DOLAR
21,1468
EURO
22,9458
ALTIN
1.325,43
BIST
5.114,97

Sağlık Bakanlığı 40 Bin Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı 40 Bin Personel Alacak
23.11.2021 11:26
0
A+
A-

Sağlık Bakanlığı 40 bin personel alımı gerçekleştireceğini Resmi Gazete’ ye ilan çıkarak duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği kabine toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı.

Fahrettin Koca Açıklama Yaptı

Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ”Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile 40 bin personel alımı gerçekleştirilecek” ifadelerine yer verdi. Son zamanlarda yaşanan yoğunluklar nedeni ile yeni sağlık çalışanlarının ataması gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı ardından Resmi Gazete’ de yayımlanan bilgiye göre 40 bin personel alımı için başvurular 12 – 16 Kasım tarihleri arasında alınacak. Başvuru sonuçları ise 24 Kasım’ da açıklanacak. Kura işlemi ise 2 Aralık’ta gerçekleştirilecek.

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı’na eczacı, tabip, uzman tabip, diş tabibi, uzman diş tabibi kadrolarında alımlar gerçekleştirilecek. Başvurular noter tarafından bilgisayar ortamında kura çekilmesi ile yapılacak. Eczacı kadroları için iki ayrı yerleştirme işlemi uygulanacak. Diğer kadrolar için ikinci yerleştirme yapılacak.

Başvuru Şartları

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu eczacı kadrosunda yapılacak olan birinci yerleştirme için, doktora programından mezun olmuş ve yabancı dil bilgisi olan kişiler alınacak. Başvurular Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ nün internet adresinden alınacak. E-devlet bilgileri ile giriş yapılarak başvuru işlemi gerçekleştirilecek.

Kura yeri ve saati de internet sitesi üzerinden duyurulacak. Adaylar takvimde belirtilen tarihler arasında başvuru yapacak. Başvuru formunda tercihlerini yazarak kesinleştirecek ve kayıt edecek. Başvuru kesinleştirildikten sonra değişiklik yapılamayacak. Aynı şekilde kesinleştirilmeyen başvurularda kabul edilmeyecek.

Eczacı dışındaki kadrolara başvuru yapacak olan kişiler sadece ikinci yerleştirmeye başvuru yapabilecek ve 10 tercih yazabilecek. Başvuru işlemlerini gerçekleştirip de iptal etmek isteyen kişiler de 17 – 30 Kasım tarihleri arasında elektronik ortamda iptal işlemi gerçekleştirebilecek. Sağlık Bakanlığı kadrolarına atanan kişilerin başvuru esnasında belirtmiş oldukları kadro esas alınacak. Kadrolara yerleşen adaylar 1 yıl süre ile tekrar kura ile başvuru işlemi gerçekleştiremeyecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.