DOLAR
21,0844
EURO
22,6122
ALTIN
1.321,26
BIST
5.114,97

Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan Personel Alımı Açıklaması…

Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan Personel Alımı Açıklaması…
20.05.2023 23:22
0
A+
A-

İçindekiler Tablosu

Sahil Güvenlik Komutanlığı, 2023 yılında 84 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvurular 22 Mayıs 2023 tarihinde başlayacak ve en geç 29 Mayıs 2023 tarihine kadar devam edecektir. Başvurular sadece Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet adresi üzerinden online olarak yapılacaktır.

Başvuruları yapacak adayların belirli nitelikleri sağlamaları gerekmektedir. Başvuru adresi www.sg.gov.tr olarak belirlenmiştir.

Personel alımı başvuruları 16 farklı şehirdeki birliklerde yapılacaktır. Bu şehirler Antalya, İzmir, Samsun, İstanbul, Ankara, Muğla, Mersin, Bartın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Van, Hatay, Aydın, Samsun, ve Trabzon’dur.

Alımlar, 51 Hizmetli, 12 Garson, 15 Berber, 1 Büro Personeli (Hesap Sorumlusu), 1 Büro Personeli (Mal Sorumlusu), 1 Motor Teknisyeni, 1 Elektronik Teknisyeni ve 1 İnşaat Teknikeri pozisyonları için gerçekleştirilecektir.

Başvuru Şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları için 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranacaktır. Ayrıca aşağıdaki özel şartlara da dikkat edilmelidir:

  • 2022 yılında yapılan KPSS’den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak ve 36 yaşından gün almamış olmak,
  • Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı veya kamu kurum ve kuruluşlarından emekli olmamak veya çeşitli nedenlerle çıkarılmamış olmak,
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya askerlikten muaf olmak.

Mülakat Yapılacak! Başvuru sürecini tamamlayan adaylar mülakat sınavına tabi tutulacaktır. Mülakat sınavı tarihleri, yeri ve zamanı ile sınav sonuçları www.sg.gov.tr internet sitesinde ilan edilecektir. Adaylara posta veya telefon yoluyla tebligat yapılmayacak olup, sorumluluk adayların kendisine aittir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.