Son Dakika
Borsa
1.119,56
Dolar
7,5416
Euro
8,8071

Nişan ve Nikah Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Nişan ve Nikah Organizasyonu Nasıl Yapılır?

07:26:16 | 2020-06-01
  1. Anasayfa
  2. Yaşam

Nişan ve Nikah Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Çiftlerin aileleri önünde ilişkileri resmiyet kazanıp, ilk tanışma gerginlikleri atıldıktan sonra gelecek adım nişan törenidir. Nişan organizasyonuyapılmadan önce yerine getirilmesi gereken bazı gelenekler uygulanır. Gelin adayının ailesi damat adayına ve ailesine aynı şekilde damat adayının ailesi de gelin adayına ve ailesine güzel ve süslü bohçalar hazırlar. Damat bohçası hazırlanırken pijama takımı, terlik, iç çamaşırı, gömlek, ayakkabı, çorap, kemer, cüzdan ve traş makinesi tarzı şeyler konulurken, gelin bohçası hazırlanırken gecelik, terlik, makyaj seti, bornoz takımı, iç çamaşırı, parfüm tarzı ürünler konulur. Annelere giden kaynana bohçasıve babalaragiden kayınbaba bohçasıise gömlek, seccade, yazma, çorap, terlik, patik, mendil, iç çamaşırı ve havlu tarzı şeylerden oluşur. Yörelere göre içerikleri değişebilse de her yerde gösterilen emek ve özen aynıdır. 

Nişan Organizasyonu Ürünleri

Düğüne bir adım daha yaklaşmanın heyecanıyla hazırlanılan nişan organizasyonu söz merasiminden biraz daha ayrıntılı ve gösterişli olabilir. Gelen konukların daha fazla olacak olması da daha gösterişli olması için önemli bir sebeptir. İyi seçilmiş nişan aksesuarları nişan organizasyonunuzu en iyi ve gösterişli bir şekilde yapabilmenizi sağlar. Şık ve gösterişli bir nişan töreni için gerekenleri sitemizde bulabilirsiniz:

Nişan masası seti;Nişan töreninde düzenleyeceğiniz nişan masasıçok önemlidir. Gösterişli ve estetik bir görünüm istiyorsanız nişan masasının arka fonundan, üzerindeki her ayrıntıya kadar ince ince düşünüp tasarlamanız gerekir. Arka fonda adınızın veya baş harflerinizin bulunduğu, zarif ve hoş çiçeklerle renklendirilmiş alyansı simgeleyen çemberler, masanızın üzerinde ise yine arka fonunuzla uyumlu, birbiriyle yarışacak şıklıkta, sizin tarzınızı yansıtan nişan masası seti, masanın üzerindeki vazolarda ise yine o zarif çiçekler size o gece bir masalın içerisindeymişsiniz gibi hissettirecekler, tabii siz de masalın kahramanları olacaksınız. Birbirinden şık ve değişik tasarımlı nişan masası alternatiflerini “söz&Nişan Masası” kategorimizden inceleyebilirsiniz.

Nişan tepsisi;Nişan organizasyonunuzun en önemli yerine yani yüzük takma merasimine sıra geldiğinde bu anın en önemli dakikalarını taçlandıracak nişan tepsiniz de ona göre olmalı. Tepsisi, yüzük yükselticileri, makası ve çeşitli aksesuarlarıyla, birbirinden şık ve değişik tasarımlı nişan tepsilerine “Nişan Tepsisi” kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Diğer tüm ürünleri web sitemizden inceleyebilirsiniz. Nikah Şekeri Ürünleri

Haberpersonel.com
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Bizi Takip Edin