DOLAR
21,0844
EURO
22,6122
ALTIN
1.321,26
BIST
5.114,97

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor: Haftalık izin kararı büyümesi! 1 Ekim’de resmen başlıyor

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor: Haftalık izin kararı büyümesi! 1 Ekim’de resmen başlıyor
13.09.2022 13:23
0
A+
A-

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor: Haftalık izin kararı büyümesi! 1 Ekim’de resmen başlıyor

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren ehemmiyetli bir büyüme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamasında berber, kuaför ve hoşluk salonlarıyla alakalı haftalık izin kararını duyurmuştu. Haftalık izinlerle alakalı karar resmen verildi. Ayrıntılar haberimizde..

Erkek berberleri, kadın kuaförleri ve hoşluk salonları haftada bir dükkan kapatarak haftalık izin yapacaklar. Genel kanı, berberlerin Pazar, kuaförlerin ise Salı günü izin yapmak istedikleri güzergahında..

1 EKİM TARİHİNDE BAŞLIYOR

Erkek berberleri, kadın kuaförleri ve hoşluk salonları 1 Ekim tarihinden itibaren haftada bir gün izin yapıp, dükkanlarını değişik günler sabah 8’de açıp, akşam 10’da kapatacak. Türkiye genelinde 108 bin iş yeri 1 Ekim tarihinden itibaren aynı günde izin yapıp aynı günde dükkan kalemtıraş.

“AVM’LER İLAVE EDİLEBİLİR”

Karakaş, gelinen vaziyeti ise şöyle özetledi:

“1 Ekim’den itibaren açma kapama saatleri haftanın 6 günü sabah 8, akşam 10 olacak. Herkes haftada bir gün istirahat edecek. Buna AVM’lerdeki iş yerlerinin de dahil olması için Perakende Kanunu’nda farklılık yapılacak, hazırlıkları süren yasa krokisine buna ait karar ilave edilecek. Tatil yörelerinde ise odalarımız azalarının meyilleri yönünde valilere arzlarını iletecek. Buna göre belki tatil günü pazar değil, salı olacak ama haftada bir gün kesinlikle onlar da kapatacak, izin yapacak. Dün haysiyetiyle 65-70 oda görüşünü bildirdi, bunların 55 tanesi ‘pazar’ günü kapanma istedi. Başka Bir Deyişle genel meyil pazar günü gibi görünüyor”

“BU İŞİN Türkiye Elektrik Kurumu İMTİYAZI DÜĞÜNLER OLACAK”

Federasyon Başkanı Bayram Karakaş, açıklamasının devamında “Elbette ki milletimiz mağdur edilmeyecek. Bu işin türkiye elektrik kurumu imtiyazı düğünler olacak. Düğün hazırlığı bitirilip dükkanlar kapatılacak. Düğün takımı dışında kimse alınmayacak. Başka Bir Deyişle nöbetçi berberlik, kuaförlük olmayacak. Bir de mekteplerin açılma haftalarında oda başkanının yetkisiyle çalışma gün ve saatleri geçici olarak tertip edilebilecek” açıklamasını yaptı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.