DOLAR
21,0761
EURO
22,6144
ALTIN
1.320,54
BIST
5.114,97

Sıcak Gelişme: PTT Personel Alım Şartları Açıklandı!

Sıcak Gelişme: PTT Personel Alım Şartları Açıklandı!
17.05.2023 23:34
0
A+
A-

PTT’de çalışmak için başvuruda bulunacak adaylarda aranan güncel şartlar henüz netleşmemiş olsa da genel şartlar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

a) Türk Vatandaşı Olma: 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun 28. maddesi kapsamında yer almayan yabancı uyruklu kişiler dışında, PTT’de çalışmak için başvuran adayların Türk vatandaşı olmaları gerekmektedir.

b) Yaş Şartı: Başvuru yapılan yılın Ocak ayının birinci gününde otuz altı yaşından gün almamış olmak gerekmektedir. Yani, adayın 18 yaşını tamamlamış olması ve 36 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

c) Kamu Haklarından Yasaklı Olmama: Başvuruda bulunan adayların herhangi bir kamu hakkından yasaklı olmamaları gerekmektedir.

Sıcak Gelişme: PTT Personel Alım Şartları Açıklandı!

ç) Sabıka Kaydı: Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen suçlardan dolayı altı ay veya daha uzun süreyle hapis cezasına mahkûm olmamış olmak gerekmektedir. Ayrıca, devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamış olmak gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen şartlar, PTT’de çalışmak için başvuruda bulunan adaylar için genel geçerli olan şartlardır. Ancak, her alım dönemi için detaylı şartlar ilan edilmektedir. Başvuru yapmadan önce, resmi PTT internet sitesi veya ilanlarını takip etmek önemlidir.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.