kararı hatalı buldu. 

Geçtiğimiz yıl taksici dernek ve birliklerinin Uber’e açtığı dava sonucunda Türkiye’deki tüm faaliyetlerini sonlandırılmıştı. İnternet sitesi ve mobil uygulamalarına da erişim engeli getirilmişti. Yerel Mahkemenin aldığı karar İstinaf Mahkemesine taşındı ve İstinaf Mahkemesi ilk kararı hatalı bularak Uber’e erişim engelini kaldırdı.

İstinaf Mahkemesi kararı bozarak Uber’e erişim engelini kaldırdı. Erişim engelinin kalkmasıyla birlikte Uber, taksi ürünüyle Türkiye genelinde faaliyet göstermeye devam edebilecek. Temasa geçilen Uber Genel Sözcüsü: "Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf Mahkemesi Uber Taksi faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul’daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.

Uber, İstanbul’da hizmet vermeye başladığı 2014 yılından itibaren, İstanbul’lular için güvenli ve popüler bir güvenli ulaşım seçeneği haline gelmiş, Türkiye’de 4.5 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiş ve kullanılmıştı. Erişim engelinin kalkması ile birlikte, Uber uygulamasında UberTaksi hizmeti sunulabilecek. Uber uygulaması İstanbul’da 14.500 taksi sürücüsü tarafından hali hazırda kullanılmıştır. Taksiciler dışında VIP olarak tanımlanan araçlarla taşımacılık yapanlarda olmuştu.

Tek bir tuşla, istediğiniz bir yere güvenli bir şekilde yolculuk etme fikriyle çıkan Uber, bugün 66 ülkede, 700’den fazla şehirde, günde 19 milyon yolculuk yapılmasına imkan olanağı sağlayan global bir teknoloji platformudur.

İlginizi Çekebilir

Paylaş
Twettle
Gönder
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
MEB ortaokul öğrencilerine yönelik 3 bin soruluk yeni kaynak hazırladı
Banka Personeli Nasıl Olunur?
Can Dündar 27 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı
Kadıköy'de Kırmızı Gece
Türkan Şoray kimdir?
Salgın uyku düzenini bozdu
12 üniversiteye rektör atanacak
Dünya'da Sokak lezzetleriyle ünlü 6 şehir

Çok Okunanlar

Bu alandaki içerikleri
"AdBlock & Reklam Engelleyici"
Uygulamalar kullandığınız için görüntüleyemiyorsunuz.