DOLAR
18,8197
EURO
20,3115
ALTIN
1.128,47
BIST
4.997,63

Milyonlarca talebeyi ve veliyi ilgilendiriyor!

Milyonlarca talebeyi ve veliyi ilgilendiriyor!
11.09.2022 13:29
0
A+
A-

Milyonlarca talebeyi ve veliyi ilgilendiriyor! Millî Eğitim Bakanlığı son dakika kararı aldı: Bundan sonra tamamen geçerli oluyor

Geçtiğimiz günlerde koronavirüse tutulup atlatan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gazetecilerin sorularını cevapladı. Bakan Koca açıklamalarında mekteplerdeki yarıyıl hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Mekteplerin açılmasında evham edilmemesi gerektiğini belirten Bakan Koca maske takmak isteyen olabilir, takabileceklerini ifade etti. Bunun yanı gizeme Bakan Koca lüzumlu olmadığını belirterek şöyle devam etti:

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

“Bu anlamda çocuklarımız güvenle bundan sonraki süreçte hiçbir kısıtlama olmadan eğitimlerine devam edecekler. Koruma açısından bir önemli grup ise ek hastalığı olan çocuklarımız. Bu durumdaki çocuklarımızın aşılarını olmaları önemli, onların daha dikkatli korunması gerektiğini özellikle ifade etmek istiyorum.

Maske için genel anlamda artık bir zorunluluk olmayacak. Hastalık belirtisi hissedenler, başkasına bulaştırmamak için takmalılar. Ek hastalığı olan ve ileri yaştaki vatandaşlarımız kalabalık ortamlara girmeden önce maske takmalıdırlar.”

MASKESİZ BİR DÖNEM

Ayrıca Millî Eğitim Bakanlığı tarafından da çok ehemmiyetli bir karar alındı. Bu yarıyıl ilkokul, ortaokul ve lise talebeleri için maske kullanımı tamamen kaldırıldı. Bu maske kullanımının kaldırılmasına ait Bakan Mahmut Özer bir açıklama yapmıştı. Bakan Özer açıklamalarında şu ifadelere yer vermişti:

“Biz de Millî Eğitim Bakanlığı olarak okul öncesinden ilkokula, ilkokuldan ortaokula, ortaokuldan liseye 18 milyon öğrencimizin eğitim aldığı tüm okullarda artık kapalı mekânlarda maske kullanımını kaldırmış bulunuyoruz.”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.