DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı
18.11.2021 10:31
0
A+
A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde 80 sözleşmeli personel için alımlar ilana çıkmıştır. En az lise mezun olan adayların sağlık personeli kadro dağılımında yerlerini almaktadırlar. Ondokuz Mayıs Üniversitesi son dakika personel alım ilanını yayınlamıştır. 80 kişilik yeni kadroyla 4/B sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Bu personel alımında ise 2020 yılı KPSS puanı esas olarak değerlendirmeye alınacaktır. Lise, önlisans ve lisans mezun kadro dağılımını ise haberin detaylarında görebilirsiniz.

80 Personel Kadro Dağılımı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde hemşire, tıbbi görüntüleme, laborant, anestezi, diğer sağlık personeli, destek personeli ve güvenlik görevlisi alınacaktır. Personellerin alımında kişi sayısı ise birbirinden bu senede farklılık göstermektedir. Baş sırada 45 kişi alımıyla hemşire yer almaktadır. Arkasından ise 8 kişi ile tıbbi görüntüleme, destek ve diğer sağlık personeli yer alıyor. Sağlık teknikeri, laborant ve güvenlik görevlisinde ihtiyaç ise 2 kişi ile sınırlandırılmıştır.

60 Puan Şart

Ondokuz Mayıs Üniversitesi personel alımı için 2020 yılında yapılmış olan KPSS’den en az 60 puan almış olmak şartı bütün adaylardan aranacaktır. Lise için KPSSP94, ön lisans için KPSSP93 ve lisans için KPSSP3 türünden yeterli puan alınmış olması gerekiyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekir. Türk Ceza Kanunun 53. maddesine göre kasten işlenen bir suçtan dolayı hapis cezasına ya da affa uğramamış olması gerekmektedir. 657 sayılı kanunun 53. maddesine göre adayın görevini yapabilmesi için vücut ya da akıl sağlığı ile ilgili engeli bulunmaması gerekir.

Erkek adaylar da ise askerliğini yapmış olma şartı aranmaktadır. Başka bir sosyal güvenlik kurumundan ise emeklilik ya da yaşlılık aylığı almıyor olmak aranan şartlar arasındadır. Bu kurumdan daha önce kendi isteğiyle istifa edenlerin başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Başvuru Ne Zaman Yapılacak?

Personel alımı başvuruları ise 16 Kasım 2021 tarihinde başlamış olup en geç 30 Kasım 2021 tarihine kadar devam edecektir. Adayların başvurular için Ondokuz Mayıs Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına çıkıp şahsen başvurmaları gerekir.

Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin resmi internet adresinden başvuru formu temin edilmelidir. Diğer gerekli olan belgeler ise kimliğin aslı, kimlik fotokopisi, KPSS puanı, mezuniyet belgesi, bir adet vesikalık fotoğraf ve erkekler için askerlik durum belgesidir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.