İŞKUR 9 Şehirde personel alıyor işte ayrıntıları

İŞKUR 9 Şehirde personel alıyor işte ayrıntıları

Mesleki Eğitim Kurslarıyla iş imkânıyla iş arayan vatandaşlara umut olan MEK 9 şehirde alımlar için başvuruları açtı, işte detaylar...

16:13:50 | 2020-04-11
  1. Anasayfa
  2. Kamu Haberleri

İŞKUR 9 Şehirde personel alıyor işte ayrıntıları

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanan ilanlara göre Mesleki Eğitim Kurslarıyla iş imkânıyla iş arayan vatandaşlara umut olan MEK 9 şehirde alımlar için başvuruları açtı, işte detaylar...

Ülkemizde yaşanan işsizlik sorunlarını bir nebze ortadan kaldıran Mesleki Eğitim Kurslarıyla adayların iş garantisi ile sertifikalara sahip olanlar kendi, işlerini kurabilecek. Bu sebeple MEK kursları başvuruları 9 şehirde açılmış olup son başvuru tarihi 15 Nisan 2020 tarihi olarak ilan edilmiştir.

MEK kurslarına giden personeller kalifiye elemana ve ara eleman olarak yetiştirilerek fabrikalarda ve işletmelerde iş bulabileceği gibi kendi işini de kurabilecek sertifikalara ve deneyime sahip olarak çalıştırılacaklardır.

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanan MEK personel alım şehirleri ise İstanbul, Adana, Denizli, Erzurum, Rize, Malatya, Afyonkarahisar, Bingöl ve Mardin illerinde online başvuru açılmış olup son başvuru tarihi 15 Nisan 2020 olarak ilan edilmiştir. İş garantili mesleki eğitim kurslarına başvurularınızı geciktirmeden yapmanız gerekmektedir.

MEK KURSLARINA KATILACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR NELER

  1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak
  2. 15 yaşını tamamlamış olmak
  3. Yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliğe sahip olması
  4. İşverenin aradığı özel şartlara haiz olması
  5. Emekli olmaması gerekmektedir.
  6. İş ve Meslek Danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olması

Başvuruda bulunacak adaylar İŞKUR kaydının olması olmayan adaylar İŞKUR resmi web sitesi üzerinden veya İŞKUR İl/İlçe Müdürlükleri vasıtasıyla kaydını hemen yaptırarak İŞKUR ilanlarından faydalanabilir.

Mesleki Eğitim Kursları başvuru için tıklayınız.


Haberpersonel.com
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Bizi Takip Edin