Milyonlarca kişi ehliyet affı bekliyor

Milyonlarca kişi ehliyet affı bekliyor

1 Milyona yakın kişi ehliyet affı bekliyor. Özellikle salgın döneminde araçları olduğu halde kullanamayanlar salgın döneminin altını çizerek riski azaltmak adına ehliyet affı bekliyoruz diyerek devlet erkanına seslendi.

  • Giriş

    2020-11-23 10:59:23
  • Son Güncelleme

    2020-11-23 10:59:23
  • ABONE OL

Alınan sürücü belgeleriyle ilgili olarak sesini duyurmaya çalışan aile kişileri pandemi sürecinden ötürü iş bulmakta da zorlandıklarını ifade ederken, eve ekmek götüremeyecek duruma geldiklerinin altını çizdi. Sosyal medyada her gün konuyu milletvekilleri ile paylaşan ehliyet mağdurları, ‘bir kazaya karışmadık. Bir hata yaptık ve bedelini pandemi sürecinde ziyadesiyle ödedik. Bundan sonra ödenen bedeli bizlerden çok çocuklarımız ödüyor. İşlerimizden çıkarıldık, bir çoğumuz süreçten ötürü iş bile bulamıyoruz. Bu hususuta değerli devlet büyüklerimizden anlayış bekliyoruz. Hata yaptık, pişmanız’ diyerek üzgünlük ve pişmanlıklarını dile getiriyorlar.

Sosyal Medya üzerinden binlerce af talebi mesajı geldi


İnfaz Yasası Düzenlemesi ile pek çok suça karışmış kişilere af çıkmasına rağmen kendilerinin bu çerçevede olmadıklarını belirten mağdurlar, özellikle kazaya karışmamış kişiler için af çıkmasını beklediklerini belirttiler.

Sosyal medyadan devlet büyüklerine çağrıda bulunan sürücüler “ Mağduriyeti en aza düşürmek için en azından herhangi bir kazaya ya da ölüme sebebiyet vermemiş kişiler için bir çalışma bekliyoruz. Cezamızın kalanını ekonomik olarak ödeyelim. Daha da fazla mağdur olmayalım. Biz hata yaptık ve bedelini ödedik” diyerek seslerini duyurmaya çalışıyor.

İlginizi Çekebilir

Paylaş
Twettle
Gönder
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
MEB ortaokul öğrencilerine yönelik 3 bin soruluk yeni kaynak hazırladı
Banka Personeli Nasıl Olunur?
Can Dündar 27 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı
Kadıköy'de Kırmızı Gece
Türkan Şoray kimdir?
Salgın uyku düzenini bozdu
12 üniversiteye rektör atanacak
Dünya'da Sokak lezzetleriyle ünlü 6 şehir

Çok Okunanlar

Bu alandaki içerikleri
"AdBlock & Reklam Engelleyici"
Uygulamalar kullandığınız için görüntüleyemiyorsunuz.