DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

KPSS 70 puanı olanlara müjde! Bakanlık 455 memur alımı alacağını açıkladı: Memur olmak isteyenler hemen müracaat etsin

KPSS 70 puanı olanlara müjde! Bakanlık 455 memur alımı alacağını açıkladı: Memur olmak isteyenler hemen müracaat etsin
14.09.2022 14:19
0
A+
A-

KPSS 70 puanı olanlara müjde! Bakanlık 455 memur alımı alacağını açıkladı: Memur olmak isteyenler hemen müracaat etsin

Bakanlıkta memur olarak çalışmak isteyenlere hoş haber geldi. KPSS 70 puanı olanlara müjde! Hazine ve Maliye Bakanlığı 455 memur alımı yapılacağını duyurdu. Memur olmak isteyenlerin hemen müracaat etmesi gerektiği belirtildi. Bakanlık, memur alımı için çalışmalarını süratlendirdi. Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre 3 değişik duyuru yayımlandı.

Mevzubahisi duyuruya ait müracaat ayrıntıları açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde memur kadrosunda çalıştırmak üzere 455 şahsiyet kadro açıldığı belirtildi. Peki, müracaat koşulları neler? Kimler müracaat etebilecek? İşte ayrıntılar..

BAKANLIK HANGİ KADROLARDA ALIM YAPACAK?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımları 455 şahsiyet kadro ile altta maddeler halinde sıralanan unvanlarda yapılacak. Her pozisyon için değişik müracaat tarihi ile duyuru bulunuyor.

Bilişim personeli 15,

Uzman dayanakçısı 40,

Mali Hizmetler uzman dayanakçısı 400

MÜRACAAT KOŞULLARI NELER?

Genel itibariyle adaylardan 657 rakamlı devlet memurları yasasının 48. maddesinde belirtilmiş kararları taşımaları gerekir,

Türkiye Cumhuriyeti Devleti yurttaşı olmakla birlikte kamu haklarından yoksun bulunmamak,

Görevini yapmasına mani olabilecek rastgele bir sağlık problemi bulunmamak,

Yapılacak güvenlik soruşturması ile arşiv araştırmasında pozitif netice almak,

Rastgele bir kabahat kararlılığı bulunmamak,

Erkek adayları için askerliğini yapmış ya da askerlik ile alakası bulunmamak.

ALIMLARDA KPSS PUAN ŞARTI VAR

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımları KPSS puanı ile yapılacak. Buna göre müracaat etecek adayların 2020 ya da 2021 yıllarında yapılan KPSS’den en az 70 puan almış olmaları gerekir.

MALİ HİZMETLER UZMAN DAYANAKÇISI ALIMI İLANI AYRINTILARI NELER?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 şahsiyet kadro ile Mali Hizmetler uzman dayanakçısı alımı yapacağını resmi gazetede duyurdu. Müracaat açısından adaylardan KPSS puanından en az 70 puan almış olmaları şartını arıyor. Duyuru için müracaat tarihleri değiştirilmiş olup başvurular 27 Ekim ile 2 Kasım 2022 tarihleri arasında yapılacak.

UZMAN DAYANAKÇISI ALIM İLANI DETYLARI NELER?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Ankara’da 2 değişik alanda memur alımı yapacak. Buna göre hukuk fakültesi mezunu 10 memur ile Siyasal Bilgiler, iktisat, firma, İktisadi ve Yönetimsel Bilimler mezunu 30 memur alımı yapılacak. KPSS puan cinslerinden puan almış olma şartı aranıyor. Müracaatların en az 16 Eylül 2022 tarihine kadar yapılması gerekiyor.

BİLİŞİM PERSONELİ ALIMI İLANI AYRINTILARI NELER?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 15 şahsiyet Bilişim kadrosu ile 1 Bilgi güvenliği uzmanı, 4 yazılım geliştirme uzmanı, 1 bilgi mühendisi, 1 sistem idareyicisi, 1 kıdemli Bilgi güvenliği uzmanı, 1 bilgi analisti 1 uzman veritabanı idareyicisi, 1 kıdemli uzman bilgi tabanlı idareyicisi, 1 kıdemli altyapı ve sistem mimarı alacak. P3 puan cinsinden puan alma koşuluyla birlikte müracaatların en geç 19 Eylül 2022 tarihine kadar yapılmış olması gerekiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.