DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Tarafından 203 Sözleşmeli Personel Alımı İçin İlan Yayınladı

Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Tarafından 203 Sözleşmeli Personel Alımı İçin İlan Yayınladı
14.12.2021 10:32
0
A+
A-

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, kurum bünyesinde çalıştırılmak amacı ile 203 adet sözleşmeli personel alımı için duyuruyu yaptı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, bakanlığa ait merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere boş bulunan kadrolara 203 adet sözleşmeli personel alımı için basına bilgi verdi.

Personellerin sıralaması KPSS (B) puanına göre alımların gerçekleştirileceği bilgisi verildi. Alımlar için gerekli olan şartlar ve başvuru tarihleri bakanlık tarafından basına yansıtıldı. Konu ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak isteyenler Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın internet sitesini ziyaret edebilir.

Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek olan 203 personel alımı için başvurular, 26 Aralık 2021 Pazar günü kadar gerçekleştirilebilecek. E devlet üzerinden yapılacak olan başvuruda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kariyer Kapısı üzerinden elektronik ortamda gerçekleşecek.

Personel Alımı İçin Gerekli Şartlar

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı için alımlara başvuru yapmak için gerekli şartları yerine getirmek gerekiyor.

  • TC vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarından yoksun olmamak
  • Askerlik ile ilgisi bulunmamak
  • Askerlik çağına gelmemiş olmak
  • 35 yaş sınırını aşmamak (01 Ocak 2021 tarihi itibari)
  • Görevini devamlı olarak yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

KPSS puan türlerinden 70 puan alınmış olmak. Mühendis, mimar ve şehir bölge planlama pozisyonları için Yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında lisans mezunları için KPSS 3, eğitim fakültesinden mezun olanlar için KPSS 10 ve ön lisans mezunu olan kişiler için KPSS 93 puan türünden en az 70 puanın alınmış olması gerekir.

Merkez teşkilatlarında destek amaçlı personel unvanı pozisyonlarında görevlendirilecek adayların ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS B grubundan, ortaöğretim mezunu olan kişiler için KPSS 94 puan türünden puan alınması gerekir.

Geçersiz Sayılacak Haller

Başvuruda bulunacak adaylar, sadece bulunduğu il ve görmüş olduğu öğrenim durumuna göre ilgili pozisyonlara başvuruda bulunabilecektir. Tercih edilecek birden fazla il veya nitelikler (öğrenim, pozisyon) için yapılacak başvurular dikkate alınmayacak.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.