DOLAR
19,1654
EURO
20,9079
ALTIN
1.221,35
BIST
4.896,07

Kredi Kartları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Kredi Kartları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları
26.06.2022 17:20
0
A+
A-

Kredi Kartları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Kredi kartları hayatımızı kolaylaştıran hem temaslı hem de temassız ödeme gibi seçenekleri olan ödeme araçlarından biridir. Günümüzde pek çok kişi aktif olarak kredi kartı ödeme seçeneklerini kullanarak alışverişlerini gerçekleştirmektedir. Kredi kartları E-Ticaret platformlarının da bir numaralı ödeme araçları olduğundan gelecekte de en sık başvuracağımız araçlardan bir tanesi olmaya devam edecek gibi görünmektedir. Kredi kartı ile ilgili arama motorlarında pek çok konu araştırılmaktadır. Bu yazımızda kredi kartları hakkında sıkça sorulan sorular konusunda yararlı bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

  • Kredi kartı yasal takip işlemleri ne zaman başlatılır?

Kredi kartını düzenli olarak ödeyemeyen kesimce en çok araştırılan konu yasal takibe düşme aşamalarıdır. Kredi kartının asgari ödemesinin yapılması kartta yasal takibe düşmeyi engelleyen bir adımdır. Asgari ödemenin ödenemediği durumlarda kart borcu gecikmeye girmiş olur. 90 günün sonunda bankanın ihtar çekerek yasal takip işlemlerini başlatma hakkı bulunmaktadır.

  • Kredi kartı başvurusu yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Kredi kartı başvurusu işlemlerinde bankanın kredi kartı limitinin sizin harcamalarınızın ağırlığı için gerekli fırsatları barındırıp barındırmadığı ve limit durumları kontrol edilmelidir. Günümüzde pek çok bankanın sunduğu farklı fırsat özellikli kartlar mevcuttur.

  • Kredi kartı kullanımında dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?

Kredi kartları ödeme kolaylığı sağlayan araçlar olmasının yanında güvenlik konusunda da dikkat edilmesi gereken sistemlerdir. Kredi kartınızı kullanacağınız POS makinesinin güvenilir işyerlerine ait olması bu konuda sizi koruyacak ilk adımdır. Eğer alışverişinizi online olarak kredi kartınız ile yapacaksanız bu durumda gerekli güvenlik önemlerinin alındığı güvenilir ödeme kanalları sunan siteleri tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Online yapacağınız kredi kartı işlemlerinde pek çok bankanın tek kullanımlık ve limiti sizin tarafınızdan belirlenecek sanal kart limitleri mevcuttur. Bu kartları aktif olarak kullanmanız güvenilir alışveriş deneyiminizin önünü açacak kolay adımlardır.

  • Sanal Kart Nedir?

Sanal kart bankaların özellikle E-Ticaret uygulamaları için geliştirdikleri güvenilir ödeme araçlarından biridir. Kredi kartınıza bağlı olarak çıkarılan bu kart sayesinde limiti tarafınızdan belirlenen ve dilerseniz işlem sonunda sıfırlanan kart numaraları üretebilirsiniz. Pek çok banka bu işlemleri mobil bankacılık platformunda kredi kartları sekmesinin altında sunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.