DOLAR
21,0844
EURO
22,6122
ALTIN
1.321,26
BIST
5.114,97

PTT Personel Alımı Yapacak mı? Alımlar Ne Zaman Başlayacak?

PTT Personel Alımı Yapacak mı? Alımlar Ne Zaman Başlayacak?
25.05.2023 23:54
0
A+
A-

PTT personel alımı ile ilgili gelişmeler büyük bir dikkatle takip ediliyor. Türkiye’nin köklü kurumlarından biri olan Posta ve Telgraf Teşkilatı, posta, bankacılık, lojistik gibi alanlarda hizmet vermektedir. 2023 yılında yapılması planlanan PTT personel alımı ise merakla bekleniyor. Peki, PTT bu yıl personel alımı yapacak mı? PTT personel alımı şartları neler?

PTT Personel Alımı Tarihi ve Şartları Henüz Açıklanmadı

Bu yıl birçok meslek grubunda ve devlet kurumunda personel alımları gerçekleştirildi. PTT personel alımı ise henüz gerçekleştirilmemiş olup, binlerce kişi tarafından yakından takip edilmektedir. Genellikle 18-35 yaş aralığındaki adaylara yönelik yapılan personel alımları için, 2023 yılında PTT’nin ne zaman ve hangi şartlarla alım yapacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır. Ancak en güncel gelişmeler ve duyurular PTT’nin resmi web sitesi üzerinden paylaşılacaktır.

PTT Personel Alımı Yapacak mı? Alımlar Ne Zaman Başlayacak?

Geçmişte Yapılan PTT Personel Alımları

Geçmiş yıllarda yapılan PTT personel alımlarında, avukat, mühendis, gişe ve büro personeli, postacı, güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi gibi çeşitli kadrolara alımlar gerçekleştirilmiştir. 2023 yılında yapılacak alımların kadroları ve başvuru süreçleri ilan yayınlandığında adaylara duyurulacaktır.

PTT Personel Alımı Şartları

PTT personel alımı şartları genel ve özel olmak üzere iki aşamada değerlendirilmektedir. Özel şartlar, alım yapılacak kadroya göre değişiklik göstermektedir. Henüz 2023 yılı personel alımı ilanı yayınlanmadığından özel şartlar açıklanmamıştır. Ancak geçmiş yıllarda yapılan alımlarda genel şartlar aşağıdaki gibidir:

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun 28. maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) 18 yaşını tamamlamış olmak

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.