DOLAR
21,1468
EURO
22,9458
ALTIN
1.325,43
BIST
5.114,97

İş Arayan Lise Mezunlarına Müjde! KPSS Şartı Olmadan Personel Alımı Yapılacak

İş Arayan Lise Mezunlarına Müjde! KPSS Şartı Olmadan Personel Alımı Yapılacak
12.05.2023 22:57
0
A+
A-

İçindekiler Tablosu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Devlet Kitapları Döner Sermaye Müdürlüğü tarafından matbaa işçisi kadrosunda lise mezunu personel alımı yapılacağı duyurulmuştur. İlgili ilana başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Başvuru için son tarih 15 Mayıs olarak belirlenmiştir ve başvuruda bulunmak için lise mezunu olmak yeterlidir. İlanda belirtilen brüt ücret ise 11.008,8 TL’dir.

İş Arayan Lise Mezunlarına Müjde! KPSS Şartı Olmadan Personel Alımı Yapılacak

Başvuru Tarihleri ve Şartları

İzmir ilinde bir kamu kuruluşuna bağlı olarak çalışacak sürekli işçi alımı yapılacaktır. Başvuruda bulunacak adayların belirli koşulları sağlamaları gerekmektedir. Bu koşullar şunlardır: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18-40 yaş aralığında olmak, erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya muaf olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, en az lise, en fazla lisans mezunu olmak, İzmir il sınırları içinde ikamet etmek ve arşiv araştırması sonucunda görev yapmaya engel olabilecek bir durumun bulunmaması. Ayrıca, başvuru yapacak adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmaları gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak adayların belgelerini M.E.B. Devlet Kitapları Döner Sermaye Müdürlüğü İnsan Kaynakları birimine teslim etmeleri gerekmektedir. Belgelerin teslim tarihleri 18, 20 ve 22 Mayıs olarak belirlenmiştir. Belgelerini zamanında teslim eden adaylar arasında kura çekimi yapılacaktır. Ancak, belirtilen süre içerisinde belgelerini teslim etmeyen veya ilan edilen koşulları sağlamayan adaylar kura çekimi için değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Başvuru sonucunda işe alınacak kişilerin deneme süresi 60 gün (2 ay) olacaktır. Deneme süresi içinde başarısız olanların iş sözleşmesi, bildirim süresi beklemeden tazminatsız şekilde feshedilecektir. Ayrıca, deneme süresi içerisinde işe başlamayanlar, işten ayrılanlar, gereken koşulları taşımadığı bu süre içinde tespit edilenler ve deneme süresi içerisinde iş sözleşmesi feshedilenlerin yerine, yedek listenin ilk sırasından başlayarak yerleştirme yapılacaktır.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.