DOLAR
19,1898
EURO
20,9285
ALTIN
1.221,59
BIST
4.896,07

Kripto Hesabı Robot ile Yönetilir mi?

Kripto Hesabı Robot ile Yönetilir mi?
11.03.2022 04:41
0
A+
A-

Kripto Hesabı Robot ile Yönetilir mi?

Kripto hesabı robot ile yönetilir mi sorusu son birkaç aydır kripto varlıklar üzerinde yatırım yapmak için bilgi toplayan yatırımcılar tarafından sorulan sorular arasında yer almaktadır. Kripto varlıklara yatırım yapan birçok yatırımcı tarafından yoğun bir şekilde kullanılan robotlar ne demektir ve nasıl kullanılır, hesaplarınızı bu şekilde rahatça takip edebilir misiniz hep birlikte öğrenelim.

Kripto Botlar Nedir?

Kripto botlar, yatırımlar için en doğru stratejileri süzgeçlerinden geçiren ve yatırımcıların adına otomatik bir şekilde alım ve atım işlemleri yapan yazılımlara denmektedir. Kripto hesabı robot ile yönetilir mi sorusu yatırımcılar tarafından en çok araştırılan konular arasındadır. Birçok yatırımcının güvenerek kullandığı bu botları kullanarak elbette yatırımlarını yönetebilirsiniz.

Kripto para birimleri, fiyatların dakikalar hatta saniyeler içerisinde dikkat çekici bir şekilde dalgalanabildiği sanal varlıklardır. Yatırımcıları, dünyanın neresinde olursa olsun günün herhangi bir saatinde kripto para birimi ticaretine katılma şansı bulunmaktadır. Bu kadar aktif olan bir varlığı fiyatları anlık olarak takip etmek ve önemli yatırım kararları almakta oldukça zor olmaktadır. İşte tam bu anda kripto botlar devreye girmektedir. Yatırımcıların alacakları alım ve satım kararlarını kolaylaştırmaya yarayan bu varlıklar oldukça faydalıdır.

Kripto varlıklar, pek çok durumda teorik olarak mevcut optimal işlemleri sağlamak adına fiyat değişikliklerinde beklenildiği kadar hızlı tepki vermemektedir. Yatırımcılar da alabilecekleri en iyi kazanç/kar oranları elde etmek adına kripto para piyasasına istedikleri kadar zaman ayıramayabilirler. Çünkü yatırımcıların günlük hayatlarında çok aktif bir şekilde uğraştıkları başka şeyler vardır. İyi bir yatırımcının ise kripto varlıkları 24 saat izlemesi gerekmektedir. Bu durumda yatırımcıların işlerini kolaylaştıran onlar adına işlem yapan kripto botlar ile otomatik olarak hesabınızı yönetebilirsiniz. Kripto robot hesaplar, yatırımcı adına işlem yaparlar ve otomatik araçlar olarak kullanılmaktadır.

Kripto Robot Hesaplar ve Türleri

Kripto botlar ya da robot hesaplar pazarların tartışmalı olan bileşenleri olarak bilinmektedir. Birçok farklı türde kripto para birimleri robotları bulunmaktadır. Bunlar kullanım amaçları, stratejilerine göre farklılık göstermektedir. En popüler olanlardan biri arbitraj adı verilen robottur.

  • Arbitraj kripto para robotu tutarsızlıklardan faydalanmak için borsalarda bulunan fiyatları inceler ve daha sonra işlem yaparlar.
  • Trend’e göre alım ve satım yapan botlar ise mevcut kripto varlıklarda oluşan anlık dalgalanmaları hemen analiz eder ve o şekilde alım ve satım yaparak kar getirirler.
  • Piyasa yapan botlar ise daha hızlı bir kar elde etme adına birden fazla alım ve satım emirleri oluşturur. Makası meydana getiren botlar bunlardır.
  • Coin borçlanmalı robotlar ise vadeli işlemlerde kripto varlıkların vade oranların belirlenmesi sırasında ve kripto varlık borçlanması sırasında etkili olan botlara denmektedir.

Ancak diğer bot türleri, ticaret stratejilerini test etme ve tarihsel olarak fiyatlandırma verilerini kullanmaktadır. Bunlarda uygulamada/teorikte bir açıdan yatırımcılara doğru adım atarlar. Bot ya da robotlar, fiyat ya da ticaret hacmi gibi belirli sinyallerde alım ve satım işlemleri yapmak için programlanan araçlardır.

Kripto robot hesaplar, bir kullanıcı adına kripto para borsalarında bulunan verilere erişerek çalışmaktadırlar. Her kullanıcı robotlara API genel ve özel anahtarlarını teslim eder ve hesaplarına erişim sağlanmasına izin verir. Burada kullanılan bilgiler borsaya bir botun kripto para borsa hesabı bilgilerinize erişme yetkileri olduğunu bildirmenin bir tek yolu olarak kullanılmaktadır.

Kripto Robot Hesapların Kullanımı ve Avantajları

Kripto robotlar, en basit tanımları ile yatırımcılar adına en doğru stratejileri analiz eder ve istenilen koşullar sağlandığında alım ve satım işlemlerine manuel müdahale edilmesine gerek kalmadan otomatik bir şekilde alım ve satım yapan yazılım hesaplarıdır. Bu robotlara kripto para borsalarında Trading Bot ’ta denilmektedir. Finans piyasalarının tamamında bu tarz botlar kullanılmaktadır. Günümüzde artık kripto varlıkları yöneltmek için de bu tarz botlar kullanılmaktadır.

Kripto robotların kullanım amaçları yatırımcıların kripto para dünyası içerisinde ve diğer borsalar nezdinde sistem içerisinde daha az vakit geçirerek ancak daha fazla ve doğru trade yapmasına yardımcı olmaktır. Yatırımcıların özel hayatlarından tasarruf yapmadan bu sistemler içinde daha az zaman geçirmesine yardımcılardır.

Manuel bir şekilde trade yapmak oldukça zordur. Zahmet, emek ve zaman gerektirir. Ancak botlar sizler adına her şeyi kontrol ettiğinden sizlere sadece ara sıra yatırımlarınıza gelen karları kontrol etme kalır.

Kripto borsalar içerisinde olan para birimlerinin hepsini kontrol etmeniz oldukça zordur. Piyasa analizleri işin içinden çıkılamayacak dereceye geldiğinde kullanacağınız indikatör yani göstergeleri doğru seçmeniz ve doğru analizlerde bulunmanız zorunludur. Tüm bunları yaptıktan sonra alacağınız risk ve beklenti doğrultusunda trade işlemleri yapılır. Ancak kripto robot kullanmanız halinde bu yazılımlar sayesinde sizin adınıza sistemde bulunan kripto varlıklar analiz edilir, alım ve satım sinyalleri değerlendirirler ve aritmetik hesaplar yapar ve en iyi alım ve satım aralığında sizleri yormadan işlemi gerçekleştirir. Ancak yatırımcılar bu işlemlerin her zaman %100 kar getirdiğine inanmamalıdır. Salt botlar üzerinden yapılan her işlem de her zaman en fazla karı getirmeyebilir.

Bu botlar belirli piyasa koşullarına ayarlatılmaktadır. Mevcut koşulların değişmesi durumunda insan müdahalesi gerekir. Kripto varlıklar sürekli canlı bir sistemdir. Değişen piyasa koşulları, sahadan gelen haberler bu işlerin stratejik para metrelerinin güncellenmesine ihtiyaç duyulabilir.

Kripto robot hesaplar, genelde kısa süreli alım ve satım yapan yatırımcılar için short pozisyonlarda etkili sonuçlar vermektedir. Alınan kripto varlıkları değer yatırımı olarak görmekte olan ve hold etmek isteyen yatırımcılar robot hesapları kullanırken daha dikkatli olmaları gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.