DOLAR
21,0761
EURO
22,6144
ALTIN
1.320,54
BIST
5.114,97

Tatil Fiyatları Ne Zaman Düşer?

Tatil Fiyatları Ne Zaman Düşer?
15.11.2021 14:31
0
A+
A-

Tatil Fiyatları Ne Zaman Düşer?

Her insanın tatil yapma anlayışı birbirine oranla farklılık gösterebilir. Bazı insanlar gezerek ve yeni yerler görerek tatilini geçirmek isterken, bazıları bir otel seçip sadece yatıp dinleneceği bir tatil yapmak ister. Bazı insanlar, doğayla buluşmayı kamp yapmayı seçerken, bazıları ise otel insanıdır. Yaz tatilini sevenler kadar kış tatilini de seven insanların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Her ne kadar tatil hayalleri birbirinden farklı olsa da, tatil planını yaparken bütçeyi düşünmek gereklidir. Uygun fiyata yapılan tatil, insanlara daha keyif verir. Bu yazıda tatil fiyatları ne zaman ve nasıl düşer sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Tatil Fiyatları Ne Zaman Düşer?

Sezon Sonlarında

Turizm sezonu her zaman fiyatlar üzerinde önemli rol oynamıştır. Sezon sonrasında tatil fiyatları, sezondaki fiyatlara göre çok daha uygun olacaktır. Örneğin yaz sezonu, mayıs ayının sonlarında başlayarak, haziran, temmuz, ağustos aylarında devam eder. Yaz sezonunda, yapılan rezervasyonlarda fiyatların en yüksek halini görürsünüz hatta bazen bazı otellerde konaklamak için yer bile bulunamayabilir. Ama yaz tatil planınızı sezon sonunda eylül, ekim aylarında yaparsanız tatil fiyatlarının düşmüş olduğunu görür ve çok daha uygun fiyata konaklama yapabilirsiniz. Aynı şey kış tatili için geçerlidir. Kış tatilinizi sezonun en canlı olduğu dönemlerde değil de sezon sonuna doğru planlarsanız, düşük fiyatlardan yararlanmış olursunuz. Bazı sitelerde, sezon sonu yapılan kampanyalar sayesinde ekstra indirim şansı da bulunabilir.

Erken Rezervasyon Sayesinde

Erken rezervasyon yaz tatilini çok daha uyguna getirmek için en iyi yöntemlerden biridir. Erken rezervasyon yaz sezonunda gerçekleştirmeyi planladığınız tatilinizi önceden çok daha ekonomik bir şekilde satın almanızın yoludur. Erken rezervasyon kampanyaları kasım, aralık aylarında başlar ve yaz sezonu başlamadan sona erer. Erken rezervasyonu başladığı dönemde yani ilk zamanlarında rezervasyon yaptırmak önemlidir. Bu dönemde en yüksek indirim oranı uygulanır böylece tatil fiyatlarının en düşük olduğu dönemdir. İlerleyen aylarda, verilen indirim oranı kademeli olarak azalır. Böylece sezondaki yüksek fiyatlardan etkilenmeden ve bütçenizi aşmadan istediğiniz otelde tatil yapabilirsiniz.

Hafta Ortasındaki Tatillerde

Tatile giden kişiler otele genellikle hafta sonu giriş yapar, böylece hafta içi izinleriyle birlikte daha uzun tatil yapma fırsatı bulurlar. Ya da güzel bir hafta sonu tatili geçirmek isteyenler, kafa dinlemek için kısa tatil planlayanlar hafta sonu tatilini tercih ederler. Çoğu insanın tatil yaptığı zamanlarda değil de hafta ortasında konaklama yaparsanız yüzde 40 daha uygun fiyata tatil yapmış olabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Uzak

Genellikle tatil severler konaklama yapacakları otellerin şehir merkezinde olmasına özen gösterirler. Çevreyi gezmek, merkeze yakın olmak insanlara iyi hissettirir. Ama yapılan araştırmalara göre şehir merkezindeki oteller, merkeze uzak otellerden en az yüzde 10 daha pahalıdır. Daha düşük fiyata tatil yapmak için, şehir merkezinden biraz daha uzak yerler tercih edilebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.