DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

On binlerce taşerona müjde!

On binlerce taşerona müjde!
06.09.2022 16:35
0
A+
A-

On binlerce taşerona müjde! Çalışma Bakanı Bilgin resmen duyurdu: Taşeron emekçilere kadro veriliyor

Milyonlarca şahıs Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT ile alakalı son dakika haberlerini takip etmeye devam ederken EYT’de yeni büyüme yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin EYT çözüm yöntemiyle alakalı dikkat toplayan bir açıklama yaptı. Ayrıca Bakan Bilgin taşeron emekçiler hakkında müjdeyi verdi.

EYT AÇIKLAMASI DA GELDİ

EYT tertip etmesi için çalışmalar devam ederken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den dikkat toplayan bir açıklama geldi Mevzu ile alakalı olarak Bakan Bilgin EYT hakkında şöyle konuştu:

“Bir iki mevzu daha var EYT ondan sonra zira onun teknik çalışması azıcık daha zaman alacak. Tek bir yöntem üzerinde duruyoruz ama henüz sonuçlandırmadık. EYT Aralık ayı gibi gündeme kazanç.”

TAŞERON EMEKÇİ MÜJDESİ GELDİ

Bakan Bilgin kontratlı personel mevzusunun ardından, 90 bin kadroya geçmemiş maden emekçisi ve taşeron emekçi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Bilgin açıklamalarında bu emekçilerin öncelikli olduğunu ifade etti. Taşeron emekçilerle alakalı çalışma olduğunu belirten Bakan Bilgin kontratlı personel çalışması bitince bu mevzuya geçileceğini bildirdi.

BAKAN BİLGİN’İN AÇIKLAMALARI

Bu mevzu hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıklamalarında “Taşeron emekçilerle alakalı bir çalışmamız var. O da ayrı bir dosya. Kontratlı personelle alakalı çalışma bittikten sonra onu ele alacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.