İşyeri Hekimi Hizmetinden Faydalanmak İsteyen İşverenler Ne yapmalı?

İşyeri Hekimi Hizmetinden Faydalanmak İsteyen İşverenler Ne yapmalı?

İşyeri içerisinde çalışanların sağlık durumlarının kontrol edilmesi için görev alan kişilere işyeri hekimi ismi verilmektedir.

  • Giriş

    2021-03-14 11:32:57
  • Son Güncelleme

    2021-03-14 11:32:57
  • ABONE OL

İşyeri içerisinde çalışanların sağlık durumlarının kontrol edilmesi için görev alan kişilere işyeri hekimi ismi verilmektedir. İşyeri hekimlerinin yapmış oldukları çalışmalar neticesinde, çalışma ortamında insan sağlığını riske eden bütün etkenler ortadan kaldırılmış olacaktır.

 

Devlet tarafından çıkarılan yasadan sonra, tehlike sınıfı ne olursa olsun her işyerinin en az bir tane işyeri hekimi bünyesinde çalıştırması gerekiyor. Bu çıkan zorunluluktan sonra, işyeri sahipleri özellikle işyeri hekimi görevlendirmesi yapan OSGB’ler ile yakından ilgilenmeye başlamışlardır. OSGB araştırması yapan işverenler, bu alanda uzmanlaşmış ve tecrübeli firmalar ile iletişime geçmeyi hedeflerler.

 

İşyeri hekimi hizmeti almak için OSGB araştırması yapan işverenler, pek çok farklı kriteri göz önünde bulundurmalıdır. Aksi taktirde alınan hizmetlerden memnun kalınmadığı gibi çalışanların sağlıklarını da kontrol altına alınmamış olacaktır.

 

İşyeri Hekimi Mesleğinin Hizmetleri Nelerdir?

 

İşyeri hekimi, işyeri içerisinde düzenli periyotlar halinde çalışmalar yaparak insanların sağlık durumlarını kontrol eder. Yapılan kontroller esnasında karşılaşılan olumsuz durumlarda ise atılması gereken adımları da yine işyeri hekimi belirler.

 

İş ortamlarında insanların sağlığını olumsuz etkileyecek bazı etkenler bulunabilir. Bu etkenlerin hepsinin öncelikli olarak tespit edilmesi, daha sonrasında ise ortadan kaldırılması için adımların atılması gerekir. İşyeri hekimleri, öncelikli olarak çalışma ortamında etkenleri belirlemek için analizler yaparlar. Yapılan analizler neticesinde, insan sağlığını olumsuz etken belirlendiğinde ise bu durum işverene rapor olarak iletilir.

 

İşveren, işyeri hekiminin sunmuş olduğu raporlara dikkat etmeli ve gereken ne ise onu yapmaya hazır olmalıdır. İşyeri hekiminin uyarılarına uymayan, yapması gerekenleri yapmayan işverenleri, işyeri hekimi gerekli birimlere rapor edebilir. Cezai yaptırım uygulanan işverenler içi durum bir hayli kötüye gideceği için, işyeri hekiminin sunduğu raporlar oldukça değerlidir. Yöntem Akademi bu alanda önemli çalışmalar yürüterek tecrübeli işyeri hekimi yönlendirmesini yapmaktadır.

 

İş Güvenliği Uzmanı Hizmeti İçin Hangi Firmalardan Destek Alınır?

 

İşyerindeki çalışanlar için, işyeri hekimliği kadar önemli olan bir diğer meslek alanı da iş güvenliği uzmanlığıdır. İş güvenliği uzmanı, işyeri içerisinde insanların güvenliklerini riske edecek etkenlerin belirlenmesinde ve ortadan kaldırılmasında büyük rol oynar.

                                                                                                                                 

İşverenler, iş güvenliği uzmanı hizmeti alabilmek için de OSGB’lerin kapısını çalmaktadırlar. OSGB tarafından görevlendirmesi yapılan iş güvenliği uzmanları hem çalışanlar hem de işverenlerin faydasına hizmetlerde bulunurlar.

 

İş güvenliği uzmanı hizmeti için OSGB arayışı içerisinde olanların, karar verme aşaması öncesinde iyi bir araştırma yapmaları da gerekir. OSGB’lerin web sitelerini incelemek ve oradaki iletişim kanallarından görüşmeler sağlamak işverenlerin avantajı olur. İş güvenliği uzmanıalanında detaylı bilgilere ulaşarak en iyi hizmeti almak isteyenler  https://www.yontemakademi.com.tr/is-guvenligi-uzmanligi-hizmeti internet adresini de ziyaret edebilirler.

İlginizi Çekebilir

Paylaş
Twettle
Gönder
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
MEB ortaokul öğrencilerine yönelik 3 bin soruluk yeni kaynak hazırladı
Banka Personeli Nasıl Olunur?
Can Dündar 27 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı
Kadıköy'de Kırmızı Gece
Türkan Şoray kimdir?
Salgın uyku düzenini bozdu
12 üniversiteye rektör atanacak
Dünya'da Sokak lezzetleriyle ünlü 6 şehir

Çok Okunanlar

Bu alandaki içerikleri
"AdBlock & Reklam Engelleyici"
Uygulamalar kullandığınız için görüntüleyemiyorsunuz.